Споделена история от Семейство

Осиновена ли съм
Здравейте, историята ми нещо не се връзва. Като малка съм чувала нашите докато се карат баща ми да ме нарича “осиновеното” и “копеле”. Майка ми цял живот ме тормози, иска да ме моделира по калъп, а тя самата не е добре. Видях акта си за раждане от любопитство - родена съм месец май, а на акта пише “издаден септември” самата аз имам дете и знам, че се издава няколко дни след това. От любопитство проверих и на мъжа ми и на няколко приятелки и само моя е издаден 4 месеца по-късно?
За майка ми мога много да говоря - цял живот съм й длъжна, все недостатъчно добра и тормоза продължава и до днес. Въпроса е ако съм осиновена как да разбера? Тя няма да ми каже, питала съм, баща ми умря, другите ми “роднини” не са ми близки. Искам да знам корените си, това е мое право, а самата тя по мои сметки трябва да ме е родила на 44 г и то естествено преди 27 години. Всички знаем, особено след като сме минали бременност и раждане, че това си е близо до невъзможното особено тогава.

Коментари

1.   И какво ще постигнеш като разбереш? Щом са те оставили за осиновяване, значи не си била желано дете. В 99% от случаите е така. Само ще объркаш живота на биологичната си майка, която вероятно има семейство и никой не знае за съществуването ти. А хората, които са те отгледали, хубави или лоши, са ри дали покрив над главата и образование

2.   Незнам как да ти го напиша. Възможно е.
Опитай се да говориш пак с майка ти. Може би ако се скарате в яда си да ти каже истината разбира се ако си осиновена. Но и да си осиновена ти пак 6прекрасен човек.
Стойностен.

Или питай някой роднина на майка ти или някой друг знам ли..
В някоя институция.
Все нещо може да излезе. Или нещо друго.
Абе ти си знаеш какво да направиш.

3.   А и може да е възможно в редки случаи жените раждат и на по-късно възраст. Ако имат цикъл. Така че.

4.   За начало можеш да провериш за несъответствие в кръвни групи например. Ако има съмнение, можеш директно да изцепиш на майка си "знам, че съм осиновена, какво можеш да ми кажеш" къде, кога, дали знае нещо за биологична майка поне.
По реакцията и ще си проличи дори да отрече.
Също можеш да пуснеш генетични изследвания.

5.   Тайната на осиновяването може да бъде разкрита след молба за разкриване тайната на осиновяването към окръжния съд, постановил решението за допускане на осиновяването, но това е само при обстоятелства налагащи го - търсене на донор с кръвна връзка или установяване на генетично заболяване, като трябва да приложиш мед. документация за това.
Иначе другият вариант, за които аз се сещам е дедективска агенция, има такива, които даже са се специлизирале в търсенето на билогични родители на осиновени деца.

6.   В Есграон по лична карта искаш да видиш акта ти за раждане. В една точка по-долу, ако си осиновена, има номер на дело. Искай си го, запази го и с него в съда.
Аз пък имам сменено ЕГН...

8.   Понякога е по-добре да не задаваме някои въпроси, чиито отговори може и да са очевидни, защото ще предизвикаме нови въпроси, чиито отговори ще са освен много болезнени и невъзможни!

Интересно ще бъде, ако все пак се окаже, че НЕ сте осиновена, това какво ли ще предизвика у Вас, и ще Ви накара ли да преоцените отношението Ви към майка Ви?

9.   Незнам как да ти го кажа. Най-вероятно да.

10.   Защо просто не си пуснеш ДНК-тест и да провериш на чий родители си?? Какви са тези размишления кога ти е бил издаден акта ама тя била май месец ама то било издаден септември просто пусни ДНК тест за бащинство или от потеклото и провери и кажи после... направо цепиш мрака!

12.   Не е невъзможно да те родила на 44, но това с акта ти за раждане е наистина много странно. Моят е издаден 2 дни след раждането ми и то просто защото съм родена в събота, та предполагам, чак в понеделник е имало кой да ме регистрира. Така, че определено нещо не е както трябва. Знаеш ли в коя болница си родена? Там би следвало да има архив и съответно списък на всички деца родени на съответната дата, а евентуално и информация за родителите. Не знам каква е точно процедурата, но сигурно има начин да получиш достъп до архива. Жалко само, че не си в добри отношения с роднините си, иначе все щеше да се намери някоя леля, която да ти каже истината. Имаш право да знаеш коя си и евентуално, ако си осиновена, кои са истинските ти родители и защо си дадена за осиновяване. Обаче това после, първо намери сигурни доказателства, че си осиновена.
Търси информация на всякъде, ако трябва разпитай дори и местната баба-клюкарка, съседка на майка ти (във всеки блок си има такава). Тя със сигурност е напълно запозната, как Х (майка ти) не е могла да има деца и за това осиновила или пък е родила чак на 44 (някога това си е било изключение и няма как да не се е обсъждало поне един месец от всички клюкарки). Та нямаш представа тия баби какъв извор на клюки и информация са, а и винаги са щастливи когато разнасят клюки и има кой да ги слуша. Пробвай, не губиш нищо, освен малко време докато изслушаш всички пикантерии за живота на съседите, но може да научиш и нещо полезно.

13.   А да съгласна съм с номер 12.
Баба -клюкарка това имах предвид. Но не се сещах как да го кажа.

14.   Те ДНК тест са скъпи. Да не са евтини.

15.   По добре не рови, истината няма значение.

16.   Попитай съседи, които познават родителите ти достатъчно дълго. Те ще ти кажат.

18.   Здравей!
По мои сметки майка ти е възрастна над 70. Не и го причинявай търси си корените по друг начин. Според мен е възможно да си осиновена. Но жената, която те е огледала е твоята майка. Обичай я, бъди и благодарна, не я съди толкова строго много е възрастна.

19.   1.. Пишеш глупости, да отиде и да си провери, хиляди жени оставят децата си по принуда от партньор, родители. Такива потрисаващи истории има. Не бързай да съдиш, да види и да прецени.

Тайната на осиновяването падна за всички без условия, това беше някога.