Споделена история от Семейство

Близките
Колкото и да се опитвам да мисля позитивно, фактите са, че хората, които се предполага, че са ми най - близки, не ми желаят доброто. Винаги си трупкат проблемите и грижите върху мен. Аз трябва да ги мисля, помагам, спонсорирам, да зарязвам всичко, което правя. Към мен има изисквания, упреци, обвинения, ако не се занимавам с тях. Ставам гадна, неблагодарна и каква ли не. Просто трябва да съм в услуга, да плащам с радост и да слугувам с гордост. Има ли и други в такава схема?

Коментари

1.   Защо не ти желаят доброто. Дай повече подробности.

2.   Ако само си представиш че вече никога повече няма да видиш близките си ще осъзнаеш колко много правят и са направили те за теб.
Вероятността това което описваш да е вярно е толкова малка че ми звучи невъзможно те никога да не се интересуват от теб а само да те ползват да слугуваш. Когато един ден ги загубиш може би чак тогава ще ги оцениш

3.   Не се карай с тях, не ги съди, толкова им е акъла, няма да се променят. Ти, обаче, задължително се дистанцирай и се занимавай само с твоя си живот, без угризения.

4.   Много абстрактно описано. Кои близки, какви неща се трупат?
Като цяло е гадно, но не го приемам като тежест. Помагам на родителите си, защото са ме изтърпяли навремето, макар да правех много глупсоти. Сега го връщам. Сестра ми не си мърда пръста, звъни им един път на няколко седмици и толкова. Но това е положението, не се приемам за жертва, при теб защо е друго не знам.

5.   Чудесно разсъждение номер 4. Съгласна съм.
Както навремето са те изтърпяло като правиш глупости така и ти ще имаш някаква толерантност сега когато грешат. Да.
Все пак безгрешни хора няма. Убедена съм, че са възпитали един стойностен човек.
Ти си стойностен човек.
Най-хубавото е, че не се приемаш за жертва както някои хора включително и авторката. Така.

6.   Кои близки бе.

7.   Ами дистанцира се, няма близки, топли отношения също, рядко са, често са просто токсични. Просто спри, как си, добре ли си и до там. Години наред канен, сервирах, плащах.... а аз имах моменти в които наистина имах нечистота нужда помощ. Излязох от болница, помолих да помощ за дететето само унижения, лосто ги нямаше. С годините болката се увеличаване, търпимостта ми намаляване, до там, че да зарежда висока позиция и живота си в България. Не се сещаха дори да честитя празник. Отвратително, от моя страна добро отношение и смирение. Платих разход на 800 лв. и отивам да кажа, че съм свършила и всичко е решено и дори не казва заповядай седни, седя права на вратата. Колко пари, услуги.... няма благодарност, не искам да ги виждам.

8.   Много родители на старини се тръскат финансово като минимум на децата си. Този човек как да създаде семейство, ако отделя от и без това ниската си заплата за родител? Нищо лошо, родил те е, отгледал те е, но ако мисли за теб градивно, това няма да го позволи.

9.   До 8. Когато имаш морален и добър партньор, той няма да позволи да избираш, дали ще е дъното или другото, няма да му пука какви пари имаш. Изобщо що за олигофрении говориш?
Няма как някоя мърла да ми тегли една защото си гледам родителите, а аз да страдам за нея. Да си ходи, перфектния момент ще е, даже ще е било късно. Нали знаеш, никой не е застрахован от падения, познавам хора с по 10 коли и крупни бизнеси, които година след това са до просешка тояга и познай, хубавите им млади жени избягаха, приятелите им избягаха, не им остана нищо, но не са виновни другите хора, виновни са те че са се заобградили с такава измет.
Много ясно че човек с ценности ще си гледа родителите и много ясно че ако на партньора му се случи подобно нещо ще съдейства с каквото може.
За съжаление има вече прекалено много безморални отпадъци дето ръсят тъпизми.

10.   До автора.
Изключително полезен съвет, който научих твърде късно.
Не бъди угодник на никого. Това, че са ти роднини не означава, че са стока. Те са хора, като тези, които срещаш ежедневно познали или не. Аз съм страдал много от свои близки. От моя баба, сестра та дори от майка ми на моменти.

Друга стъпка: Дистанцирай се от тях и поддържай слаба връзка с контакт по телефон 1-2 пъти седмично. Аз съм вървял по твоите стъпки и това сигурно ще те доведе до горчиви моменти в бъдеще. Направи промяна колкото е възможно по - скоро.

11.   Към авторката - в същото положение щях да изпадна и аз. Но теглих им една, блокирах телефоните (да звънят колкото ки искат) и край. Друг начин за справяне няма. Никакви приказки от рода, че си имаш и ти личен живот, свои проблеми не вършат работа. Вече не ми и звънят.

12.   Авторке, много общо и неясно си написала нещата и не става ясно нито за какво точно става въпрос? Нито за кои роднини точно? - защото едно е за родителите ти, друго е за братя/сестри, трето е за братовчеди и по-далечни роднини.

Иначе аз смятам, че човек трябва да обича и уважава родителите си, братя/сестри и всички свои роднини. И да се грижи за тях и да им помага, и да ги подкрепя! И то без да мрънка и да се прави на ощетен, или пък да се оплаква!

Аз така постъпвам и съвестта ми е чиста и спокойна!