Споделена история от Семейство

Как го приемате
Много искам да имам семейство и деца, но не ми върви в любовта. Има обаче и друго. Брат ми, който е по-малък с две години от мен ще има дете. Разбира се ще го обичам, защото все пак ще ми е племенниче, но ми е гадно в същото време, че той, който е по-малък от мен ще си има дете, а аз не. Чудно ми е как се чувствате вие, на които по-малките си имат деца, а вие не? Чудя се също така дали страдате за това и дали ви депресиращо, както на мен? Ще се радвам да споделите какво изпитвате и как се чувствате.

Коментари

1.   Това твоето е чиста завист, а повечето нямаме проблем с завистта

2.   Номер 1, глупости. ВСЕКИ човек завижда, въпросът е дали си го признава или не.

Авторе/авторке, според мен е нормално да ти е кофти. Повярвай ми, в момента, в който имаш свое семейство, ще ти мине. Нормално е да се сравняваш с брат си, цял живот това сте правили. Ще дойде и твоето време, работи в тази посока!

3.   До Номер 1, автора изобщо не завижда. По-скоро усеща, че времето му е дошло за семейство и иска да има и той. Твоето е злоба и агресия. Автора никъде не злорадства спрямо брат си. Дори напротив, говори хубаво и за бъдещото му дете.

4.   Ми имай и ти дете. Не стана ясно кой пол си и какво ти пречи да имаш семейство.

5.   И колко по-малък е - 10-15 години ли? Това, че има 3-4г разминаване е нищо. И доста зле да се оплакваш от такова нещо.

7.   Е какво да се прави човешка съдба.
Да ми е гадно, че има някой хубава скъпа вещ. Разбирам. , модерен стил и телефон да. Или повече пари от мен да.

Но да ми е гадно за такова нещо не. Бих се зарадвала искрено за близките 6.
Тези неща са много различни. Съдбата на човека е такава.
Това е доста странно. Що за егоизъм и завист е това.

8.   Нормално е човек понякога леко да завиди, лошото е когато не го осъзнава и се остави на зависта да го съсипе или узлоби.

9.   Много лесно го приемам... защото съм мъж и за разлика от жени и женчовци не страдам от тези проблеми:

- да завиждам на другите и да се сравнявам с тях
- да гледам само как аз се чувствам, и да не ми пука примерно това дете как ще се чувства в тая "държава" и сред това "общество"
- да живея с някакви фикс идеи и да поставям каруцата пред коня. Правилният ред на нещата е - срещаш човек с който искаш да имаш семейство - правиш го. Но повечето или преследват фикс идея, или спят с някой за кеф, правят бебето, и хайде семейство ще ставаме...

Това е предимството на хората които възприемат фактите за живота, и светът им не приключва с тяхните желания и емоции. Животът като цяло е депресиращ, независимо дали го живееш като примат, или имаш капацитета да осъзнаваш примитивизма му. Но като цяло осъзнаването рано или късно води до приемане. За разлика от примата който трябва да си начеше крастата, дори и това да е в ущърб не само на неговите интереси, но и тези които претендира, че обича.

10.   И какво - смяташ, че брат ти, като е по-малък от тебе, значи сте наредени на някаква опашка ли? И той те е прередил?
Просто брат ти е по-òправен от тебе в това отношение!
Познавам хора, които и на 40 са се задомили (примерно с някоя 30-годишна - защо не? ). Не че ти давам идеи да се размотаваш, ама не се и впрягай толкова! Когато-тогава!
Това, че някой е по-малък от тебе на години, изобщо не означава че не може да е по-напреднал от теб в някакви отношения! Аз, например, редовно се консултирам с децата си, когато опра да някакъв проблем, по който не съм компетентен, а те - са! Съответно техните мнения пък мога да не ги приема 1:1, а да ги пречупя през призмата на житейския си опит, който те със сигурност нямат. Така че... всичко е относително!
Но не се срамувай да питаш брат си за неща, в които те е изпреварил - това може да бъде само от полза за тебе (да ти спести време и лутане), а и той не ти е някакъв конкурент, за да те стряскат успехите му и да ги преживяваш...

11.   Сестра ми роди преди мен, ожени се преди мен. Аз не исках да се омъжвам и да имам деца още.

Как го приех ли? Даже малко й съчувствах :)))))

Племенникът ми е най-прекрасното същество наравно с децата ми. От малък страшно много го обичам :)))

Всяко нещо с времето си. И който бърза, бавно стига ;)))

12.   Никога не съм се чувствала като тебе. Сестра ми роди преди 4 години. За миг не ми е било гадно. Обожавам племенницата си от първия ден и редовно през уикендите я взимам в дома си. Коогато сестра ми ми каза че е бременна бях постоянно около нея и си я пазех да не върши нищо у тях. Не че имаше проблеми с бременността, но тя ми е по-малката сестричка и ми беше толкова мила, че просто имах нужда да съм около нея докато съпругът й е на работа. или в командировка. Тия моменти бяха едни от най - хубавите. Иди на психолог. Не е нормално да се чувсташ зле заради появата на едно дете. Както каза 1-ви това е завист и е опасна.

13.   Имаш брат, но ти брат ли си или сестра?
И на каква възраст сте?
Никога не съм имала фикс идея за деца и до една възраст направо ми се повръщаше от ужас като видех как бременността съсипва телата на раждалите.
Всеки си има съдба и всеки влак - пътници

14.   Нагледен пример на сестра, която завижда как го приема: мрази жена му (тя даже е блок листата й), рядко вижда детето му, ама го играе, че "уж" много го обича, с две думи нито се радва за щастието му, нито за детето му. (Сестра му няма деца).

15.   Да това не е точно завист но говори много лошо за човека. Странно е.
Това е човешка съдба какво да се прави.
Едни имат едно две три деца.
Не е добре човек да се оплаква от такова нещо.

16.   Не е добре чувството ти, нито за теб, нито за бременната в момента снаха. Тя ще чувства тази твоя "кофти" емоция.
Имам близка, която беше така когато збаременя жената на брат и.
Дотам се беше вкопчила в "нарочно се държи така пред мен, че да ми е гадно" че споменаваш включително как си слагала ръката на корема бременната. А това е съвсем натурален майчин инстинкт, покровителство и защита. Освен това някои "зверчета" ритат яко, големият ми син успяваш чак до под ребрата ми да стигне и понякога ме болеше.
А въпросната забременя около 2 г по-късно и се по бърка пък на тема "как целият свят да знае и мис е кланя, вече съм бременна".

Ще имаш и ти някой ден детенце ако искаш, но изчисти тази негативна емоция и дори използвай момента да и помагаш когато и с каквото можеш, утре тя ще направи същото а теб.