Споделена история от Семейство

Как да кажа на родителите си за тази връзка?
Така... може би трябва да започна директно с цялата ситуация... Млад мъж съм, доста млад и от няколко месеца имам връзка с малко по-голяма жена от мен... с дете...

Откакто се познаваме аз промених живота ? коренно. Давам ? сили, подкрепям я и тя наистина направи много за себе си, включително и да привърши развода си. Но не заради мен, а просто явно беше объркала човека с когото да създаде семейство преди време...

Няма да изпадам в подробности за нея, защото проблема си е мой... И това е, че аз произхождам от доста старомодно семейство на традиционалисти... У нас се имат убежденията, че мъжът трябва да е малко по-възратен от жената и да крепи семейството във всеки аспект. Тази моя връзка се противопоставя на това...
И докато баща ми е разбран човек и разчита, че аз съм достатъчно възрастен и отговорен да взимам сам решения за себе си, то майка ми е съвсем на другия полюс.

Тя винаги е права, по-знаеща и по-можеща от некадърният ? син... Познавам я толкова добре, че съм почти убеден как ще реагира. Просто ще ме изкара за най-големия безотговорен и наивен тъпак, че видите ли съм се хванал с жена, чийто интерес е да ми вземе и малкото предметно, което имам... Изобщо, както винаги ще разбие моя избор по всякакъв начин, защото явно си мисли, че знае най-хубаво кое е добро за мен.

Ще изтъкне всички възможни причини, по които аз няма да мога да се справя с една такава връзка и едва ли ще погледне нещата от моя страна - да види, че аз съм щастлив сега...

Какво да правя? Не мога вечно да крия тази връзка, трудно е... Но пък и като не срещна никаква подкрепа, а точно обратното от семесйтвото ми...

Коментари

1.   Порастни, стани мъж,
вземи решение и го отстоявай пред родителите си.
Не мисля че детето е пречка, нито възраста, важно е кой от вас на какъв етап е достигнал в живота си и дали гледате в 1 посока. Ако твърдо искаш да си с нея няма да търсиш начин да кажеш на родителите си, просто ще го заявиш без да позволяваш коментар от тяхна страна!
Успех.

2.   Ти сам казваш, че майка ти не те одобрява и така. Каквато и снаха да ? беше довел - Клаудия Шифър лично, пак нямаше да е доволна, разбираш ли?
Аз бих те посъветвала в началото просто да се устроиш с жената, която си избрал. Да поживеете заедно известно време. След това каните просто родителите си на вечеря - или във вашия дом, или в ресторант. Не у вашите, където майка ти е господарка. Запознаваш ги и това е. Ако иска.

Имах подобен случай сред приятелите си. Стар ерген, на 40. Приятелката му на 35 някъде, но разведена (мъжът ? алкохолик и бияч) с дете. Техните само се опитваха да ги разделят, криха се, лъгаха, че са скъсали и накрая мадамата просто забременя, стъкмиха сватба и сега по-щастливи от родителите му няма - имат си внуци, а са го били отписали отдавна.
Споко - баща ти така или иначе е на твоя страна, най-късно, когато направиш внуци, и майка ти ще клекне, или няма да може да ги вижда. Сърдит Петко, празна му торбата! В никакъв случай не се отказвай обаче от жената, която обичаш, заради капризите на майка си!

3.   За да постъпиш правилно, посъветвай се с жена и направи точно обратното на това, което тя казва.
***Кървавата роза***

4.   Далече от роднини са казали по умни от нас хора :)ти щастлив ли си с тази жена? грижи се за себе си... а родителите ти ако те обичат няма да искат да те гледат нещастен...

5.   Първо заживей с дамата пробвай дали си прав на свой гръб после покани родителите си у вас на вечеря запознай ги с жената на сърцето си. Ако майка ти нападне любимата а те е страх да я отрежеш да и кажеш че не тя трябва да хареса жена ти, можеш моментално пред всички да предложиш брак на майка си да й кажеш, че и без това тя няма да хареса който и да е твой избор и най добре е да сключиш брак с нея самата хем тя да е щастлива хем ти да си женен. Това наистина ще я шокира и ще я накара да се замисли.

6.   Ми ако си сигурен и искаш да си с тази жена не трябва да се съобразяваш с никого и нищо. маика ти и светица няма да хареса

7.   Здравейте отново. Ето ме малко повече от месец след като написах тази история. Положението не се е променило особено, освен че по някакъв начин майка ми е поразбрала за тази връзка. И естествено е много против.
Не знае всичко, но общо взето е на прав път. Засега не съм потвърдил, но усещам, че скоро ще дойде времето.
Относно връзката ни - нещата са малко в застой, защото моята любима преживява много тежко трагедия в семейството си. Малко се затвори в себе си и е адски подтисната.

от автора