Споделена история от Семейство

Комплекси
Здравейте! Пиша ви с молба за помощ. Аз съм на 27 години и от 5 години имам сериозна приятелка. От седем месеца имаме и прекрасна дъщеричка. Тя е красива, слаба и умна. Нормално, по време на бременността тялото ѝ се промени, но след като роди, свали 20 килограма и смея да твърдя, че почти върна предишната си форма. Тя обаче съвсем не мисли така.

Започнаха едни комплекси, че е дебела и че тялото ѝ не прилича на нищо. Затвори се в себе си и тотално превъртя. Всеки ден се караме по тази причина и мисля, че вече започвам да не издържам. Аз я харесвам такава, каквато е, и за мен наистина е прекрасна, но тези нейни комплекси, постоянният плач и липсата на всякакво настроение за каквото и да било просто вече ми идват в повече. Според вас как да постъпя?

Коментари

1.   Първото което трябва да направя е да ви честитя раждането на детето ви. Да расте щастливо и да има прекрасни детство. Милата ми.

Второ трябва да потърсиш психолог за нея. Има различни видове болести как се казва анорексия булимия много страшни.
Трябва да вземете мерки. Това е на психична основа. Сори ама трябва нещо да се каже.

2.   Честита дъщеричка.

3.   Не е никак добре това.

4.   Радвай се. По-добре да си мисли, че е дебела, отколкото да е дебеланка. Една жена стане ли дебеланка, играта свършва.

5.   Може да е следродилна депресия, трябва и психолог.

6.   Прати я на психолог. Всеки сам трябва да се справи със собствените си проблеми от един момент нататък. Това нейното прилича на фиксация. Имате си по-важна работа, отколкото непрекъснато да се занимавате с нейните килограми. Ако иска да пребори ситуацията, а не само да се жалва и плаче, то нека отиде на психолог.

7.   Честита дъщеря! Моята жена бъдейки 160/43 килограма пак имаше комплекси и без да е раждала. Нали ви е ясно какво представлява на тези мерки, всички ребра се виждат. Тези стандарти за красота важат само от жени за жени. Години ми отне да я вкарам в нормалност, че твърде слаба жена не е добре нито е сексапилно.