Споделена история от Спорт и красота

Напълнях доста
Здравейте!
От заглавието се разбира в последните две години качих 10 кг, висока съм 170см, но пък 67/8кг, тези килограми качих неусетно и не мога да ги смъкна.
Младо семейство сме имаме дете на почти 5 години. И вечер когато сме заедно се отпускам хапвам повече. Мъжът ми също има доста килограми. Обръщам внимание, че много ми влияе точно тази семейна среда. Аз искам повече движение, разходки, но нямам на кого да оставя детето. Излизаме, но все пак до близката площадка няма как да изгоря много калории... и да съм толкова активна
Още съм сравнително млада на 33 съм и не искам да се отпускам искам си старата форма, никога не съм била такива килограми. Повече от 55/8 не съм ставала... Инъче като цяло толкова не прекалявам, но вечер явно е нещо емоционално хранене ли и аз не знам.
Ако има и други като мен бих се радвала да споделят какво ги мотивира и им помага?

Коментари

1.   67-68 кг на 170 са ок. Аз съм към 60 кг на 166 и изглеждам доста слаба.

2.   Обикаляй с детето. Какво те спира?

3.   Взимаш на детето едно колело и отиваш до близкия парк с него, то кара, ти ходиш и така...

4.   Не съм съгласен с номер 1. Предишните ти килограми са били чук, но сега не е така. Това го казвам без да съм те виждал, но щом самата ти не се чувстваш добре с тези килограми значи е така. Тази тема адски много се обсъжда и каквото и да кажа, то няма да е ново за теб. Иска се воля за тази работа. В нашето семейство сме смъквали килограми само от това, че сме спирали да ядем хляб, без никакъв спорт. Спри хляба, намали порциона, вечер хапвай много по-малко. Ходи на работа пеша или с колело. Това е решението. Успех.

М30

5.   Номер 1. ОК за 170 см за около 62 килограма макс.
Повярвай ми 60кг на 166 няма как да изглеждаш слаба.

6.   5, Ок изглеждам атлетично-нормална, не слаба. Все тая е приятелю. Предпочитам да вярвам на огледалото, не на теб ;)
Между другото, жените масово лъжат (дори и себе си колко тежат). От там идва и разбирането, че 60 кг са много. 90% от жените, който твърдят, че са 55 кг. реално са над 60 кг.
Лично аз съм се хващала на бас 4 пъти с жени, твърдящи че тежат 49-55 кг. Имам 4 спечелени баса, след претегляне. Едната беше се "вталила" с 9 кг., останалите с 5-6 ;))

7.   Номер 1 и 6, поне се изказвай коректно.
Има разлика между слаба, атлетично-нормална и "доста слаба" както се изрази.
За 166 доста слаба влиза в диапазона 53-55кг. Доста далеч от представата ти за доста слаба.

8.   Наблегни на по- нискокалорични храни: пълнозърнест хляб "Вита" по една филия, максимум две, а ако можеш, направо махни тестеното; нискомаслено мляко, само бяло обезсолено сирене, без кашкавал, чедър или топено сирене, защото последните три са доста по- калорични от бялото такова. Повече плодове за сметка на сладките неща, ако консумираш сладки работи. Ако например пиеш кола, замени я с такава без захар или направо с Green Cola, която е доста по- полезна. Ако правиш кюфтета в бял сос, направи соса с нишесте, а не с масло. Ако правиш таратор, то нека киселото мляко да е 1% и не повече.
Опитвай постепенно да намаляш количеството храна, естествено без да стигаш до безумни ограничения. Смисълът на отслабването е да изгаряш повече калории, отколкото приемаш, тъй като приетата храна ти дава енергия (калории), която - ако не е изгорена с движения и/или тренировки - се складира в тялото като мастна тъкан. Някой по- горе е написал да се разхождаш с детето. Това е чудесен вариант за човек, който иска да отслабне и не е във форма. Минимум два часа разхождане с детето в парка е добре като за начало, а ако са повече - още по- добре. Движи се, чисти из дома. Мисля, че наблягане на по- нискокалорични храни, плюс някакво ограничаване в порциите и два пъти повече движение, ще ти помогне да свалиш килограми.
Не бързай да сваляш повече от 5 килограма на месец, за да може тялото ти да привикне към новите промени, защото можеш да увиснеш и запази новите хранителни навици за цял живот, защото когато се върнеш към стария начин на хранене, отново ще качиш кила и ще предизвикаш така наречения "йо- йо" ефект. Това не значи, че от време на време не можеш да си позволяваш нещо по- калорично, но като цяло трябва да се ограничаваш.
Явно семейната среда ти дава уют и те предразполага да се храниш повече, което е добър показател че имате спокойствие във фамилията.

Black Sabbath

9.   Сутрин на гладно чаена лъжица кокосов масло.
Може да го смесиш в чай/кафе.
После преди още да си закусила 100 скока на място.
Започни с колкото можеш, а после и повече.
След обяд, след като си се нахранила- мин. 15 мин движение дори да е в кръг в стаята, подпомага храносмилането. Може да придружи с леки масажи на корема отгоре надолу.
За вечерта когато те атакува "нервният" глад- малка портокалов коричка. Отчупвай си парченце и дъвчи. Това потиска глада и дава усещане за ситост.
Така и ще проектираш мозъка си без стрес към правилната посока. Ако изведнъж отнемеш от храната си, в твоят случай ще бъде прието от мозъка ти като опасност от глад и ще започне да складира дори листа от маруля да ядеш като запас.
А с времето малко по-малко ще заменяш не здравословна та храна и навици със здравословни.

10.   7, това е само в твоята глава, защото масово пухкави жени са ти обяснявали как тежат 50 кг. В тоя ред на мисли, при все, че нямам излишни килограми, съм с идеално тегло за ръста и структурата ми, нося малък размер дрехи, мога да кажа, че изглеждам "доста слаба", без да съм 53 кг.
Опитвам да ти обясня, че не всичко опира до килограмите в които, незнайно защо, всички се вторачвате толкова, до положение в което жените лъжат колко тежат за да се харесат.

11.   8, намалящ всички порции на половина, махаш сладко, тестени, безалкохолни, чипс и си ок. Калориен дефицит.

12.   Нонер 10, изказвай се коректно. А това дали нещо е само в моята глава грешиш. Сега каква си слаба, атлетично-нормална или доста слаба? Защото между 3ре твърдения има доста разлика и доста килограми. Ако хората се изказваха коректно в едно обшество като нашето, намаше да имаме толкова проблеми. Явно много се иска от теб.

13.   Прекалено се вторачвате в тези килограми. :) Важно е каква е фигурата. Аз съм висока 1. 77. В студентските години съм тежала обикновено около 57-58 кг, в някои периоди дори 53-55 кг. Бях направо вманиачена да не стигна 60 кг. След това започнах да спортувам и станах 65 кг, на които изглеждах много по-добре. В интерес на истината, най-добре съм се чувствала и изглеждала с тегло 70 кг. Но, тъй като за много хора 70 означава слон, не съм го споделяла. Дори майката на мъжа ми мисли, че нямам 60 кг тегло. Мускулите тежат повече, а е важно човек да е стегнат и да се чувства добре, не да си 55 кг и да имаш целулит и краката ти да се тресат като желе.

14.   12, това е субективно и няма как да бъде определено.

15.   11, ти май си също 1 и 6. Не знам къде видя да пиша, че ям чипс. И изобщо защо даваш излишни съвети на слаба и тренирана жена? Без сладичко не мога, защото ми пада кръвната захар, но пък именно калориеният дефицит ми помага да не ставам свиня. Аз съм 1. 64 и теглото ми варира между 50 и 53 килограма, тренирам и ходя на фитнес. 11, ако си същата от коментари 1 и 6, защото поне до такъв извод като следя кореспонденцията, то очевидно е тъпо да даваш такива съвети на по- слаба от теб жена.

Black Sabbath

16.   15, от 1 и 6
Ти си от тия, които втилясват в килограмите и определено не си 50 кг. (беше качила снимка веднъж, в спор с Кифлото, и си поне към 60). Това, че ще повториш 100 пъти, че до 50 кг. не го прави вярно. Няма как да си закръглен на 50-53 кг. Съжалявам, но няма такъв филм, освен ако не си 1, 50 см. Спрете да лъжете себе си и околните.
В допълнение, аз давам съвет на авторката, която мисли, че има проблем, не на теб. Давам го от позицията на стройна жена, без проблеми с килограмите и драми покрай тях.

17.   16, на онази снимка бях около 57 кила, а сега съм 52, стигала съм до 49. Меря се без дрехи, а кантарът не лъже. Говориш ми за снимка отпреди 2 години, а човек за толкова реме може да свали или качи много. Не си ли се замисляла?
Ако ти си номер 11, то си ми дала неискан и напълно ненужен съвет към мен под коментар 8. На височина 166 при 60 килограма трудно може да си стройна, даже по- скоро ти вървиш към лека закръгленост. Да, при всеки човек килограмите стоят различно, но пък и не чак толкова различно. Съотношението килограми/ височина е повече сходно, отколкото различно, освен ако не си бодибилдър. Ако под тези 60 килограма нямаш поне малко тренирана мускулатура, е, извинявай, но си далеч от определението "стройна".

Black Sabbath

18.   До 17, аз съм само 1 и 6, не и 11

Ок, вярвай си щом те влече. Препоръчвам ти да не втилясваш толкова в тези килограми - не са те най-важното в човека.
"Говориш ми за снимка отпреди 2 години, а човек за толкова реме може да свали или качи много. Не си ли се замисляла? "
Не не съм, аз съм на едни и същи килограми вече почти 20 години и ми е трудно да повярвам, че от закръглено 60 кг девойче, със склонност към пълнеене, си станала изведнъж с манекенски мерки ;)))
"Ако под тези 60 килограма нямаш поне малко тренирана мускулатура, е, извинявай, но си далеч от определението "стройна". "
Явно имаме различни виждания по въпроса. Никой не е казал, че не спортувам, нали?
Между другото, въпроса не е колко тежиш, а колко мазнини имаш. При мен са 21% измерени с калипер, при теб колко са? Едва ли ще са по-малко.

19.   18, като не си 11, не знам даже защо ми отговаряш.
Не всички жени сме мързеливи и хапващи свиненца. Откакто качих на 12, не съм спирала борбата с килограмите а сега, когато си стегна корема, леко ми се очертават плочките. Много е вероятно процентът ми мазнини да около твоят. Това, че ти стоиш на едни килограми 20 години, не означава че всички жени сме така. Не можеш да съдиш по себе си, защото е глупаво. Всеки организъм и начин на живот е различен.

Black Sabbath

20.   19,
"Всеки организъм и начин на живот е различен. "
Да, така е. Всяко тъпчене също. Също изборите, които се правят и осъзнаването, че ядем за да живеем, а не живеем за да ядем и, че можеш и без всичката тази храна.
"Борбата" ти не е с килограмите, а с лакомията. В този смисъл, това не е устойчиво решение - трябва промяна в мисленето и възприятието на нещата.

21.   20, отново благодаря за неискания съвет, който знам. За да сваля близо 20 кила, значи съм стигнала сама до тези изводи. Липсва ти логичната мисъл, за да го разбереш ли? Сега ще ти дам и на теб един съвет: не третирай хората като идиоти или като дечица, които тепърва започват да прохождат и да правят първите си стъпки в този свят. Крайно досадно и дразнещо е, а вероятно ти самата си такава.

Black Sabbath