Споделена история от Семейство

Длъжна ли съм
Здравейте! Искам да чуя мнения по-темата ми ще се радвам на коментарите! Имам племенник когото много обичам понякога го взимам вкъщи да го гледам но понякога не мога! Когато ме помолят да го взема и аз откажа почват да се сърдят да ми крещят и обиждат това нормално ли е? В момента не работя и майка му очаква от мен всеки път като каже и аз да ходя да го взимам да го гледам и да го взимам. Не работя но си имам личен живот и ангажименти когато мога и имам желание го взимам по-няколко дни и му купувам какво ли не дрехи, обувки, вода го на разходки. Длъжна ли съм щом тя кажи и веднага да тичам да го взема
Днеска ми се разкрещя защото и отказах и ме блокира снаха ми. Правят деца и после някой друг им е длъжен да ги гледа..

Коментари

1.   Не, нямаш абсолютно никакво задължение. Това е тяхно дете, те са си длъжни на 100%.

Недей ги оставя да те изманиполират и да те карат да се чувстваш виновна.

Ти си там само да го глезиш и да му се радваш, не да го гледаш. Това е отговорност на родителите му.

2.   Не си длъжна!

Може да го вземеш само, когато имаш желание и възможност за това!

Обясни им това веднъж и ако ти се сърдят - игнорирай ги, докато не се осъзнаят, че грешат!

3.   Що за въпрос, много ясно, че не

4.   Естествено, че не си длъжна, но снаха ти знае ли за твоите ангажименти, обяснила ли си ѝ ясно, че не можеш по всяко време да го приемеш племенника или просто очакваш тя да се досети?

Ако в нейните очи ти пренебрегваш детето за да ходиш по кафенета и пазаруваш за дрешки, това те кара да изглеждаш несериозно в нейните очи. Естествено, следва и въпроса защо очакват подкрепа от тебе, поради задължения в работата, за да има двойката време за себе си или друго?

Същевременно, щом със снахата не се разбирате толкова, че да стигнете до обиди, защо не говориш с брат си?

5.   Естествено, че не си длъжна. Че краката на моето дете сама на разходка и веднъж не го е завела. А е на 4. Да, постара се да си влоши с мен отношенията с раждането на детето, насила го направи. Но никой не я е спирал, а и никога никой не й е крещял поради тоталната й липса на заинтересованост като леля. Теб са те взели за безплатна бавачка, извеждала си, купувала си неща, дори и дрешки. Не, не си длъжна. Даже след подобно отношение към теб престани да си им на разположение когато и да е.

6.   Не си длъжна да гледаш племенника.

Има много родители, които след като им се роди дете се сещат, че няма, кой да го гледа и почват и молят роднините.
Получава се така, че роднините изпълняват ролята на безплатна бавачка.

7.   Изобщо не си длъжна.

8.   Не си длъжна, аз съм мъж и сестра ми оставя детео си, който е на 7г в къщи, под предлог че е разделена със бащата и на детето му трябва мъжки пример. Съгласен съм с нея, водя го да играем футбол и тн, обаче и аз съм много зает. Защо не го води при баща му, аз какво съм виновен че не се разбират. Жалко за детето че го разкарват като панаирска мечка, днес е в баба си, утре в другата, при мен, при леля си, при майка си, от време на време при баща си, то горкото не знае какво е дом. Та и аз отказвам понякога и ми се сърдят, обаче след време като пак трябва да го гледам са едни извинения, едни четки, абе чудо. За това преди да създаваш семейство трябва да мислиш, дали ще може да осигуриш на детето си, адекватни грижи и здраво семейство.

9.   Е, тя те е взела за частна детегледачка. Че и те блокира когато не си на разположение като да те "уволнява" един вид, много нагло от нейна страна. А брат ти не реагира ли адекватно поне той. Как така че ти крещи снахата? !
Говори с брат си му обясни ясно, че не си им детегледачкатаще го вземаш когато ти можеш, а не всеки пък когато на снахата и скимне.
А какво правиш през свободното си време си е твоя работа.

10.   Не си длъжна, но ако имаш възможност помагай, защото не знаеш кога ще ти е нужна същата помощ!

11.   Естествено, че не си. Проблемът с роднините е, че когато някой безкористно помага, в повечето случаи другите считат това за неговото задължение и когато откаже (защото той не е в постоянна готовност), се сърдят. Казвам го от личен опит.

12.   Не си длъжна, всичко е по желание.

13.   Нормален човек, не би се държал като нея.
Натам ти си преценяваш дали ще допускаш подобно отношение. Според мен трябва много да се замислиш.

14.   Не ама че наглост от тяхната страна.
Естествено, че имаш право да им откажеш.
Какво си правите в свободното време си е лично ваша работа..
Ако щете цял ден ще прекарате в леглото.
ВАША СИ РАБОТА.
Който има дете да си го гледа.
Баба ми навремето тя казваше, че който има дете трябва да си го гледа.
Такива хора нямат място в живота ти.
По-правилно да те блокират айде.
Да помогнем е нормално всеки би могъл да помогне но те злоупотребяват.. мислят си че си им длъжен.
Е как може така.

16.   Не е лошо, че го правиш, но нямаш такова задължение, още по-малко ако си обиждана...

18.   Благодаря на всички за коментарите.. Аз го гледах прекалено много нямам против детето но майка му нестава за нищо.. Дори със брат ми са пред развод..