Споделена история от Семейство

Баща ми се хвана с простачка
Баща ми и майка ми са разделени, никога не са имали брак. Аз живея с мама, но подържам връзка и с татко, той ме е водил на море, кино, в мола, купува ми дрехи, телефон, дава ми пари, въобще държи се яко. В момента се хвана с една, как да ви кажа, дебела, с крака като прасе, говореща на диалект. Не знам откъде я намери, татко е представителен мъж и хубави жени се заглеждат по него, а той да хареса точно нея. От два месеца живее при него, а миналата седмица ми заяви, че ще се женят, защото... чакали дете! Дори ми каза, че ще се радва да присъствам на подписването! В пълен потрес съм!!! Едно, че вече няма да може да ми обръща такова внимание, едно, че ще трябва да търпи тази дебела простакеса, с която не знам как не го е срам да се показва пред хората. Момиче на 14 г. съм.

Коментари

1-50 от 52

1.   От човек на близо 60 години - щастливо женен.

Авторке, още си много млада и нямаш опит.

Животът е пъстър и шарен, и непредвидим.

Виж сега, като пораснеш ще разбереш, че външността не е определяща за създаването на добро семейство!
Важни са други неща:

Ще ти копирам част от коментара си от една друга тема по този въпрос:

Но семейство трябва да се създаде само с подходящия за теб човек. А кой човек е подходящ?

Ето най-важните условия, за да се създаде едно добро семейство:
1. Да имате и духовна връзка.
2. Да имате еднакви(или много сходни) цели, възгледи, приоритети и виждания по най-важните неща в живота.
3. Да се обичате и уважавате, да се жертвате един за друг - това е същността на любовта, да няма егоизъм.
4. Да положите семейството си на здрава духовна основа, която е Христос! Тоест да сключите и църковен брак, за да има Божие благословение над семейството ви и да живеете Богоугодно.

Така, че не се сърди на баща си! И не го осъждай за това негово решение! Той е възрастен човек, минал е през една неуспешна връзка(от която Слава Богу си се родила ти) и явно е намерил в тази жена други качества, които той смята за важни за създаването на семейство.

И не го ревнувай! Той няма да те забрави! Аз също имам две деца и след разждането на второто не съм спрял да обичам първото, нито пък да го обичам по-малко!

За баща ти ти винаги ще си останеш неговото малко момиче и той винаги ще те обича! Любовта не е нещо ограничено, тя има свойството да се преумножава - така, че той може да обича и другото си дете и жена си, без това ни най-малко да пречи и на любовта му към теб! И от това любовта му към теб - няма да намалее!

Така, че опитай се да приемеш нещата и да се отнасяш с любов към бъдещата му съпруга и към бъдещото си братче/сестриче!

Знай, че любовта е велико нещо! Затова винаги имай любов в живота си, обичай Бога и хората, помагай на нуждаещите се, бъди добра и добронамерена - и винаги ще имаш духовна радост и мир в душата си!

2.   Добре, че си само на 14 иначе щях да ти отговоря подобаващо.
Остави я на мира.
И не използвай такива обидни думи за хората. Ясно ли ти е.

3.   Кажи му на него тия неща, това е решението.

4.   Като те слушам си одрала кожата на майка си. Дано баща ти намери щастието с новото семейство.

5.   Как разбра, че е простачка? Ако е заради това, че говори на диалект - това е абсурдно. Малка си още, но се надявам да се научиш да не съдиш хората по външния им вид и по говора им. Ти пробва ли да си поговориш с нея, да я опознаеш? Даде ли й шанс? Ами, ако се окаже добра жена и че баща ти точно това иска - добра жена, а не някоя префърцунена кифла? Дай й шанс, опитай да я опознаеш, може пък и са ти се изясни защо баща ти е избрал нея.

6.   Не се бъркай в любовните отношения на баща ти, какво им светиш? Вече си достатъчно голяма, гледай твоя живот, намери си гадже и му дръж сметка на него.

7.   Красотата на жената не е само във външния вид. Като порастнеш - ще го разбереш.

8.   Явно е по-хитра от майка ти и го е накарала да подпишат. Така се прави, не цял живот съжители.
Иначе гледай да се разбираш с нея и с полубратчето или сестричето.

9.   Ти си една малка простакеска. Вземай се в ръце, момиче, още не е късно.

10.   И от къде е новата жена на баща ти? Да не е от северозапада, от Софийско? Там говорят така, че изобщо не можеш да разбереш какво искат да ти кажат! Например на котката казват "мачка", на картофа-"компир", на динята -любеница"! Или ако е от Трънско, съвсем не можеш да я разбереш!

11.   Типична картинка. Жалко за бащата на авторката, но това е нормално явление. Невзрачна бъчвоподона дебелана екстра простотия, си хваща готин мъж да я напомпа и за да няма мърдане - подпис в гражданското. Та дори щял да се радва и дъщеря му да присъства. Такава класика в жанра, че щях да се учудя ако човека си беше намерил хубава и свестна жена. Историята значи не е измислена. Съветът ми към момичето е, ако иска баща и да продължи да и обръща внимание, да не говори пред него срещу бъчвата. Така или иначе няма да се раздели с нея, а доколкото разбирам е свестен човек, щом се грижи за дъщеря си. Хубаво е авторката да се насили и присъства на подписването, това прави много добро впечатление. Тогава баща и малко трудно ще и отказва да и купува дрехи, дава пари, още повече ще има ангажименти към новото си семейство. Казвам го от опит. Брат ми, адски готино момче, дето момичетата се изтрепваха за него, накрая го прилапа една подобна мякаща шишавелка от глухия прованс. Жена, 32 г. П. П. Очаквам да ме расипете от критики.

12.   Като ти чета историята и как те е възпитала майка ти, разбирам защо баща ти иска да създаде семейство с друга жена и да има друго дете. Децата са отражение на родителите си, най вече на майката.

13.   Много си малка да държиш сметка на родителите си. Нищо, ще пораснеш малко и ще ти дойде акъла в главата.

14.   Ревнуваш здраво. Никой не те кара да спиш с нея или да ставате приятелки. Важното е на баща ти да му харесва и да му е приятно с нея - другото не е твоя работа. Щом е готова и дете да му роди и им са се получили нещата - евала.
А на теб като не ти се ходи на подписването не ходи - и жената и без това едва ли умира точно на празника им да ти гледа киселата физиономия.

15.   Ох, тя горката. Сигурна съм че вашите са те разглезили, защото са се разделили и сега ще се появи ново дете което ще те свали от трона. Да ти кажа че не е виновна жената, тя просто обича баща ти. Виновни са твойте родители че въпреки теб, не са съумяли да се обичат. Живота ще те научи хубаво. Пример с мен ще ти дам, която съм втора съпруга. Детето на мъжът ми се държеше по подобен начин както ти, но съдбата така направи че майка й се разболя много тежко и умря. Малкият беснееше, виреше нос, даже след погребението искаше да живее при дядо му, но дядо му не го искаше и се наложи да седне на моята маса да яде и сега е по нисък от тревата. На такива като теб, колкото и любов да му показваш, и, ако ще втората жена на татко да е английската кралица пак ще сте недоволни, не заради друго, а защото вашите са те разглезили опитвайки се да компенсират вината за развода и това че не се обичат. Колко деца нямат какво да ядът, къде да спят или какво да облекат, а ти презадоволена си тръгнала да обиждаш жена която не ти е направила нищо, дори се опитва да ти се хареса.
Имаш късмет че аз не ти съм мащеха. Мен на външен вид ще ме харесаш, но ще те поставя на мястото ти.

16.   Забравих да допълня че ти един ден ще пораснеш, и ще се омъжиш и вероятно няма дори да ти пука за баща ти. А, той дали ще получи медал от теб че е останал сам, защото разглезената му п""ла не иска никой да е до него.

17.   Единственото, за което съм сигурен, че ти пука е вниманието, което ти отделя и което ще намалее и паричките, които ти дава или нещата, които ти купува. От там нататък ти нямаш никакво право да се бъркаш в нечии друг живот, та било то и на баща ти. Кой знае майка ти как го плюе в твое присъствие. Дали е простачка той сам ще си прецени. Явно вече има опит с жени, които не стават, щом не е с майка ти.

18.   Така е номер 13. Малка е.
Иначе щях да й отговоря много по-остро.

19.   Разбирам те. И аз не харесвам новата жена на баща ми.
Остави го да си живее живота, каква е новата му жена - той си я избира. Отиди на подписването.

20.   Моля по-внимателно с критиките към момичето. Какво я насметохте сякаш тя е виновна за положението, в което се намира. Дете на разделени родители, дори не разведени защото са нямали и брак. Типично чадо на ХХI век. Живее с майка си, а бащата, за да компенсира своята липса, се реваншира да и угажда повече от нормалното. Самата авторка споменава "държи се яко", което в превод от съвременен тинейджърски, означава, че всичко. Ето, че в живота на бащата се появава друга жена и момичето напълно искренно, като за нейната възраст, казва какво мисли за външния и вид. Достатъчно малка е за да не предценява човека по външен вид, но достатъчно голяма за да разбере, че вече вниманието на баща и няма да бъде насочено изцяло към нея. Поставете се на нейно място и не бъдете такива строги съдници. Нищо чудно с времето момичето да се промени.

21.   Недей да слушаш коментарите, които те обиждат. Права си за баща ти. "Жената" явно просто го е вързала с дете. По-добре поговори с него. След години със сигурност ще ти каже "да бях те послушал". Успех!

-момиче 22

23.   разглезени егоисти, защото родителите са опитали да компенсират развода. И, да кажа че внимавайте с действията защото животът много ще ви завърти, и вие ще станете родители и ще се разведете в което съм сто процента сигурна в това, защото децата повтарят модела на родителите и ще дойде време когато вашите деца ще пишат за вас и ще ви правят за резил, че сте са хванали с дебели простаци. Авторката е достатъчно голяма и зряла за да разбере какво и говоря. И, да може да съм груба, но с разглезена п""ла, която има всичко в живота няма друг начин да се говори. Не и е виновна жената че майка й, и баща й са я направили без да я обичат и сега я използват за да си правят мазало. Ако беше моето време не само грубости щеше да търпи, а и бой заради неуважение си.

24.   Моля коментар 23 да е по-внимателен! Какво е виновно момичето, че разделените и родители я изпозват като разменна монета? Преставете си например следното положение - майка невротичка, която не може да има връзка с друг мъж, докато дъщеря и е още при нея. Бащата се стреми да компенсира отсъствието си и да натрие носа на бившата като угажда всячески на дъщеря си. Колко и трябва на една тинейджърка - парцалки от мола (задължително прокъсани дънки), телефон, седмица на море, кино с пуканки, пицария, джобни мангизи и тати е мега як пич. В случая и той има вина, защото я е научил така. Докато майката, заради дъщеря си, (много често е така), не може да допусне в чужд мъж в къщи, бащата няма този проблем, намира си жена, напомпва я, и за да не повтаря грешката от миналото, сключва брак. Момичето е в шок, защото усеща, че приятното време прекарано с баща и ще бъде по-малко. Дори не считам, че е егоистка, тя искрено съжалява баща си, че се е хванал с подобна жена, и още не може да се преструва и казва директно какво мисли.

25.   Номер 24, ще ти разкажа моята ситуация. Майка ми оставя баща ми заради друг мъж, баща ми като в не брано лозе незнаещ, как да бъде баща поверява грижите за мен и брат ми на баба ми. По това време се запознава с втората ми майка (аз така я чувствам ), простовата жена от село но с добро сърце. Тя настоя да живея с тях и баща ми да заеме попечителството върху мен и брат ми, докато милата ни майчица си живееше живота в Англия и все още си го живее с новият и съпруг. Не винаги втората жена на тати е лошата. Тя дефакто нищо лошо не прави на момичето, а това бащата да я вижда от дъжд на вятър и да я залъгва с пари е ужасно и накрая най виновна се оказва чуждата която нищо не подозира за техните отношения.

26.   Момичето до някъде има право, но трябва да обвинява само баща си, а не да обижда жената.
Преди време имах връзка с разведен мъж с дете. Преди да ме запознае със синът му, обсъждахме много, как детето се чувства от нашата връзка и как бившата му ще реагира от нашите отношения. Той ме заблуждаваше че с майката на детето му са отдавна разделени и той вече е свикнал че в живота на баща му, ще има други жени, а с бившата му го свързват единствено грижите за детето. Е, не се оказа че е така. При запознаването ни в едно заведение, баща му отиде до тоалетната, а синът му в прав текст ми каза, да се махна от живота на баща му, и че майка му все още го обича. Синът му тогава беше на 14 г. точно колкото е авторката.
Мисълта ми е че жената може и да не подозира, как се чувства дъщеря му от тяхната връзка, и, ако знае за това съм сигурна че нямало да е в живота на баща му. Колкото и да го обича, никой не иска допълнителен стрес и проблеми в живота си в днешно време. Бащата сигурно й обещава любов и представя живота с него че ще бъде цветя и рози, нищо че има дете от друга жена. Нищо че, авторката е малка няма право да обижда жената само защото, баща й е вкарал в живота й, а да държи отговорен, баща си че не уважава нейните чувства. Дали жената иска да го хване не вярвам, защото този мъж е мъж с багаж, защото е разведен и никоя здравомислеща жена няма да се хване с мъж с ремарке, ако не го обича или не е някой супер богаташ. По скоро той се е насочил към една не до там привлекателна жена с килограми и е накарал, тя да се влюби в него, може би с привлекателна физика, защото знае че една привлекателна жена, без деца няма да му обърне внимание, защото той е разведен и има дете. А, при наличието на дете на хоризонта този мъж е мъж с товар, финансово не стабилен, защото е обвързан с издръжка, най общо казано мъж с ремарке. Така че това че тя е дебела и говори на диалект е съзнателен избор на баща й, и тя да е в неговият живот трябва да държи сметка на него, а не да обижда.
П. с. Да, обиждаш някого по заради външен вид по социалните мрежи показва, колко зле е възпитана тази млада дама.
Ж 32

28.   Нахвърлихте се толкова грубо на момичето, а то е просто едно дете, макар и 14 годишна, което не иска да приеме раздялата на родителите си. Аз и другите дето четете разбираме, че те са се разделили съзнателно, че между тях има проблем, че не искат да живеят заедно, но за момичето те са си неговите мама и тати. То е наранено, вижда заплаха в новата жена и новото бебе, страхува се, че баща му повече няма да го обича... толкова е разбираемо. Възмутена съм от злобата на №15-с какво задоволство съобщава, че първата съпруга на мъжа и починала, тържествува, че дядото на момчето не го иска и то в безизходицата си е принудено да"седне на нейната маса"Накрая доволно съобщава, че"вече е по нисък от тревата". Клетото дете... А вие сте зла жена, истинска мащеха. Най тъжното е, че грешките на родителите ги плащат децата.

29.   Скъпа моя, защо първо не попиташ родителите си, но всеки един по отдел о, поради каква причина не са сключили брак?
Поне припозната ли си от баща ти? Пише ли му името в свидетелството ти за раждане?
Дали скъпата ти майка всъщност не е искала да върже мъжа до себе си с дете? Замисли се.
Накрая е вързала себе си.
Колкото и да злобеееш срещу новата жена в живота на баща ти, вижда се, че тя се е появила твърде късно, за да е причината за отношенията между майка ти и баща ти. Тоест тази жена не е била любовница на баща ти и той дори не я е познавал.
Виновните за развръзката са само твоите родители или поне единият от тях.
Това, което можеш да научиш от живота е, никога не тръгвай да раждаш дете на мъж, без да имате сключен брак! . Един мъж, ако не е готов да предложи брак на една жена, значи не е готов на нищо за нея. Макар и рядко има и жени, които не искат да сключват брак, а партньорите им искат.

Няма да те лъжа, появи ли се новото дете и злобееш ли по същия начин, ще изкезеш завинаги от живота на баща си.

30.   Права сте госпожа номер 28.
Само че номер 15 е прав донякъде затова, че в живота нищо не се знае и че в тежък момент ръка ✋ могат да ти подадат ръка хората, които ти не си харесвал.

31.   На 29 - не знам защо не са сключили брак. Днес много са така, на половината ми съученици родителите нямат брак, но живеят заедно. Не знам какво е точно припознаване, нося неговите имена и в акта за раждане пишат имената на мама и татко, фамилията ми е неговата, а на мама тази на дядо. Не, с тази жена не са се познавали, когато още бяха заедно с мама, те се разделиха аз бях във втори клас. Ние с мама отидохме при баба и дядо. Аз искам да са заедно, но те много се караха, веднъж крещяха и праскаха чинии в пода, аз тогава се уплаших много и ми прилоша, беше адски кофти. Мама имаше приятел, който и предложил да се оженят, но ако мен ме изпрати в детски дом, мама не се съгласи и скъса с него. При татко имаше някаква жена, много готина, не знам защо се разделиха, когато съм била при него тя се държеше добре с мен, просто не знам откъде се намери тази. Явно го е хванала заради парите, татко взима много висока заплата, подмамила го е сигурно да забременее, татко е представителен мъж и не заслужава такава жена.

32.   Номер 29, абсолютно си права, бих допълнила че баща й, може би я държи в розов балон жената че дъщеря му е супер щастлива от новата жена на тати и че ще си има братче или сестриче.

33.   Ама, какво да не обиждаш това просто е типична картинка. Направили бебето две на три и може би авторката се е появила на този свят, защото мама е решила да върже тати за винаги. После след като се разделят, отчаяния загорял тати за с'''с се хваща за първата му удобна и за това се насочва към по грозновата жена, защото знае че с физика ще му е по лесно да я омотае, защото нищо друго не може да предложи на една жена заради ремаркето което носи. Мама бясна на тати го плюе пред авторката, защото знае че с новото бебе кинтите ще и секнат и накрая външната жена е виновна и простачка. Авторката да ходи да потърси сметка на майка си и баща си, не на нищо не подозиращия човек който е въвлечен от тати.

34.   Действително някой коментари са доста груби но и като чета, какво е написала авторката и тя внася вибрации на злоба, особено към не роденото дете. Моят съвет към авторката е да държи сметка на баща си, защото някой мъже за да не останат само се хващат за първата им удобна която им върже не защото я обичат, а за да натрият носът на бившата. Не е честно да обвинява жената защото тя не е разделила мама и тати, а може би мама и тати са се разделили, защото мама е забременяла с нея, а тате се е оплашил и избягал.. Все тая но жената съм сигурна че има друга представа за ситуацията, за което е виновен тати.

35.   Авторке сигурна съм че жената въобще не е такава, каквато я представяш. По скоро съм сигурна че татко ти се е хванал точно с такава, не за друго, а защото друга нормална жена няма да се хване с него. И, повярвай ми никоя жена колкото и пари да получава няма да си го причини да търпи разглезена хлапачка като теб. Ако, продължаваш така баща няма да имаш.

36.   След пояснението на авторката, коментар 31, нещата си идват на място. Всички злобеещи към момичето, да потърсят причината в неговите родители. Аз виждам едно уплашено дете, защото си е още дете, което е жертва на токсични отношения в семейството. Макар, че не са имали брак, те са живяли заедно и момичето е ставало свидетел на техните разправии (трошене на чинии). Уплаха от новия приятер на майка и да не я остави в детски дом, тя инстиктивно е търсела сигурност при баща си, който разбирам е проявявал грижи за дъщеря си, припозната е от него, вкл. и предишната му приятелка. В един момент обаче се появава друга жена, не красивица като другата, но в очите на днешните тинейджъри, когато рекламите всекидневно набиват как ако нямаш тяло като модел, не се показнай пред хората. Така авторката усеща, че баща и вече няма да е същия, защото ще има нови ангажименти, и реагира така спонтанно.

37.   Авторке ще пораснеш и ще разбереш защо татко ти, се е хванала точно с такава жена, но аз ще ти изясня картинката сега. Много мъже предпочитат по грозновата жена по няколко причини.
1) Причина първа да не я заглеждат други мъже и се насочва точно към такава жена, защото предпочита тя да не си харчи парите за гримове, обувки, чанти и пр, а да му роди дете и да върти къщата.
2)Той е осъзнал че няма голям избор вече. На мен ми прави впечатление че провалените семейно мъже веднъж, а той има провален опит за семейството, не веднъж, защото е имал и друга приятелка, а тази простачка му е трети опит и е решил третия опит да бъде с жена която не изисква много. Имам много опити по край мене, . Един мой приятел който има два провалени брака се хвана с жена с голям физически недъг и защото знам че не е негов тип, го попитах, защо, а той ми отговори:"Тя няма голям избор за мъже и няма да изисква много""!
3) Запомни едно за мъжете! Ще пораснеш и ще разбереш че съм права. Мъжът не се жени, за най красивата и най умната, а за тази която му е удобна за него! Иначе още щеше да е с майка ти.
Пример; Една жена може да е супер красива, но ако не може да говори, да върти къщата и гледа детето и постоянно като се прибера в къщи тя е намусена не стават нещата.
4)Не вярвам въобще че тя се е опитала да го хване, защото той получава голяма заплата и пр. Много жени предпочитат да избягват представителни мъже, защото те са ходещ черен флаг че са женкари, а и ако този мъж върви в бонус с дете от извън брачна връзка, плюс издръжка много жени в 99%от случаите бягат от този мъж като дявол от тамян. Жената сигурно го обича щом се е съгласила да вземе мъж с два провалени опита да съгради семейство, а това че бащата ти изглежда добре му е помогнало да я накара тя да се влюби в него, даже да я забремени.

39.   Миличка много си малка но разбери, че нещата не са такива.
Новата жена на баща ти не е виновна за това, че се е хванала с баща ти. Той не й е любов.
Не са били любовници. Не мисли така за жената.
Ето родителите ти не са се разбрали и са се разделили.
Така е по-добре отколкото да се карат не мислиш ли.
Ужасно условие е поставил онзи на майка ти да се откаже от теб..
Ако има някой простак то той е точно той. Никоя разумна майка няма да си остави детето спокойно.

Но недей да използваш думи като простачка. Моля те така не е редно. Моля те. Недей. Да.

40.   Малката се страхува, че тати вече ще позатвори кранчето и ще има за кого да се грижи освен за нея. Оттам цялата злоба към новото семейство на бащата. " Мола, купува ми дрехи, телефон, дава ми пари, въобще държи се яко... " Това са ценните неща за една кифла, това ще търси и от мъжете след някоя година. Едва ли с парите си купува книги и ходи на театър.
Колкото да диалекта, половината София говори на такъв.

41.   Добър вечер, аз съм тази която написа коментар номер 15, но ако не ви мине през главата това което на мен ми мина друга песен ще пеете. Когато се запознах с мъжът ми, той се беше разделил преди осем години. Не бях виновна за тяхната раздяла не съм била мръсната любовница, просто се запознах с мъж и се влюбих. Още няма и месец бившата, сега покойницата започна да прави панаири, постоянно узлобяваше синът му, тогава на 17 год. Забравих да допълня че бившата му се е разделила с него, заради изневяра от нейна страна, тръгнала с някакъв богаташ който е клецал месец и я е зарязал. Синът му не беше тогава малко дете и тогава когато е идвал в къщи, носел магии, мисли и пр, за раздяла поръчана от майка му. Уж, идва да види таткото, който много обича, а се качва на тавана да пъха магии, направени и поръчани от майка му. Е, дойде ден и ги намерихме при снасяне на стара спалня от тавана. Една от мускулите бяха да не се забременее. И, действително една година не можех да забременея бях младоженка, а се чувствах като болна все едно това не е моят мъж. Дойде време забременях и малкия ме заплашваше че ще убие бебето. Една години бях разделена с мъжът ми, защото психически не издържах просто. Събрахме се пак нямаше как бременна бях и кармата така начука канчето че искаха да ме убият само, защото съм се пръкнала в живота на тати и бившият, не че толкова бившия се обичаше, а защото кранчето на парите, щеше да е по малко от преди с бебето. От целия този излишен стрес в живота хванах диабет. И, аз чувах грозно епитети че съм се хванала с него заради парите, а какви пари той от грижи по синът му, не можехме да си позволим една екскурзия като младоженци да направим. Така че малката да не си вири много носът, защото кармата удря много яко.

42.   Авторката на коментар 21 и 15, ако да казва нещо по темата, а не да ни занимава с глупости и суеверия. Накратко по темата - момичето е наплашено дете, чийто страх преминава н злоба. Още не може да разбере някои неща в отношенията между възрастните и затова реагира спонтанно. Иска родителите му да са заедно, страхува да не бъде изоставена. Причината е в неразбирателството между последните. Дори последния има по-голяма вина, защото и угажда, а момичето не може напълно да оцени жертвата на майка си, която поставена пред дилема е избрала дъщеря си пред другия мъж. Накрая и аз ще и дам съвет да не нарича хората с такива епитети, защото пък е достатъчно голяма да знае, че не бива така. Нека отиде на подписването на баща си. Той ще се радва, а тя ще му покаже, че не от него не търси само материалното.

43.   Номер 42, много ми е любопитно за колко чужди деца си се грижила. Сигурно и деца нямаш. Дадох ти пример с мен и магиите не за друго, а да разбереш до колко човек може да стигне в омразата си. За теб това нормално ли син да прави магии на баща си, и братчето на не роденото ти дете да вика че ще го убие като се роди. А, тази малка авторка според мен просто е егоистка че няма да получава всичко.

44.   Момичето си има майка, и аз да бях на нея, и аз не бих приел някаква хваната от улицата да е с баща ми. А той очевидно не е от най-умните, щом поставя своя интерес пред този на дъщеря си. Ако беше навършила пълнолетие, хубаво, минава бала и всеки по пътя си. Вместо това той я обрича да прекара най-ключовите години - пубертета в постоянна борба с някаква противна мащеха, която ще се мисли за центъра на вселената, защото му е родила бебе. Еми не се прави така.

М30

45.   Номер 44, само едно не разбирам, защо във всички такива ситуации се скача срещу чуждата жена, защо? Тая жена е забременяла защото иска да го хване! Тя, е проста, за да се хване с мъж с дете и му иска парите! Извинявай много, ама какви пари от мъж с дете и издръжка? Забелязах една тенденция в разведените мъже с деца около мен. Насочват се и се хващат с жени които имат деца и са се женили вече, или ако не искат да гледат чуждо дете се хващат с жени които имат някакъв недъг, като наднормено тегло на пример и ако въпросният мъж е привлекателен външно, много лесно му се получава с една проста дебелина, отколкото с една нормална добре изглеждаща жена без деца. Въпросният татко просто си е търсил удобна жена която да стой в къщи и да му гледа децата, а не че я обича толкова. Но в случая мен ме възмущава злобата която е вложила авторката в темата си, спрямо жената. За мен не е нормално за една 14 годишна девойка и съм сигурна че е с промит мозък от ревнивата майка.

46.   До №41-госпожо, не искам да ми мине през главата това, за което разказвате и поради тая причина съм се омъжила за мъж, който няма деца от предишни връзки-то какви ли и връзки, имал си там гаджета някакви, без никакви ангажименти и дотам. А вие, като знаете, че вземате мъж със минало нямате право да се оплаквате. Би трябвало да знаете, че едно дете не е игла, за да го скриеш, то си е вечен ангажимент, връзка, която дали искаш или не винаги ще свързва вашия мъж с майката на детето му. Това, че покойната бивша съпруга на мъжа ви му е изневерила ви го е казал той-а дали е така, вие чухте ли нейната гледна точка? Колко грозна, отвратителна дума използвате"клецал я"-не подхожда на жена да говори така. А за т. н. магии, за които разказвате, направо е смешно-кой ще повярва, че тийнеджър на 17 години го интересуват такива неща? Дори случайно да е вярно, той е накаран от майка си, а тя вече не е между живите, нея вече друг я съди. И много си противоречите-хем бившата се натискала, за да не спре кранчето с парите, хем не сте имали пари за сватбена екскурзия. Кое от всичко е вярно???

47.   До коментар 43. Мъж съм, на 59 г. със син, дъщеря и внуци. Няма какво да обсъждам с Вас, щом възприемате магиията за нещо сериозно и изпитвате суеверен страх от подобни дивотии. Явно живеем на различни планети. Хубав ден.

48.   Номер 46, когато се запознах с него ходихме година и половина гаджета и доста пъти сме обсъждали какви са отношенията му с бившата му съпруга и детето, как ще реагира че той има връзка с друга жена. Нещата, уж бяха идеални! Даже не общували заедно, а синът му бил голям и нямало нужда да общува с нея. Детето, уж бил свикнал че с майка му било каквото било. Свекървата бешеи супер щастлива от нашата връзка и всичко беше цвят и рози, докато не се сгодихме и поканихме синът му на подписването, както при авторката и се отвори вратата на ада. Относно дали съм сигурна че тя си е имала любовник, Да, защото брат му и майка му са обсъждали въпросният господин пред мен и как той ги е хванал в неговия апартамент. Относно магиите, ако не преживееш чувството да намериш на тавана такива глупости, като муски в буркани, яйца нашарени на арабски и пр, няма да разберете чувството. Когато се разделих с мъжът ми, и се срещнах с бившата му на пътя, тя лично ми го каза в лицето че всичко е от нея. А, за екскурзията да не коментирам, трябва да влезнеш в мойте обувки да разбереш. Разказах всичко това и дано авторката да го е разбрала че не винаги лошата е мащехата. Трябва да пише тук за баща си че е простак и не зачел нейните чувства преди да забремени друга жена и да я вкара в техните токсични отношения, "мама, тати и тя ". Не е справедливо да се насочва гнева към жената която сигурно и не подозира за нейните чувства.

49.   Всеки има право на живот.

50.   Така е жената тази жена, която е с баща й не е виновна за абсолютно нищо.
И да не е тази ще е друга жена, която авторката пак няма да хареса.
Никоя друга жена, която не е Мама. Мама.

51.   Винаги съзнателно съм избягвала връзки, като чуя имам детенце от предишна връзка. Дори и да бях дебела и болна по добре сама с дузина котки, пред това да бъда с мъж с дете. Тази простачка явно страда от ниско самочувствие за да се хване с мъж, който има дете от друга връзка, ако ще да е милионер.

Ж. 28

52.   И по кое точно реши, че била простачка жената? Държи се лошо с теб, не ви оставя да се видите спокойно отделно с баща ти, не му разрешава да харчи пари за теб?

А знаеш ли колко "манекенки" има, които се държат в подобни връзки като злата мащеха от приказките и даже успяват напълно да откъснат баща от децата му? Те да не са за предпочитане - фини, слаби, да ти е кеф да се показваш с тях, нали?

И каква гаранция имаш ти, че на годините на тази жена ще си слаба? Наднорменото тегло има ред причини, а и никой не е длъжен да се харесва на всички.

За диалекта ѝ пък просто няма нужда от коментар.

Явно ти си едно от многото материално, задоволени, но невъпитани деца, или човек с много бедна душевност. Нищо, животът учи.

53.   Номер 50, аз може да се изразих грубо, но аз като втората жена съм преживяла много в такава ситуация. И, повярвайте да станеш виновен без вина е ужасно и не знам, човек на мое място който няма да се афектира. Но е време да се сложи край на това, че винаги виновна е лошата мащеха, която е с таткото за пари, забременяла е за да хване таткото и пр. Може би лошо се изразих, но моята мисъл е беше следната. Ако, знаеш че детето ти няма да приеме че мама или татко, че ще има нов партньор в живота си, ами стойш си сам. Преди да направиш стъпка да заживееш с друг партньор или да правиш дете с друг човек, ами първо правиш всичко възможно, детето ти да се сближи и да приеме другия човек за нещо нормално в неговия живот. Или просто си стойш сам, ако ти липсва секс и се чувстваш самотен отиваш на платена любов за една нощ, защото детето ти винаги, ще е твое и родителят трябва да поставя детето си на първо място. Но да въвличаш друг човек в токсичността на миналата си връзка и за да го хванеш този човек, го поставяш в розов балон на любов и си играеш с неговите чувства и психика това не е честно. Но най не честно е да обвинявате този чужд човек, че се опитва да го хване тати, заради пари и затова е забременяла и че не е достоен този нов партньор, за това че го вкарвате в едни токсични болни отношения, само защото е дебел и говори на диалект, е това според мен е ужасно. Отнодно магиите, имах в предвид че самият акт да направиш на някого такова нещо, говори за огромно желание да убиеш някого, но единственото което те възпира е страхът от затвора. Ако човек пребори моралните си граници значи си способен да убиеш човек от омраза, само защото е влезнал във вашата токсичност.

1-50 от 52