Споделена история от Семейство

Постоянен тормоз от съседката
Здравейте, пиша ви с надеждата да намеря отговор на въпроса си, а той е следния: Съседката която живее под нас в един блок постоянно причаква баща ми за да го обвинява че е седял в мазите и куп още глупости. Тази жена не е наред с главата. Искам да попитам някой запознат ли е какво трябва да се направи ако обитател във входа на жилищен блок тормози другите? Има ли някаква опция да се изгони от апартамента й, защото не се живее вече по този начин.

Коментари

1.   ако всички са съгласни можете да я изгоните

2.   Не се занимавайте и същото важи и за бащата. Повече няма да й се обърне внимание, когато ситуацията се повтори повече от един път и то пред повече хора. Такива хора се оплакват като си измислят че са търсени от екипи на телевизии, а всъщност проблемите са разказани от самите тях. Препоръчвам да се оплачете на домоуправителя.

3.   подайте жалба..

Ненн

4.   И аз имам тук един такъв дядка, който пускаше закачливи бележки в пощенската ми кутия. Ами истината е, че нищо не може да се направи, ако тази прави само това и щом не чупи и заплашва, никой няма да я вземе на сериозно. Може да я привикат в районото да даде обещание, че няма да създава проблеми, но който си е такъв си е такъв. След няколко оплаквания вече взема мерки самата полиция. Има хора дето им пречи целия блок.

Кумчо Вълчо

5.   Ако всички собственици на апартаменти във входа подпишат подписка с оплакване и го внесат за разглеждане в община, полиция и не знам още колко инстанции е възможно да бъде изселена от жилището. Но трябват много сериозни причини и всички да са потърпевши и да страдат от нейното държане и прояви. С персонален случай едва ли имате шанс. Друг вариант е да формулирате писменно оплакване до домоуправителя и до полиция. Най много да я стреснете и малко да се запре, но всяко чудо за три дни. Другия вариант е да се въоръжите със здрави нерви и много простотия и да и стъжните живота от тормоз и мизерии по нейния начин. Много ми се иска да изберете последния вариант, но не е цивилизовано и културно. Иначе само да мога да я видя мръсната гад, как се пука от яд и злоба при акуратно приложения мариз. Такива ги има навсякъде и когато културни хора се сблъскат с тях е много трудно да избереш правилния начин.

6.   Едвали ще можете да е изгоните, но можете да подадете жалба. Това ви е единствения начин. ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

7.   Ще ти споделя една история, която се случи на една моя приятелка. Бях у нея на гости, когато един идваше за топломерите. Тя го помоли да мине след около 15 минути като се заприказва с другия (те са двама в бригада) като накрая завърши разговора като го (направила го е това за сплашване) помоли да й каже къде са леглата на комшията й под нея (на същия щранг парно) и минаха месеци и много след това разбрах, че от долния етаж не могат да снимат с видео абитуриента си, понеже не искали през цялото изпращане вкъщи да имало музика и са щяли да се заснемат и звуците от комшиите. Накрая бала са си го снимали на друго място, но от тогава проблемите с оплакванията от долния етаж са обичайно нещо, а жената не се занимава с лоши и не е от този тип хора.

8.   Ако жилището е нейно, няма как да я изселят, но може да я приберат в лудницата. Една бабичка, която беше приятелка на баба ми и живееше в блок освен че правеше така, нощно време крещеше и плашеше съжителите си в блока. И понеже беше сама и нямаше кой да се грижи за нея я прибраха в лудницата

9.   Прочети закона за етажната собственост там ще намериш отговор. Всъщност тази дама дори да е собственичка с решение на входа можете да я отстраните от жилището й в срок до три години. Но ако само баща ти се оплаква нищо не можете да направите. Все пак не сте длъжни да се вслушвате в коментарите й. Баща ти предполагам има собствено мазе и ако иска по 20 пъти на ден ще ходи там ако реши там ще спи.