Споделена история от Семейство

Напие ли се...
Здравейте... от много скоро чета историите в този сайт, но не предполагах, че ще дойде време, в което аз да разкажа моята история, а друг да я прочете и коментира...

Аз съм на 19 години... но честно казано не се чувствам нито на толкова, нито на място..
Миналата година почина един много важен за мен човек и аз реших, че не мога да спя в дома, в който живеехме заедно... беше ми мъчно, гадно, а и спомените ме връхлитаха един върху друг... беше ми адски тежко и реших, че за известно време ще остана да живея при приятеля ми, който живее сам и бях сигурна, че не се натрапвам...

Да, но тогава беше така...
Все още живея с него и не отричам, че когато сме двамата заедно без той да е пил или ядосан всичко е наред... но стане ли дума за алкохол... всичко се променя... просто не мога да ви опиша какви думи е използвал срещу мен и семейството ми когато е бил пиян... а да не казвам и колко пъти ме е бил... но не искам да говоря за това... а просто искам да разбера дали има някой друг като мен или някой изживял това нещо...

И искам да допълня, че коментари от сорта"млада си защо така си направила, на 19 години си тръгвай си, какво правиш там гледай си живота, защо търпиш", просто не минават... няма как да си тръгна, защото няма къде да отида.

Родителите ми не са либерални и още когато казах, че ще остана временно у гаджето си бяха против, а сега когато вече свикнаха и си мислят, че ще съм с него докрай и ще има сватби, деца просто не става... те няма да се държат с мен както досега... който иска нека ме разбира, който не иска да не коментира... само аз си знам какво ми е... като знам, че наистина живота е пред мен а нямам шанс във нищо.. колкото и да се успокоявам не става и не става... нямам изход, а искам да си тръгна, въпреки, че го обичам, но не мога да го променя... трезвен ли е всичко е наред, но напие ли се ми проваля целия и без това скапан живот пълен с мизерия....

Някой ще кажат, че съм някое слабо момиче, но не съм... кой нормален и слаб човек ще търпи някой постоянно да го наранява, но като знае, че няма друг избор да стои на едно място... не съм нормална щом не мога да се оправя с това, да.. признавам го... но тук е единствения ми дом и сигурност въпреки всичко... поне ми олекна като споделих....

Коментари

1.   Авторке, няма да те съветвам нищо. Ти сама си си казала, че такива при теб не минават. Но много по-добре е да се вгледаш в чуждия живот и да откриеш много отговори там.
Сега ще ти разкажа за моята най-близка приятелка. Тя е на 21г. и има бебенце на 5 месеца. Живеят си нормално, хубави хора са, усмихнати... Но всичко е до прага на вратата. Познаваме с нея от бебета. Израснахме заедно - началните класове, гимназията - заедно в един клас, в един квартал. Заедно понякога цял ден. Но между нас имаше една голяма разлика- моите и нейните родители. Аз съм свободна птичка, никога не съм удрена, не са ми викали дори сериозно. Докато нейните родители тотално я скапваха. Имаше хиляди забрани, имаше хиляди скандали, имаше много побоища както майка й, така и от баща й. И тя нямаше детство.

Мислиш си сега- какво ли ме интересува мен нейния живот? Права си, не те засяга, но в него може да видиш живота на децата си както си избрала да си с този човек. Бащата на моята приятелка е най-добрия като не е пил- обича я и й го показва, давал е последните си пари за нея и т. н. Обаче напие ли се - става друг човек. Не се разбира с жена си и изкарва всичко на децата. В онази къща няма живот....
Моята приятелка буквално избяга от тях и се пренесе да живее при първия, който показа, че държи на нея. Мислеше, че всичко лошо е минало и аз мислех така и се радвах за нея, но... Последно като се видяхме, случайно видях огромната синина на бедрото й, на гърба й... Докато се преобличаше... Ужасно е.

Разказах ти това, за да видиш какво може да стане с едно дете, израснало в такава среда. Ти нямаш деца, но щом смяташ, че си обречена до живот с този човек и това ще стане... Единствено ти можеш да промениш всичко. Аз не искам да те поучавам, но моята приятелка не ме послуша като й казвах да не постъпва така и сгреши. Можеше да учи, да отиде в друг град, дори на общежитие, дори да работи и учи... Винаги има начин, но нали най-лесно е да казваш "не мога"...
Искрено ти желая успех и дано някой ден слънцето огрее и на твоята улица.

2.   Аз си тръгнах с дете на 7 години, без дом и без роднини в града, в който живеех и при това без да е пил и да ме е бил... и сега съм щастлива, с мъж който наистина ме обича, обича и глези и детето ми... Не се страхувай да си тръгнеш, нищо няма да загубиш, само ще спечелиш. Намери си работа и квартира и животът ти ще се подреди. Дай си шанс и не само на теб, помисли за бъдещите си деца - искаш ли да виждат как баща им бие майка им и да се травмират за цял живот, а не дай си боже това да превърне и тях в такива? ! Представи си сълзите в детските очи, искаш ли да си виновна за това? ! Нека имат татко, който да ги обича и спокойно детство. А родителите ти... Аз също не знаех моите как ще приемат новината, но те застанаха изцяло зад мен, все пак ти си тяхното дете не той. Казвала ли си им, че те бие, не се бой да признаеш пред тях, че си сгрешила в преценката си за него, по-добре сега, отколкото, когато е късно.

3.   Ами като не искаш да ти казват млада си защо така си направила, на 19 години си тръгвай си, какво правиш там гледай си живота, защо търпиш. Значи стой търпи 10 години роди три деца и после да видим как ще мислиш.
Сега си намери работа и се изнасяй на квартира че после с деца е по трудно.

4.   Авторке, най-вероятно нещата няма да се променят, защото твоя приятел е, или е тръгнал по пътя на алкохолизма! Живяла съм с такъв човек и нещата между нас са били много по-сериозни от вашите и все пак съм събрала смелост да се отърва от това зло. В историята ти не се вижда и една основателна причина да останеш с този човек, а това че няма къде да отидеш са пълни глупости.... Разбирам да нямаш майка и баща. Аз съм убедена, че ако родителите ти разберат по какъв начин живееш, ще те приемат с отворени обятия! Ти си направила така, те да си мислят, че живееш щастливо. Разбирам ако имаше дете, ами ти си свободна и сама се заблуждаваш, че си длъжна на някога!
Като толкова те обича, "Великият ти приятел" да вземе мерки и да спре да пие или се отърви от него. Ако не, и този коментар е от тези, които "просто не минават... " стой си при него и се приготви цял живот да си боксова круша! От теб зависи!

5.   Срещу пиене цяр няма, или да го спира тотално или ще си в този ад, докато си с него. Сгрешила си здраво и виждам, че държиш на достойнството си, но имаш само два пътя - или обратно у вас или намери начин, без приятелят ти да се усети, да се изнесеш - или само от съжителството или напускай държавата. За последното - не тръгвай без език. Би могла да попаднеш и на свестен човек тук, пожелавам ти го. Но така или иначе все нещо трябва да направиш.
Мечо Пух

6.   Здравей!
Има една книга - 'Параноя на страстта' (изтегли я от Спиралата). Прочети я много внимателно, там си пише защо си с такъв мъж. Ако си амбицирана и наистина искаш това да спре, ще се постараеш да си помогнеш. Ако ли не, съвсем ще свикнеш на подобно отношение и оправия няма да има.
Успех ти пожелавам!
Soul

7.   Аз съм дете на алкохолик. Накрая баща ми ни изгони да живеем при баба. 28 години всяка вечер ни заплашваше да ни заколи. Не се заблуждавай, че ще се промени. Бягай, бягай, бягай далеч, спасявай се. Баща ми почина на 62 от алкохол. Сега сме добре. И пак ще кажа, бягай, спасявай се от кошмар. Майка много пъти, бягаше но грешката и бе, че той обещаваше, че ще се промени и тя се връщаше. Но той не се промени! Умря като алкохолик и разпродаде всичко, което имахме за алкохол. Бягай през девет гори в десета! Моли се на Господ за помощ!

8.   Авторке освен че ме изнерви много историята ти друго не направи. Много искам да ти кажа някоя обида за празноглавието ти но ще се спра. Аз съм преживял това да слушам от леглото си завит през глава с лице към стената как пребиват маика ми. Тя си беше с този "мъж" още от както бях в първи клас всичко им беше наред до като не бях в 5 клас когато за първи път чух как маика ми плаче и се моли да не я удрят. почти всяка вечер от тогава до 7 клас слушах как я пребива и треперех и плачех в леглото си два пати и беше разбивал челюстта и насинена беше редовно. Страхът и притеснението в мен беше невероятен само се молех да си я остави и да си тръгва спах с нож по завивките си до като слушах как я пребива. И сега се изнервям на теб защото си с някакъв БОКЛУК жалък пияница които нз дали ти е посегял или не но ще се случи. Бих ти казал да го зарежеш и да се прибереш при родителите си не били либерални те ако не виждат колко си нещастна значи и те даржат на теб колкото и жалкият ти приятел.