Споделена история от Семейство

Искам да се махна от него, но няма как да стане...
Здравейте! Аз съм от гр.Варна и съм на 23 години. Преди 2 години се омъжих. Имам дете от мъжа ми. Проблема е такъв, че след като се роди детето, мъжът ми почна да ни одбягва не веднъж ми е казвал, че не обича детето. Майка му го наговаря срещу мен и детето. Винаги го отделя от нас. Наричал е собствено си дете "КОПЕЛЕ". За мен най-важно е детето, няма значение дали ще го гледам с баща му или без него. Всички мислят мъжа ми като адски добър мъж и баща, но не знаят какво изживявам аз до него само защото не искам детето ми да е лишено от баща му.

Много пъти ме е тормозил и продължава да ме тормози, не веднъж съм викала брат ми да му каже да престане 1-те 2-3 пъти бяха с думи, но после стана по сериозно. Искам да се махна от него, но няма как да стане. Нямам пари нямам жилище и явно трябва да стоя при него още дълго и да го търпя такъв какъвто е. Може би ако не е майка му всичко щеше да е както трябва, но тя разваля всичко. Дайте ми съвет.

Коментари

1.   Аз лично винаги съм била на мнение, че не трябва да се развалят семейства, но.. Мисля, че трябва да направиш всичко възможно - било чрез родителите ти или приятели да се отдалечиш от него, ако трябва дори да е само, за да осъзнае какво губи. Или просто седни и поговори с него-кажи му, че така не си щастлива, че те наранява, че вие сте семейството му и трябва да ви уважава. Късмет и дано намериш верния път, не губи надежда.

2.   Историята ти е повече от ужасна. Сигорно преживяваш едни от най-хубавите си години в някакъв ад. Не знам какво да те съветвам, но той е голям глупак. Желая ти успех.

3.   Ще намериш начин да се махнеш, няма невъзможни неща, вземи се в ръце и разреши проблемът. Да не би да очакваш да се промени?

4.   Има една такава приказка - Некои га се жениа гледааа, а други спаааа! Ти явно си спала като си се омъжвала за да не можеш да разбереш с какъв човек си имаш работа и сега ще трябва да поправяш грешката си!

5.   4, ти добре ли си. Те всички са много мили в началото ..... хората се променят! ..да не говорим за мъжете !!

6.   Много сложен казус. Със сигурност трябва да го оставиш. Щом след като е създал свое семейство, още слуша мама.... това ще е така и за в бъдеще и ще ти превърне живота в АД!!! не само твоя, скоро когато детенцето започне да разбира и неговя. Има един вариянт: ако апартамента е на негово име, няма значение дали е придобит по време на брака или не... щом имаш дете от този човек, и това е основното ви жилище... то остава в полза на детето и майката!!! 1000%... но това е в случей, че е на негово име, ако е на името на родителите му :(

7.   Момиче, взимай се в ръце, намери си работа ако не работиш и бягай с двеста, че лошо ти се пише! При твоите родители не можеш ли да отидеш да живееш? Ще те разсипе този юнак, а на "мама" и покажи един среден пръст! Това мъжете са големи боклуци, казвам го без извинение!

Недей да го търпиш, че ще свикнеш, ще започнеш да изпитваш чувство за вина, че ти си виновна, а накрая може да си му благодарна даже, че въпреки твойте отрицателни черти той е с теб!!! Ти си само на 23 години, животът е пред теб. Ако успееш да се отърсиш от този кошмар, един ден ще погледнеш назад и ще избухнеш в смях!

Ps: От една дето беше в същото положение!

8.   Пусни детето на ясли или детска градина и почни работа. Излез на квартира и си гледай детето. Живота е пред теб. Такива мамини момченца да стоят до полата на майка си. На тебе ти трябва стабилен мъж и баща за детето ти. Бъди смела, че иначе ще съжаляваш.

9.   Имаш дете, как не ти е жал за него, да го подлагаш на това! Един ден твоето дете ще те обвини за малодушието ти... ще те обвинява, че не си му създала нормални условия на живот, и ще има право.