Споделена история от Семейство

Майка ми не го иска...
Аз съм момиче на почти 18 години и живея сама. Имам брат на 7 годинки.
До 14 годишната ми възраст, семейството ми винаги е било смятано за едно от най-любвеобилните и заможни семейства. Нищо не ни липсваше, докато един ден всичко се преобърна. Оказа се, че имам сестра с три години по-малка от мен, която дори не познавах. Родителите ми не пропускаха възможност да се скарат и това въздействаше на моята и на психиката на брат ми. До един момент страдах, че идеалната ми среда за живеене беше разрушена. Светът ми се виждаше сив, но после вече свикнах. Единственото ми желание беше да се разведат и да се сложи край на всекидневните скандали.
И ето, че желанието ми се сбъдна.

Майка ми отиде да живее при мъжа, от когото беше сестра ми. Т.е изостави ни. Но не сме преставали да поддържаме връзка. Най-малко един или два пъти в месеца се виждахме или чувахме. Баща ми се погрижи нищо да не ни липсва, след заминаването и. Аз бях по-голямата и успях да се примиря с положението, но на брат ми и до ден днешен му липсва. Той се виждаше най-често с нея, но постепенно посещенията му започнаха да намаляват.

Наскоро баща ми си намери приятелка, която се нанесе да живее у нас. И тя беше разведена, с две деца. Вкъщи стана доста тясно, така че татко купи апартамент и се преместих да живея сама. Не се оплаквам, смятам, че вече съм достатъчно голяма да поема тази отговорност.
Обаче баща ми и приятелката му заминаха преди 2 дена на почивка за около месец и половина, и ми повериха брат ми. Майка ми обеща да го вземе утре, но ми се обади и каза, че няма да може, измисляйки си поредното оправдание.

Не знам как трябва да постъпя, брат ми многократно бе разочарован от нея и очакваше с нетърпение посещението си. А и аз нямам възможност да го гледам като се има предвид, че ходя на училище, уроци и репетиции и не ми остава много свободно време... Как според вас трябва да постъпя?

Коментари

1.   Намери възможност
сега да отсъстваш един-два пъти, какво толкова?
брат ти е малък, не може да приме нещата толкова бързо колкото ти!

Заведи го някъде където му харесва!
Това може да направиш за него - и той не е виновен!

2.   Еми няма на кого да го оставиш. Това е жив човек. Не е кученце, което да оставиш на улицата. Ще си го гледаш и това е. Хем ще свикнеш за своите деца.

3.   Майка ти е курва 1во, 2ро не става и за майка и общо зето явно не струва и като човек като цяло! Горко ви :/ , но нищо с времето всичко се оправя! Бъди добра сестра, помагай и се грижи за брат си той ще ти остане накрая..

4.   Помоли някой ваш роднина да го гледа, докато се върнеш. Или познат/а, приятели. :)

5.   Щом майка ти няма желание да го вижда толкова често, колкото трябва, може би ти си човека, който трябва да го отгледа и да му даде любовта, която заслужава. Ако аз бях на твое място, бих го взела да живее при мен. Щях да искам пари от родителите си, за да го гледам, да му намеря детегледачка, за когато нямам възможност да съм с него.
Явно родителите ти са големи егоисти, така че трябва да отдалечиш брат си от това отношение.
Успех ! :)

6.   Съгласен съм с номер 5 успех

7.   Ако наистина нямате финансови проблеми, наеми детегледачка, както са те посъветвали другите. Майка си я забрави, за мен тя не може да бъде майка. Дръж се и не бъди като нея. Успех!!!