Споделена история от Семейство

Какво дете искате да имате?
Искам да ви попитам какво дете искате да имате момче или момиче, защото мисля, че майките повече обичат синовете си...

Коментари

1.   Аз искам да имам момиче :) Но все пак.. каквото дойде! И момче и момиче, все ще го обичам ;) Но има дооста време до тогава :) още години ;дд

МАКИ-ЧАН

2.   Глупости детето е дете на майка си независимо от пола му. Дете не се обича заради пола. Някой родители /мъже/ имат опасения за наследяването на фамилията затова предпочитат момчета но, ако се роди момиче не го отхвърлят. Някой изстрадали жени заради пола си предпочитат момчета с идеята, че момчетата не страдат, но това също са втълпения.

3.   Искам живо и здраво дете!

4.   Каквото и да е, пак ще си го обичам. Много глупав въпрос според мен.

5.   Аз съм жена и нямам претенции, мъжа ми уж също, но на няколко пъти долавям разлика в държанието му към момиченцата и момченцата, а и не само от това си правя изводите, че той повече иска момиче. Нека ако могат повече мъже споделят какво детенце искат, ама без клишираните " няма значение, само да е здраво и т. н"благодаря!

7.   Аз имам и винаги съм искала да имам момиче.

8.   От съвсем малка, от 8 годишна искам да имам момиче, ама страшно много искам момиче! Направо колкото и гадно да звучи имам чувството, че ако се роди момче няма да го обичам :D

9.   Номер 8, в предпубертета ли си, ако не е тайна?

10.   Здраво!

11.   Ами според мен след години моето дете ще е момиче но и момче да е няма значение нали пак ще го обичам и ще го науча на добри обноски и на уважение
:))))

Мирослав -19 г.

12.   Хммм ами аз не този етап не искам дете, млада съм още :Д:Д но каквото дойде... е разбира си иска ми се и момче и момиче или близнаци, в нашия род има много близнаци.... даже моите двама братя са близнаци :Д, така че всичко може да се очаква... но какво или какви ще са ще се види :) Но ако имам само едно дете, предпочитам да е момче, някак си по - спокойно е като че ли да имаш момче... може би така си мисля :Д

13.   започни да си пееш урока, за да го запомниш.
Моят начин е такъв и аз успявам да го запомня :)

14.   От мъничка исках момиче, но първо ми се роди момче, доста по-късно и момиченце. Пораснаха вече, но сме по-близки с дъщеря ми, а със сина ми почти нямаме допирни точки и винаги сме се карали... Така че клишето майките по-близки със синовете при нас не стана изобщо. Щастлива съм, че с дъщеря ми се разбираме и имаме силна връзка.
Като малки момчето ми се чудеше колко по-бързо да тича и каква беля да свърши по-напред, а момичето ми си играеше около мен кротко, можех дори да си спя спокойно, а където и да отидех, тя ми беше опашка :)
Момичето си е момиче-по-лесно се гледа, по-лесно се възпитава, по-близко е до майката. Поне при мен, но сигурно има и обратните случаи... свят шарен, голям.

15.   Искам момиче, защото са по-бурни и независими.

Доказано е, че момче се възпитава по-лесно. Проблема с момчетата е, че повечето майки не знаят какво точно искат от тях и ги оставят да се "самовъзпитават" един вид. Също, очакванията към момчетата са много по-малки. Има повече от явни примери, че ако момче се възпитава със строгостта с която един родител би възпитавал момиче, то има огромен процент вероятност, да научи всички неща на които си искал да го научиш.

С едно момиче, нещата са много по-различни. При него не става просто със възпитани, а трябва да достигнеш душата и мисълта й. Не казвам, че и при момчетата не трябва, но момичетата са много по-склонни да менят настроения, чуства и мисли, и то светкавично бързо, така че трябва да си запознат със всяко кътче от психиката им.

Искам момиче, защото си е чисто предизвикателство да отгледаш едно момиче. А когато се докоснеш до детето си, сякъш изживяваш всичките му възходи и падения.

По принцип, всяко дете поема по свой собствен път, и най-голямата радост на майчинството е да си доне го във всеки момент и да го подкрепяш докъто извърви пътя си, независимо дали е момче или момиче.

ПП- За коментарите от тип "ако ти се падне момче какво ще правиш", няма как да ми се "падне" момче, защото ще осиновя дете.

ППП- Ще се радвам да прочета мненията ви за моя пост. Съгласни ли сте? Мислите ли, че греша? Ще се радвам да обсъдим тази тема, защото съм силно заинтересована на тема майчинство.

Приятен ден :)

16.   Номер 15, по голяма глупост от това "Искам момиче, защото са по-бурни и независими. Доказано е, че момче се възпитава по-лесно." не бях чел. Имам няколко приятелки с деца, имам сестра с две деца. Имам и три първи братовчедки всяка с деца. Да не споменавам съседите с които сме си говорили, както и познатите, които имам. Всички до един като се спомене отглеждането на момче се хващат за главата. Разликата е фрапираща и е точно обратното на това, което е написано в коменар 15. Няма и как да е така. Момчетата са много по щури, игриви и енергични. Достатъчно е само да се огледа човек при тинейджърите момчета и момичета, кои са по енергични и щури. Хулиганите ли са повече или хулиганките. Няма как да са момичетата, защото самият тестостерон, които е още наричан хормона на активността определя поведението на момчетата. Поради и тази причина са така известни проблемите с концентрацията на момчетата в училище. Хормоните предопределят поведението на индвивида и това ясно проличава още от детската градина. Не е зле да поговорите с учителка на малки деца. Момиченцата са по склонни да стоят и да рисуват, да се разкрасяват или да играят на "момичешки" игри, при които действието не е така силно изразено. Момченцата харесват и търсят игри при които физическата активност е силно изразена, било то футбол или гоненица, дори и бой и др. Харесват се и неща като кеч, бокс, хокей и др. подобни силно активни физически спортове. Момичетата харесват съвсем различни пасивни женски игри и спортове /повечето/. Прочетете повече литература по въпроса или изгледайте някой документален филм за човешкото тяло. Има достатъчно из торент сайтовете или някой от тези като колибка.ком. Липсата ви на основни познания води до писане на напълно погрешни неща. ПОне вземете да поговорите с някоя майка, която има момче и момиче, както аз съм правил много пъти. Нека тя ви обясни, как стоят нещата или най добре да ви остави за един ден момченце и един ден момиченце. Погледайте ги по един ден и тогава коментирайте.

K-Man

17.   Аз лично много искам момчета да имам близначета. Не знам защо от много малка искам да са момчета, а не момичета. Сякаш, ако ми се роди момиче не знам не че няма да го обичам, но все пак пък и при нас се налага да са момчета просто няма как... Но и аз си искам още от малка за това... :) Каквото Бог даде, но ще съм на седмото небе ако са момчета и близнаци.

18.   С мъжа ми много искахме момче и имаме момче... но наистина са доста по-буйни, игриви и палави от момичетата - по мои наблюдения. Но все пак наистина важното е да е живо и здраво. Не вярвям да има родители, които ще го оставят само защото не е от пола, който желаят!

19.   Към №16 от №17 трябва да ти кажа, че и момичетата не са много кротички. Имам братовчеди, който сега дъщерите им са на възраст към 10-11 годишни и казват, че са неконтролируеми и невъзможни от всякъде. Само пари им искат за гримове, къси дрешки си купуват като излязат с часове не се прибират и така... Аз и за това иска да си имам момчета, но при нас е друго сложно е, но се налага задължително поне едно момче да има в семейството ни. Не казва, че момчетата са кротки, но повярвай ми и момиче не се отглежда толкоз лесно.

20.   да е здраво ми стига

21.   Ахаха сестра ми е на 11 години и псува като хамалин, дърпа хората по улиците и им казва, че са грозни, дебели и прости, замерва с камъни колите, рита и хапе когато я закачиш, повече от 3 момчета накуп е, може и аз да имам принос защото съм и батко хаха обаче и се кефя, по-големи момчета от нея не смеят да и зъбят, защото малката е барут! Така, че всичко е в характера май, не в пола!

23.   Честно казано искам момче, защото живеем в мъжки свят, мъжете имат повече предимства, те по-лесно се оправят в живота. Един мъж по-лесно си намира работа, по-голяма заплата получава, мъжете имат много по-лесен живот, отколкото жените.

25.   На първо място искам здраво дете, а оттам нататък както се случи. Въпреки, че тайно си мечтая за момиченце, но и да е момченце пак ще го обичам с цялото си сърце.

26.   Аз имам две деца... Момиче и момче. Не може да кажеш кой крак обичаш повече, или коя ръка нали?
Това е най-хубавото нещо, което ми се е случвало някога. Когато се роди синът ми, бях много щастлива, защото от малка винаги съм искала момченце (да го правя футболист, да бъде на мама момчето, всички глупости които си мисли една 16 годишна :D).. НО след 2 години, когато се роди и дъщеря ми отново бях най-щастливата.
Четох някъде в коментарите, че някой толкова искал момче, че ако се роди момиче нямало да го обича. ГЛУПОСТИ...
Каквито и да са децата ви, трябва да ги обичате...

27.   За мен най - важно е да ми се рооди живичко и здравичко, но тайничко си се надявам да ми се родят близнаци, най - добре момче и момиче, но нямам повече претенции???

28.   Цял живот съм искала момче, тъй като и баща ми почина още по-силно искам, защото двете с майка ми сме сами и нямаме мъжка опора, но всеки път сънувам че имам момиче бебе, но пък съм бременна с момче интересно. Каквото дойде, мое ще си е и ще го обичам повече от всичко.

29.   Не искам деца. Ще си изживея живота сам :)

30.   На първо място здраво! А после както дойде, въпреки че предпочитам да е момиченце.
Ж 32

31.   Аз исках две момиченца, а имам момиче и момче. Обожавам ги, не съм си и представяла, че чак толкова ще ги обичам. Всеки от двамата обичам заради човечето, което е, начина, по който се усмихва, говори, расте. За мен децата са уникални индивиди, полът им не е толкова важен. Слагането на момичетата в една сборна група, а момчетата - в друга, е смешно клиширане. Нали и боксьора, и художника са мъже, но не си приличат непременно?

32.   Глупав въпрос, но все пак имам дъщеря и съм много щастлива от този факт. Има една приказка, съжалявам, ако с нея обидя майките на момчета, която казва: Бог дава дъшери на жените, които обича. И може би синове на ... мъжете, които обича.

33.   Моя мъж искаше момче и съм бременна с момче, но искам и момиче да му родя.