Споделена история от Семейство

Как да променя ежедневието си
Здравейте, аз съм на 24 години. Живеех в П. до преди година и половина. Омъжих се и се преместих при него в Ш. Живеем с родителите му и брат му.

Минаха почти две години но аз не мога да свикна с това място. Нямам приятели, не познавам никого, по цял ден си стоя вкъщи самичка докато те са на работа. (Имат два магазина за инструменти, машини и др. ) По някое време и аз отивах, но разбрах, че там съм напълно излишна. Чистя вкъщи, готвя, но после свършвам и пак нямам какво да правя.

Бременна съм в трети месец, скоро вече ще си имам занимание, но дори и тогава... , просто имам нужда да излизам, да се разхождам, да разговарям с някой на моя възраст. Тя свекървата ще ми помага и ще дава съвети за бебето, но е друго да имам приятелка на моя възраст.

Понякога изпадам в депресия и ми липсват много нашите, брат ми, приятелите ми (с повечето вече спрях и да се чувам), града даже ми липсва. Отивам на гости при нашите но много рядко.

Какво мога да направа за да променя ежедневието си, или е най-добре да нищо да не променям.

Коментари

1.   Първо, честито, пожелавам ти много лека бременност, второ - спокойно!

Наслади се на времето си с тебе самата - чети много книги, прави неща, за които преди си нямала време. Защо не запишеш курс по език? Не се ангажираш социялно в някое читалище например.

Излизай много навън, намери си хоби.

Иначе, леката ти депресия може да се дължи и на бременността. Щом родиш, нещата ще се променят. Помоли мъжа си да излизате поне веднъж седмично на кино да кажем - само двамата.

Само ти самата можеш да си помогнеш. Не чакай други хора да те търсят, ти поеми инициятивата. Няма начин да няма други млади бременни в града ти. Има форуми като БгМама, където ще намериш съмишленички от града си.

Лаура

2.   Миличка, на твое място бих се записала на фитнес или нещо такова... може да се запознаеш с нови хора пък и ще ти се отрази добре :P и попринцип говорила ли си с половинката си за скуката, която те обвзема в последно време?

3.   Знам в какво положение си ако те тормозят нещо отиди при брат си или отиди на квартира с приятеля си така ще заживеете спокойно и нищо няма да ви липсва

аз съм момче на 19 и също съм изживял този проблем само че сестра ми ми липсва

4.   Ами излез, примерно в парка... почети книга, заговори някоя друга бъдеща или настояща майка... поискай съвет, заговори я нещо... и то така ще стана от самосебе си....

NoBody

5.   Моят съвет е такъв- нямери си занимание, било то някакви народни танци, курс за бременни или в някаква друга организация. Прави нещо, което ще ти харесва и така със сигурност ще си намериш нови познати и дори приятели. Щом живееш в град все има нещо, което да правиш. Може би си добра в дадена област и така ще можеш да се запознаеш с хора, с които ще имате общи интереси. Но само недей да стоиш с кръстосани ръце и да чакаш да стане чудо. Ако сама не излезеш от апартамента си и не намериш хора, с които да общуваш, няма кой да дойде и да те извади насила. Е успех ти пожелавам и смело.

6.   Първо народни танци, фитнес и бременност нямат нищо общо. В този период на бременността риска е най-висок. Много разходки много, излизай в парка-в това хубаво бреме, вземи си книжка, списание и си седни. Като родиш няма да си сама гарантирам. Майка съм и в градът дори и да не съм познавала някое момиче, покрай количките направо се разговаряме.
Не чакай някой да те заговори, хората не мислят само за теб, но ти се усмихни един два- три пъти и ще видиш как скоро ще те поздравяват.
~Рамона~

7.   Колко ли е голям Ш? Можеш ли да се запознаеш с други жени на твоята възраст и може би такива дето ще имат деца?

8.   Площта на града е 136.358 км2

от Авторката

9.   Здравей, можеш да пробваш с йога за бременни например. Там ще се запознаеш с други бременни жени, а след раждането ще се запознаеш с още момичета с деца по градинките и парковете. Със сигурност раждането на детето ще ти даде много допълнителни контакти с жени и от теб зависи да се превърнат в приятелства. Успех. :)