Споделена история от Семейство

Гадна баба
Здравейте! Аз съм момче на 14 години и моите родители работят в чужбина. Живея с баба си, но тя напоследък ми крещи, обижда с епитети като тъпак, тъпанар, лигльо, простак, глупак, дебил, , посяга ми и аз не мога да направя нищо защото вуйчо ми ще ме разпилее.. Дава ми по 2 часа на компа ми на ден и си мисли, че е много, трябвало 40 мин На ДЕН, а като пресроча с минута заплахи обиди и т. н.
Еми това е, искам съвет какво да правя.
Поздрави!

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Не гадна баба, а гадни родители. Абдикирали са от задължението си да се грижат за теб, пращат някое евро и са най-добрите.

Когато порастнеш ще разбереш, че не баба ти, а родителите ти са гадни, ама много гадни. На такива в Румъния вече им отнемат родителските права и пращат децата в приемно семейство - бабите не са за гледане на деца. Те са игледали децата си, просто нямат енергията за това и идват от времена, където боят си е бил нормален.

2.   Говори с майка си и/или с баща си да проведат един разговор с нея. Естествено, ако мислят, че е разумно да стоиш по-дълго време пред монитора.

3.   До сега не съм виждала човек, който да не се оплаква от баба си. Всичко е от поколението, тя е живяла по съвсем различен начин, за нея компютъра вреди много на развитието, трябва да има повече разходки и никакви чипсове и подобни, а в старата школа, когато детето не слуша са се оправяли с шамари. За да се избягват гадните ситуации не говори много много, минавай и си заминавай, като куршум, около нея и въобще не и се връзвай на акъла, ако тръгне да ти крещи казваш едно, , Добре" и така докато не млъкне.
Зу-За

4.   Има момент в който възрастните хора се озлобяват срещу младите. А и баба да каже на внук - дебил...
Кажи на вашите!

5.   Отивай закрила на детето, аз ходих и помогнаха малкоо.

6.   Автор: е в момента ми се кара защо във неделя съм учил само 2 часа!? като в понеделник имам Английски език (4 часа) и Български - 2 часа и съм учил само 2 часа....

7.   Щом жената се интересува по колко часа си мориш очите на компа, значи все пак мисли за теб, иначе най-лесно е да те остави цял ден, без да я интересува, че след няколко години ще си с диоптри и да не си вдига нервите с теб. Опитай се да не я ядасваш, да се сближиш с нея и може да се окаже, че не е толкова лоша.

8.   Пич, жената се притеснява за теб. Но наистина не е редно да те обижда. Може би е от безсилие. Не казваш аккви са ти оценките. Не е важно колко, а как учиш.
За два часа може и нищо да не си научил...