Споделена история от Семейство

Не е семейство, но все пак слагам в тази категория
Нямам думи да опиша случващото се. Имам голямо семейство. Един брат на 26г., сестра на 25г. и аз, която съм на 23г. Винаги сме били много щастливо семейство - страхотни и грижовни родители, които даваха последният си залък за нас. Започнахме да порастваме, първа се омъжи сестра ми, след това по - големият ми брат и накрая аз. Родителите ни бяха много щастливи, че сме си намерили половинките. Но един ден забелязах, че започват да се променят, вдетениха се, започнаха да мрънкат, да затварят телефона по средата на разговора, да искат само тях да слушат, без да се интересуват ние как сме.

Забелязах, че докато говоря на майка ми тя витае някъде и не ме слуша. Обръща ми гръб докато говоря и тръгва на някъде. Тук е момента да вметна, че и двамата ми родители са на 48г. Започна да ми става мъчно. Ето и развитието - студентка съм, уча право - няма как да работя и да се издържам сама, защото родителите ми забраниха, казаха, че те ще ми помогнат. Но сега спряха да ми дават каквито и да било пари. И за капак, майка ми каза, че е бременна, ухили се глуповато и зарея поглед отново. Никакво внимание.

Подозирам, че са толкова нещастни и самотни, че всеки се отдели от тях, че затова иска да роди и горе - долу, когато това дете стане на 20 се предполага, че те може да не са живи и така си гарантират, че няма да останат сами...
... което е ужасно подло! и детинско!
аз нямам думи!!!!

Коментари

1.   Леле как може на 23 да се ожениш? ! И родителите ти са на 48? Да не са цигани/слабо образовани?

2.   Вошето семейство явно живеете в 19 век, когато е било нормално да се жениш на по 20-23.

3.   Абсурдна ситуация....

4.   Коментари 1 и 2 са напълно неадекватни, какво общо имат с въпроса на авторката. А и е на 23, не на 16! 1 и 2 сигурно са позакъснели с брака и затова така реагират..

5.   Че какво като се жени на 24г.? Съвсем нормална възраст си е, какво, по - хубаво ли е да ляга с всеки след баровете? Деца, пораснете!

6.   Бас държа, че номер 1 и две са или малки деца или някой младеж на 23-4, който не е правил секс или момиче, което никой не иска да вземе за жена... Еми така е, ще завиждате когато хората се обичат и се женят, а вие оставате стари моми...
Евала на авторката, само ще ти кажа да не го мислиш толкова, намери си работа и ще си окей

8.   Какъв точно е проблема? Спирането на издръжката или заплахата от ново бебе?
След като си омъжена каква издръжка искаш?
Те щом могат, което е съмнително, защо да не си имат бебе? Вече са ви отгледали и не са ви длъжни.

9.   абе вие 1 2 3 не сте разбрали майка ми се омъжи на 23 години

и ме роди на 24 тва не значи че са цигани на 23 е нормално да се жениш вие като не разбирате трайте си

12.   Какви закостеняли хора имало в БГ! Разберете че не всеки си мечтае да надуе корема (на някоя) преди да има стабилна кариера. С дете на ръце каква кариеа ще градиш, ще ди като онези 20-24 годишни момичета от малките градове и от крайните квартали на големите, които са изтормозени и само памперси са им в главити, разплути са като китове и на 20-24 изглеждат вече на 35-40.

13.   Аз не съм нито №1, 2 или 3, ама и аз първото, за което си помислих, като прочетох тая история е, че става въпрос за семейство от малцинствата.

14.   Според мен е някаква криза на средната възраст при родителите. Веднъж останали напълно сами се оказва че имат нужда от дете до себе си и може би са решили да си създадат още едно. На възрастта на която е майката ми е доста съмнително това да стане, но това не пречи да го иска, да крои планове и да спестява за новото попълнение.
А авторката да се стегне малко и да започне да се труди за да се издържа сама. Все пак и тя вече си има свое семейство за което трябва да се грижи.