Споделена история от Семейство

Връзка
Здравейте на 21 години съм, имам приятел от 2 години, той е на 25 години. В началото на връзката ни всичко беше наред. но сега не съм сигурна. Когато се запознахме, той искаше да запиша да уча висше и аз така направих, помагаше ми подкрепяше ме. Той завърши инженер и аз записах същото, макар, че ми каза, че не е за мен, аз исках да докажа, че и аз мога, но и тук идват проблемите. Аз работих в една фирма 9 месеца и всичко беше наред от там ме съкратиха, защото намаля работата. В момента нещата малко се промениха, той вече не се интересува както преди аз какво уча, в момента си търся работата, но като си студент макар и задочно явно не е много лесно да си намеря работа.

Когато сме заедно ми е добре, обичам го, но имам голям проблем с доверието и самочувствието. Имам чувството, че много скоро ще го разочаровам и ще си тръгне. Той ми каза, в началото на връзката ни, че за да сме заедно трябва да се развивам, но ми е много трудно. Това, което уча наистина се указа доста трудно, но се опитвам.

Искам да съм самостоятелна, но е трудно да си намеря работа тук. Той не може да ме издържа макар, че е на добра заплата(мен не ме взеха там на работа) иска да си купи кола, пари за къщата и така. Той ми каза, че трябва да имам пари и когато си говорим, сякаш всичко е много лесно, сякаш аз искам да съм в това положение да не мога да си намеря работа. Чувствам се много гадно и много самотна. Имам чувството, че изобщо не ме подкрепя и ще си тръгне. Ако не успея да си намеря работа, незнам и как ще продължа да уча, защото няма кои да ми помага финансово. Когато сме заедно се комплексирам много, че не мога да му помогна да си купи кола и, че за повечето неща плата той. а изобщо не ме разбира.

Старая се да му помагам както мога, старая се да не го разочаровам, ама ми е много трудно. Какво да направя, за да съм по уверена в себе си. От скоро дори когато съм с него коментира другите момичета, сякаш ги заглежда и ми става още по-гадно. Макар, че сексуално нямаме проблеми поне така казва, имам чувството, че не се задоволява. Винаги иска повече и повече за почти всичко. Незнам какво да правя много ми е гадно, винаги трябва аз да доказвам нещо на някого, за да сме щастливи.

Коментари

1.   Имаш много ниско самочувствие, много комплекси, а не трябва. Ти трябва да намериш начините, за да се справиш с тях, защото ти се познаваш най-добре. А за човека до теб мисля, че той ако не те подкрепя, поне не трябва да те комплексира. Щом не ти е опора замисли се защо е с теб, може би той си избива собствените комплекси върху теб като те мачка всеки ден. Мисля, че ако останеш с този човек няма да се чувстваш добре.

2.   Ами може би е така, може би няма да е добре за мен, ако продължавам, с някой които не ме подкрепя. за жалост, не всичко е както го искаме...

3.   Нещата ставай, комай все по зле, вместо да се оправят