Споделена история от Семейство

Завист - мога ли да променя баща си?
Здравейте. Аз съм момче на 19 години. Родителите ми са добри хора, но в баща ми няма никакъв разум и интелигентност. Селянин е... извинявам се, че така се изразявам, просто това е самата истина.
След 5-6 години ще е пенсионер. Тир шофьор е. Идва в къщи само за 1-2 дена през седмицата. Постоянно се заяжда с майка и това много ме дразни. Винаги и подтиква, че в живота и има друг.. много е ревнив.... колкото и да му се обяснява майка, че греши.. от едното му ухо влиза от другото излиза...
Последният път, когато се скараха... наистина не знам за какво беше, просто баща ми постоянно си измисля тъпи и дребнави неща за да се скара с майка или до колкото аз разбрах се опитваше да се изпълчи пред нея и да й покаже, че е той прав. Но никога не успява и това го нерви.
Не иска майка да излиза никъде, да няма околна среда като него... да си стои в къщи и да си готви манджата...
Без майка баща ми е за никъде.. ще пропадне, даже ще фалира. Това не може да го проумее.
Майка искаше да го напусне отдавна.. и доколкото разбрах баща ми я е заплашвал, че ако го напусне ще й стори зло. Като чух това се изнервих много.. толкова неща искам да му кажа, но просто нямам толкова смелост. Не искам да се разделят, но не искам и баща ми да е такъв. Майка винаги ми казва, че само аз мога да го променя... но как?
Моля помогнете с този проблем. Може да изглежда малък проблемът от там погледнато, но тук е доста голям.
Благодаря предварително на всички :)

Коментари

1.   Не ти си човекът, който може или трябва. Тя майка ти такъв си го е избрала сега чака ти да го "превъзпиташ" Ревността си е между тях двамата, ти не се меси. Щом той ревнува толкова много или той често изневерява и си мисли, че и другите го правят, или тя съзнателно му дава поводи, защото й харесва да се чувства защитена, обичана, желана. Не е възможно за 20 години брак тя да не е намерила начин, как да се държи той да не ревнува, поне за пред него щом в е къщи само за 1-2 дни седмично.

2.   Ами както се казва в една книга, която четох е писано"Родителите са винаги такива каквито и ти вече не можеш да ги променяш"