Споделена история от Семейство

Брат ми
Здравейте,

искам да ви помоля за мнение и съвет по един въпрос.

Днес майка ми разплакана по телефона ми се оплака, че брат ми нарекъл нея и баща ми изроди, които не е трябвало да създават деца. Беше много обидена и не знае какво да промени в държанието си към него.

Истината е, че той е на 25 години, живее при тях и е вечно недоволен от света, от работата си, от живота си. Малко пари вземал, много заеми имал, работи сезонно, а през зимата по цял ден е пред компютъра, пуши цигари и плюе целия свят.

Родителите ни цял живот са се грижили за нас, аз заминах да следвам в по-голям град, където се омъжих, а той не пожела да учи и си остана със средно. Не дава никакви пари на майка ми, тя плаща сметките, купува храна, дава му пари, за да изкара до заплата. Брат ми пуши по една кутия цигари на ден, а все реве, че няма пари.
Много пъти съм му помагала- давала съм му пари, по 20, по 50 лв, но вече имам семейство, плащам ипотека и не мога да си позволя. Викала съм го тук при нас- да намери работа, да поживее месец-два при нас, квартира после ще му намеря- не иска.

Баща ми вдигна ръце от него и замина в чужбина. След два месеца извика и него- брат ми не отиде. Преди години беше в Германия и там не му хареса. Върна се без едно евро, а майка ми изтегли 1000 лв, за да замине.

Не е лош човек, но с тази безхарактерност тормози родителите ми. Не са длъжни да го хрантутят.

Много е озлобен към всички и всичко. Ако аз намирам една причина дадено нещо да се случи, той намира хиляда да не стане. Няма воля за нищо. Един хляб не е купил през живота си. Много сме различни, все едно не са ни гледали заедно, а сме с една година разлика само- като малки ни мислеха за близначета.

Много ми е мъчно за мама, защото никоя майка не заслужава сина, за когото прави всичко, да се държи така с нея.

Имам си свой живот и проблеми, но сърцето ми се къса, какво мога да направя аз? Как да помогна? Съпругът ми също няма против да помогнем-да му намерим работа, даже последния път той даде 100 лв, за да му пратя. Върна ги в срок, както обеща.

Кажете, мили хора, мога ли да направя нещо аз, дъщерята, сестрата, от тук, на 250 км. от тях?

Благодаря на всички, които се отзоват.

Коментари

1.   "аз заминах да следвам в по-голям град, където се омъжих" по лИбоФ се омъжи, нали... по лИбоФ към апартамента му!

2.   Поговори с майка си, кой знае, пък може и да помогне :)

3.   Хмммм, може би трябва да му теглите една майна и да се оправя сам известно време, за да види какво е и да започне да ви цени. Не знам честно казано, много сложна ситуация. Но докато живее на гърба на другите нищо няма да се промени, в това бъдете сигурни.

4.   Номер 1, каква връзка има темата с комплексите, които се опитваш да избиваш тук?!

5.   Номер 1, защо си толкова негативен? Това ли може да дадеш като коментар.А пък как е одобрен този коментар, който е обиден и не е аргумент... Не знам...

Към авторката - трябва да поговориш сериозно с брат си, защото той определено измъчва вашите. Другият вариант е майка ти да замине при баща ти и да го оставят сам да се оправя.

6.   към номер 1
Останах потресена, че пишеш такива работи. Каква любов към апартамента му като жената е казала, че изплаща ипотека? Не виждам нищо лошо да се омъжи в града, където е следвала.

7.   в тежка ситуация се намира майка ти. моя възрастна роднина, вече покойница, имаше син, който не работеше, пиеше, вземаше й пенсията, макар че тя го издържаше, посягал й е, абе ужас, продължаващ с години. в крайна сметка тя отиде в старчески дом, той пак се влачеше при нея и до смъртта й просеше пари, които тя пак му даваше.
единственото решение за майка ти е да го отреже, но наистина и веднъж завинаги и да го остави да се оправя. тогава ще, не ще, ще си потърси работа. такива хора са паразити, няма начин сам да се сети, да му стане неудобно, абсурд. винаги някой му е виновен, абе роман мога да напиша по темата. проблемът е, че малко майки биха предприели такава стъпка и на това разчитат паразитите.

8.   Авторката до номер 1:

Както съм отбелязала, изплащаме ипотека, което значи, че заедно си купихме жилище.

9.   Оставете го да се оправя сам. Толкова време сте му угаждали, а той веднъж не ви е благодарил доколкото разбрах. Такива хора като него само знаят да плюят по света. Нека да се оправя сам няколко месеца и да разбере какво е имал е не е оценил.

10.   Майка ти сама си е виновна че търпи тази ситуация. Нито тя нито ти сте длъжни на 25 годишен здрав прав мъж да го храните, обличате, че и пари да му давате. Тя трябва да го изгони от дома си, но не вярвам да го направи.

11.   Авторката:

Здравейте, прави сте, просто исках и от друго място да го чуя- да,
колкото и да не ми се иска, признавам, че майка ми сама си е виновна.
Тя самата го знае, но казва " Майка съм, не мога да го оставя". Сега отиде да му плаща някакви глоби в КАТ. Да се оправят.

Благодаря на всички, които ми писаха.