Споделена история от Семейство

Суеверна съм и се страхувам
Искам да ви споделя нещо, което ме притеснява от известно време. Проблемът не е кой знае какъв, но имам едно такова странно чувство...

Работата е там, че с приятеля ми сме заедно от години, живеем заедно на квартира. Сега той започна ремонт в къщата на родителите си с идеята след време там да се преместим да живеем. До тук добре... всичко върви както трябва, нещата се получават и изглеждат много добре (като всичко ново). Обаче сега си науми, че трябва да започне и детската стая... И от тук идва проблемът.

Дали е суеверие или не -не знам, но съм чувала, че не се купува и не се прави нищо за неродено дете. Той вече всичко гласи, стените щели да са шарени, защото още не било ясно какво ще е детето. Започна да ме кара да се оглеждам за мебели, показва ми какво му харесва, пита ме какво мисля... Всичко звучи много хубаво.
Обаче мен ме притеснява факта, че нямаме дете, дори в момента не работим по въпроса.

Просто не ми харесва, че прави планове за нещо несъществуващо към момента и малко ме е страх, защото пък съм и суеверна. Не ме разбирайте погрешно, щастлива съм от факта, че планува съвместно бъдеще, но....
Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Здравей докато бях бременна мъжа ми искаше да накупим всичко за бебето, аз се инатях до последно... Докато бебето не се роди живо и здраво ние бяхме купили само основни неща....
Не се притеснявай, нормално е да има доза суеверие при всеки... Пък да не говорим на колко от нас ни е минавало през главата.... ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА ИМАМ ДЕТЕ.... Заради постоянния стрес и хилядите проблеми...
Не се срамувай да му кажеш как се чувстваш, аз имах малко груб подход: (Точно когато бяха починали няколко родилки една след друга) Една жена качи ли се на магарето е с единия крак в гроба, нека да не бързаме и всичко да мине наред...
ПОГОВОРИ приятеля си, мисля че той ще разбере страховете ти...

2.   Лично аз ни намирам нищо лошо в това да подготви стаята. Сега е почнал ремонта и е по-практично да го направи сега - иначе пак трябва да боядиса като за гостна и после нанова да оправя неползвана стая. Това са си бабини диветини за купуването на неща. Представи си, че си бременна - през тези 9 месеца нито една дрешка ли няма да купиш - ще ходиш да раждаш без нито една пелена за повиване, защото не било на хубаво.
Докато беше бременна жената на брат ми бяха купили всички неща за бебето и й бяха подготвени дрехите за родилното. Тя имаше трудна бременност, но все пак тези суеверя не повлияха на раждането на здравата ми племенница. Отделно, тъй като детето се роди края на май месец след втората седмица почнаха да я извеждат по-рано сутрин и по-късно вечер - не са я държали 40 дни вкъщи и т. н.
Отпусни се и не вярвай на всички неща - надали винаги на петък 13 те сполетява нещастие - просто едно време хората не са имали рационално обяснение за неща, които са им се случвали и естествено са ги преписвали на други неща - боговете, суеверието, уроки, лош късмет и т. н.
Ана

3.   Подкрепям №1

Ако послушате №2. Нещата ако се направят сега и правите бебе пет шест години, нима няма да остареят мазилките и мебелите, нима няма да се наложи да правите наново. Едно е да си бременна и той да подготвя, съвсем друго е да не знаете кога ще стане и да подготвяте. Разбирам ти да си в шести седми месец да боядисва стаята, но още да не си бременна. Нима ще се чувствате добре двамата да гледате стаята, в ден в който ти дойде след пет месеца опити? /да не дава господ/
Говори с него, че едно боядисване на стая става за два-три часа, защо да не ползвате стаята за друго, докато му дойде времето. Кажи му да я боядиса докато си в болницата да раждаш, тогава той ще има три четири дни може да подготви всичко. Мъжа ми смени дограмата на детската, ден преди да родя.
В днешно време за дете са нужни само пари, няма нужда от никаква подготовка. днес ми дай бебе и след пет часа ще имам боядисана оправена стая с всички нужни неща за него. Мога да поръчам всичко в нета, дори няма нужда да излизам от къщи. Така, че нека бебето стане пък стаята лесна.
Пожелавам здраво бебе!

4.   Също съм суеверен и се притеснявам, когато работите вървят много на хубаво.
Нека ремонтира стаята и я боядиса, но без бебешките цветове.
Може и никога да нямате дете - например да се разделите, да умре някой в катастрофа или здравословен проблем.
Иначе дрешки и джунджурийки купувайте, дори и да няма дете може да ги подарите на приятели.
с ужавение - СМЪРТ

5.   Номер 4 съм.
Искам да се извиня за коментара си, писах го на шега.
Исках да кажа че живота е пълен с изненади, да се надяваме приятни за авторката на темата.
:)))

6.   И ние правим ремонт и сме предвидили голяма детска стая. Ще я направим до ниво ламинат и боядисани стени. Правим опити за бебе, вярвам, че ще се случи, когато е писано, те тези неща не стават по поръчка.

Моя съвет е да боядисате щом толкова настоява, но мебели не купувайте. Това, че те пита какво ти харесва, не значи, че ще купи точно това точно сега. Много семейства започват ремонти след като бебето е напът. При вас ( нас) по стечение на обстоятелствата едното ще изпревари другото. Не виждам нищо лошо в това. Дай Боже, когато някой ден се случи, ще сте една крачка напред.

Относно суеверията...не се натоварвай излишно.