Споделена история от Семейство

Водя преговори с мъжа ми за коте
Здравейте!
Аз не бих казала, че имам някакъде сериозен проблем, но ще Ви помоля за съвет как да убедя съпруга си да си вземем котенце. Харесах си едно много красиво и пухкаво персийче, бебе на един месец, и много искам да го гледам у дома, просто обожавам котенца, но той не желае. Все още не иска да имаме деца и ще мога да си го гледам. Страшно много обичам животните, наистина много, имам нужда да си имам едно такова сладурче. Преди имах, но тогава ми го откраднаха, защото излезна навън.
Дайте някакъв съвет как да водя преговори с него.

Коментари

1.   Просто му тупваш котето... Пробно, разбира се. Котките винаги успяват да завладеят сърцето дори на най-коравосърдечния мъж. В началото ще мрънка, но после ще се влюби, опитай. Обещай му обаче да е временно, после ще дойде зимата - не можеш да го изхвърлиш при този студ и до пролетта мъжът ти ще е омагьосан, а котката ще е станала окончателно кралицата на дома ви

2.   Какво значи - все още нямате деца? Като имате какво, ще изхвърлите клетото създание ли? Тези индивиди най-много ги обичам. Я по-добре си вземи плюшена играчка

3.   Ако успееш да вземеш котето ми кажи как :). И аз моя мъж се опитвам да го навия за котенце, папагалче или порче от 4 Години насам!!!
Той все не иска, та не. И ние нямаме деца (засега) и ми е някак самотничко, а и от малка обожавам животинки, но той сякаш е някак негативно настроен за животно в апартамент ( или поне това му е причина ). Късмет ти пожелавам и ако успееш да го навиеш сподели как е станало :).

4.   Аз като искам някакво животно и направо си го взимам, друг е въпроса, че майка ми изхвърли едно коте и подари едно кученце, които си бях взела.

5.   :) Ами... помни ми думата - големи неприятности ще имате ако си вземеш коте, нооо прави каквото искаш.
FLJT

6.   Ама че въпрос. Ами пробвай да го убедиш, че котките ти въздействат много релаксиращо и емоционално, което рефлектира и върху сексуалното ти желание. Тоест ще правите повече секс :). Тогава може и да се навие.

K-Man

7.   Подари му го за рождения ден! Шах и мат!

8.   Моята и тя искаше котка. Аз бях против, но какво да правя - обичам жена си и взехме котка. Още не мога да я понасям. Опика всичко и издраска мебелите. Освен това пролетно време като започне да се скуби... Апартаментът заприлича на котешник.

9.   Мъжа ми ми подари морски свинчета за рожденния ден. Въпреки, че не ги обича го направи за да съм щастлива. Оказа се обаче че прихвана гъбички от едното и му изби и алергия. Наложи се да ходим по доктори като луди за него и за свинчовците. Накрая ги подарих. Нямаше начин. Обривите му не минаваха. Пипнеше ли ги и се обриваше на ново. После му мрънках за куче и въпреки, че не ги обича, в смисъл не му се занимава изобщо със животинки обаче ми подари. Така, че ако те обича то той самия ще ти подари.

10.   предложи му куче, по - мъжко звучи!!!

ако не иска му предлагай по често твоето котенце.

11.   И приятелят ми така не искаше в началото, но сега имаме три котенца - едното го домъкна той. Разликата е там, че аз не исках породисто, тоест това не ми беше някакво изискване. Ноември месец в дъвдовно време преди 2 или пък 3 години намерих едно малко писанче, мокро до кости, мяукащо силно, треперещо... Е, не го прибрах ли? Пък приятелят ми каквото ще да казва... И накрая остана "за зимата". Както казаха по-горе до пролетта вече беше кралица в къщата. После ни подариха сиамско котенце, а миналата зима приятелят ми донесе един котарак, който беше почти умрял, някой го беше блъснал. Излекувахме го, грижихме се месеци наред за него и сега... да го изхвърлим ли? То сърце не ти дава. :)
А в началото и приятелят ми твърдеше, че не обича котки. Сега да го видиш на мен ли обръща първо внимание като се прибере, или на тях... ;)

12.   Щом нямате двор по-добре не гледай животни в апартамента. Домът е личното пространство на хората, а не обор! :)

13.   11, де да имаше повече хора като вас в България! Но и това ще стане. Аз съм сигурна, че у нас има много хора, които на доброволни начала биха работили в кучкарници например, биха се грижили за ранени и болни животни, биха обезпаразитявали и се грижили за улични котки.

На 12 мога да кажа, че точно котката е първото доместицирано животно на земята. Тя не живее в обор, а при хората, делила е покоите на Клеопатра, талисман е в Азия. Котката се смята за пазителка на къщата.
Защо - много просто, тя и до днес си остава най-сигурната машина за унищожаване на мишки, а мишките предават най-страшните болести за човека - чума, хиптатит, разнасят паразити, от които може да ти настръхне косата.
Който е имал мишки у дома знае, че с отрова и с всякакви хитринки не можеш да ги унищожиш. Само котката помага.
В Пловдив западна организация е предложила да прибере котките от улиците. Кметът правилно не е позволил, защото това би значило градът да се задръсти с мишки!
В моя град котките пък регулират популацията на чайките, който са ужасно шумни, разнасят боклуци и серат върху колите и хората.
Котката и кучето от много отдавна присъстват в живота ни като членове на нашето семейство.
Завиждам на н. 11, живея под наем и не мога да имам котки, но и това скоро ще се промени.
С нетърпение чакам децата ни да станат на 5-6 г., за да си вземем 2 котки

14.   И аз водя тази борва с моя приятел вече втора година и съм почти на крачка от успеха - мисля, че за рождения ми ден ще получа мечтаното кученце, въпреки че не желаеше да гледа животни в апартамент. Не съм давала много зор, просто първо подметнах, после му пращах разни статийки за това как животните се отразява благоприятно на децата / той не искаше, защото планираме дете или май с това се оправдаваше/, като ходим на гости при приятели с кучета май най-много помага, животните ме обичат много и винаги се умилкват край мен, а така и край него и май накрая се разчувства... накрая, последния път когато бяхме на гости, тяхното куче беше дресирано добре, подаваше лапа, лягаше и т. н. и това го впечатли, а аз само това и чаках - веднага уж случайно си забравих един вестник с методи за обучение на кучета и породи кучета, след което вметнах колко ще се радвам да получа едно такова животинче за рождения си ден, как ще го обучим двамата и ще възпитаваме, живот и здраве, децата си в любов към животните и как това би бил най-хубавия подарък през целия ми живот - и май склони, виждам го в очите му. Не знам дали това ще помогне, все пак аз исках куче, но май това бяха стъпките, по коитот минах, за да го убедя, а той беше много, много против. Успех, дано да стане. А, и между другото, когато съм била бебе, съм имала ужасно много алергии и лекарите са казалил на нашите да си вземат котка - и съм се излекувала!

15.   13, май не осъзнаваш разликата между сегашните жилища с тези на отминалите векове? Днешните са доста по-здрави и изолирани, освен това никой не си държи чували с жито в апартамента. Тогава хората са имали нужда от котки - да им ловят мишките, и от кучета - да ги пазят от лисици, вълци, крадци и други вредители, а в един апартамент колко мишки и лисици има? :D Освен това който обича животните няма да ги лишава от свобода и да ги затваря за цял живот между стените на апартамента, а ще им се радва всред природата, където им е естествената среда.

16.   номер 15... за глупавите като мен.. каква е естествената среда на котката? Да ги върнем всички във Египет освен и да ги пуснем в пирамидите и пустините? :)))
Домашната котка води своята родова история от котките на фараоните. Най-древната порода "Египетската Мау" е запазена благодарение на това, че една руска благородничка, когато била някога на почивка из онези места си пренесла в Русия две такива животинки.
Египетската Мау е уникално красиво и уникално скъпо животно.
В научни сведения се твърди, че котката е единственото животно, което само се е приближило до човека, а не е било никога опитомявано, затова и образа й е бил издигнат в ранг на Божество от древните народи.
Задачата на котката не е да лови мишки. :)
Всъщност ако малко се заинтересоваш за котката като характер, темперамент и привички, ще разбереш, че котката е един своеобразен стопанин, тя е същество, което обитава пространството. Котката не се привързва към човека си, а към мястото, което обитава.
С фините си сензорни енергии тя постоянно обикаля границите на своите владения и така осигурява циркулация на енергията Чи (Ци, прана или както там искаш си я наричай)
В котката е единствено развито сред останалите животни човешко чувство и това е - наслада! Тя е единствения хищник, който изпитва наслада от убиването. Не ти пази чувалите с жито, а лови, убива, измъчва, играе си със жертвата. Ако някога си наблюдавала как домашна котка убива мишка, птица или друго, ще разбереш за какво ти говоря. Останалите котки.. като рис, тигър, лъв убиват жервата си и започват да се хранят. Домашната котка не прави това... тя си играе с мишката. Много от мишоците умират преди да бъдат убити, защото сърцето им пръсва, явно от приток на кръв и покачване на адреналина.
Домашната котка няма какво да прави в гората - повярвай ми. Истината е, че се чувства много добре в апартамент. Тя обича да дреме, стационира се на едно място и може да не мръдне с часове от там. апартаментите никак на са тесни за едно коте... Ветеринарът ми е препоръчал максимум три... щом за три няма проблем и чудесно поделят пространството си, то една ще се чувства като императрица в един обикновен двустаен апартамент.
Ако обичаш котката си не я пускай в гората на свобода :))))) Да не говорим, че тя обича по-високата температура и обича да се "завива", когато почива. Дори по селата, котките не нощуват на прага пред къщата, а някъде където има парцали, слама.. нещо, в което могат да се заврат. Котката си създава бърлога, убежище.
Едва ли точно гората ще бъде подходящо място за целта.
Мислете преди да пишете, за бога!

17.   16, наистина вземи се послушай и започни да мислиш. :D Остави вратата на апартамента или къщата отворена и ще научиш каква е естествената среда на котките. Живея на село и имам богат опит с котки, познавам им битието от реалния живот, не от книги или сайтове като теб.

Ще започна наред. Тия фараонски котки са дошли отнякъде, преди да ги завъди фараона, не мислиш ли? Така, че корените на домашната котка са някъде другаде.

Анонимните научни сведения може всичко да си твърдят, има да чакаш несвикнала с хора котка да се приближи сама до теб.

Задачата на котките, преди панелената ера, е точно да лови мишки, защото къщите са били пълни с тях и хората са гледали да си опазят хамбарите.

Много добре им знам характерите на котките. Докато я храниш е "стопанка" и се привързва и към място и към теб. Особено като е под ключ в апартамента, няма шанс да разнесе скъпоценната си енергия извън дома ти. :D Аko по някаква причина спреш или намалиш да я храниш, тя тръгва да си търси хляба и късмета и никаква привързаност не може да я накара да остане вярна на теб или на дома ти.

Не винаги се заиграват с жертвите си. Когато са гладни, прескачат този момент. Естествено съвременната домашна котка рядко е гладна и винаги ще я виждаш да играе с плячката си.

Всяко живо същество се чувства по-добре на топло и уютно, особено ако го хранят наготово. :D Както сам/а споменаваш, котките си създават убежище и без да са на топло в апартамента, например в гората. :)

18.   Дай му да прочете литература за ползата от котките вкъщи, и не само за котките, а по принцип за ползата от животните. Аз също обичам животни, но предпочитам котки, защото са много по -самостоятелни и чисти животни. Може да го оставиш цял ден вкъщи без да притесняващ, че ще прави бели, е, ти носиш отговорността дали ще е пакостник или ще те уважава като стопанин. :)

19.   Гледахме котки вкъщи. Като се затопли проявяваха интерес да излязат навън, но не са бягали. После като решихме да ги гледаме на двора проявяваха още по-голям интерес да влязат. Обичат да си играят с плячката си, каквато и да е тя - от мухи и пеперуди до мишки и врабчета.

"има да чакаш несвикнала с хора котка да се приближи сама до теб. " С храна всичко се постига, а и бързо свикват с хората. Авторката си е харесала пухкаво персийче. Това персийче няма да е хванато от гората.

За другото до някъде съм съгласен. Като са малки са много привързани към теб, но като порастнат често са доста мързеливи и идват за храна, а през другото време лежат.

При котките всичко е много отностително защото котките имат личност за разлика от повечето животни, така че и двамата може да сте прави. Зависи на каква сте попаднали

20.   "Преговори за котка". Хи хи
Представям си ако си купувахте кола и/или нещо от сорта...

21.   Много нагло и егоистично поведение. Всеки има право на мнение. Що за тема да ни питаш как да изманипулираш мъжа си, за да му наложиш своето? !? Ако се прибереш при мен с котка, която съм заявила, че не искам, ще те изгоня заедно с нея.

22.   Щом човекът не иска е редно да се съобразиш с него - все пак сте партньори и живеете заедно. Връзка, основана на взаимна любов и уважение, не е и не трябва да бъде борба кой ще изманипулира другия да се съобрази с неговото мнение.
Котките освен, че са пухкави и сладки, съсипват мебели, правят всичко в козина, миришат, тоалетната им трябва да се чисти, трябва да се ваксинират, да се водят на ветеринар, когато са болни, трябва да си играеш с тях всяка вечер, за да не те събуждат в 3, да ги възпутаваш. Да не споменавам мъката, когато умрат. Като ти чета детското и егоистично мислене не те виждам да се справиш с всичко това.