Споделена история от Семейство

Сърцето ме свива
Здравейте, на 23 години съм
Историята ми е като много други, битови
Преди 4 години се обвързах с едно момче, но така и никои не приемаше връската ни
Живяхме в тях, в баба ми, в нас, после пак в тях и така докато не забраменях и не се принесахме отново в нас. Ще си кажете, че не сме си намерили място, но не е така-от всякаде ни гонеха след някои друг месец.
Както и да е ще спестя мъките и униженията си
Ще започна така
Когато бях бременна в 2-3м. се приместихме в нас, живеехме там до тази вечер т. е. 3 години
и днес ей така без да го обмислям както се карахме с мъжът ми отидах и казах на майка, че ще отидем малко в тях. Не знам как, но в един момент докато се осетя бях събрала целия си багаж и майка ми, ми напомняше да взема това-онава
Уж дойдохме за малко, но с целия си багаж.
Странното е, че обаче не мога да свикна тук, чувствам сърцето си някак свито, страхувам се да стоя тук сама, стряска ме ароматизатира, шишето когато изпука, дори вятъра, много се страхувам, не знам как ще извеждам детето на вън. Не мога да заспя, дете ми спи на два фотиола, искам да се прибера в къщи, но как....
изнесох се някак без да го искам и не знам защо, даже не мога и да го обясня. Не мога да понасям свекъра и свекърва си, нито начинът им на живот
Мъжът ми пък пие 100-200гр. алкохол и се напива, да не говорим и, че се напикава
Майка ми масово мърмори за това, мен също ме дразни
Не знам как детето ще свикне тук, тази вечер ми вика искам в къщи, а е на 2год.
Постоянно ме пита каде е баба, дядо, бати
и то не иска май тук.
Не знам какво да правя, искам да се прибера, но...
Имам нужда да споделя с някои, за мен това е мъка, не знам дали ще се побликува, но само защото го "излях" някаде ми улекна
много ми е неловко и не разбирам защо

Коментари

1.   Много неграмотно и много объркано написана история. Не разбрах в крайна сметка нито къде живее сега авторката, нито къде е живяла!
Къде е това „тук“ и „там“, но нека четат младите момичета и сами се Убедят, до къде стига човек материално и емоционално, когато вместо да инвестира в образование, бърза да се жени и да ражда деца.
Ужасно и срамно и страшно е да не можеш да се изкажеш и да напишеш два реда на майчиния си език що-годе грамотно и да могат да те разбират хората.

2.   Аз те разбрах, въпреки начина, по който си описала всичко.

Ние тук нито ще те накараме да заобичаш свекъра и свекърва си, нито ще забраним на мъжа ти да се напива, нито ще ти помогнем в адаптацията към новото старо място.

Вие с мъжа ти и детето нямате дом. Местите се ту при едните, ту при другите родители и това трябва да спре. Намерете си квартира и вземете живота си в свои ръце. Само с мрънкане, самосъжаление и тюхкане не става.

3.   не съм ти искала мнението, исках да споделя
Сайта е предназначен за това
Виж не навлизай в теми които не те засягат
Не се изхвърлям, но даже и не работя, не ми се налага
Така, че ако обичаш не си изказвай мнението така неподготвена
Много ми е интересно твоето материално положение и какво ти е образованието,
Самата аз съм написала, че е объркано и не мога да обясня, едва ли някои го интересува къде е това тук, адрес ли трябваше да оставя, достатъчно ясно е написано къде кое е

5.   Мило момиче, след като не ти се налага да работиш, значи може да си позволите квартира, /ако не собствено жилище/. № 2 е дала добър съвет, към който се придържам - вземете живота в свои ръце и създайте дом отделно от всички. Друг е въпроса обаче с проблема на мъжа ти, който мен доста ме стресна. Това с пиенето е сериозно щом се стига и до напикаване; дразненето е най-малкото.
Всичко най-хубаво!!!!

6.   Чесно казано и аз нищо не разбрах от историята ти. Несвързано и неграмотно е написана. Ти хубаво, че си я споделила, ама да се беше постарала и някой да я прочете, че и да я разбере. Пффф, и ти дете ще ми възпитаваш... Що въобще ги раждате и на какво ще го научиш...
По принцип много рядко съм крайна, ама не стига, че си неграмотна, ами и нагла, че и на обидена ще ми се прави...

7.   Здравей авторке-ми то щото не работиш се мъкнете ту при едните, ту при другите. А и още нещо, понеже си тъй да се каже много добре с финансите детето ти спи на два фотиола.