Споделена история от Семейство

На ръба
Здравейте и от мен. Търся отчаяно помощ, защото съм в много критично положение-от 2г. не мога да си намеря постоянна работа, разведена съм с дете на 17г. което още учи, едвам закърпвам положението в къщи и от 1г. съм с голям заем, който изтеглих, за да си купя жилишето в което живеем, с детето ми. Вноските по кредита ме убиват, всеки месец едвам смогвам да събера парите, за да ги внеса, не мога да си платя сметките в къщи, едвам преживяваме-молих се на всички мои познати, за работа, но всеки вдига рамене и ми казват: ''Сега е много трудно, ако чуя нещо, ще ти кажа''.... Просто неиздържам вече... сама се боря с всичко, а помощ не идва от никъде. Моля, ви, ако някой може да ми помогне с нещо, ще му бъда много благодарна! Бих искала да си намеря работа, от която да мога да си плащам сметките и банката, поне.... Благодаря предварително, приятели! Моля пишете ми тук, аз ще отговоря веднага.

Коментари

1.   Аз самата трудно си намерих, защото не съм със кой знае какво образование... Затова и не мога да ти подам ръка, но е хубаво, че не си се кротнала да мързелуваш, а правиш опити да направиш нещо. Надявам се някой да се отзове! Успех.
ginger.

2.   Много съжалявам да чуя това. Какъв вид работа търсиш? Правилно си постъпила като си питала твоите познати за работа. Препоръчвам ти да продължаваш лично и на място да си търсиш работа, а не по интернет. В бюрото по труда пробвала ли си? Опитвала ли си да говориш с бившия си мъж за помощ? Все пак това касае и неговото дете.

3.   Защо не дадеш някоя стая от апартамента под наем.

4.   здравей,
кажи населеното място от което си
какво образование имаш
какво си работила до сега
какво може
какво би искала да работиш

шофьорска книжка имаш ли?

5.   Авторкеее, Здравей! Първо кажи за кой град става въпрос? Така който може и иска да ти помгне няма да знае... Дано по- бързо да успеш и да има и добри хода, които да могат да ти помогнат! УСПЕХ!!!

6.   Извинявям се, забравих да спомена, че съм от София, завършила съм Търговски Техникум, имам шофьорска книжка- учила съм-английски и испански език, пробвала съм и в бюрото по труда, бях там, нямаше абсолютно никакъв резултат, а стая не мога да дам, под наем, защото е малък апартамента и ние живеем с детето в него. Бившият ми мъж не го интересува, изобщо, какво се случва с нас.

7.   Не съм най-квалифицираната, но всякакъв коментар ще ти е от полза. Отиди в бюрото по труда, например за Германия. Имай надежда и вярвай в Господ, защото никой друг няма да ти помогне.

8.   Номер 2 ти пише отново. Какъв вид работа си търсиш?

9.   Авторке, има фирми, които предлагат работа по събиране на вземания, като Мелон, Фронтекс, Айкъп и т. н. отиди на кол център във Джобс и от там- виж от там подай Св. На такива позиции, все пак не се гледа възраст, смятам, че ще стане, ако си по- упорита. Там и заплатите не са високи, но като за начало стават, докато намериш по- добро. Успех! повече не мога да ти помогна, но пробвай, аз съм със същото образование и сега 50г. Така започнах преди 5г и продължих на друга позиция и там не е голяма заплатата, но става. УСПЕХ!!!!

10.   Отново 2/9. Внезапно се сетих и веднага ти пиша. Пробвала ли си работа като санитар в болница. Има толкова много болници, някъде би трябвало да има свободно място.

11.   Търся си работа в магазин-като продавачка или касиерка, търговски представител, управител или касов служител в банка, и в заведение съм работила, като барманка и сервитьорка, изобщо каквото и да е в сферата на търговията, или касиерка на гише за плащане на сметки, нещо такова. Моля помагайте.

12.   Абе хора жената търси доходоносна работа за самостоятелно изплащане на жилище и издръжка на 17 годишно дете, вие и предлагате работни места за 300лв.
Авторке Аз предлагам да продадеш жилището, което не е по твоите възможности да изплащаш. Да не караш детето си да гладува точно сега. Само след 3-5 години той ще може да се изхранва сам дори и на теб ще помага тогава купете жилище, но според възможностите си. Винаги си прави сметка. Пишеш, че от две години си в много критично положение и въпреки това преди 1 година си взела заем за жилище. Когато човек е от една година в трудно положение не си купува неща на лизинг!??

13.   Значи, няма да си продам жилището, защото това означава да живея под наем, а какъв е смисъла почти същите пари да давам на хората и в един момент пак да съм без жилище, а аз все пак искам детето ми един ден, да има нещо сигурно, затова съм рискувала толкова много, очаквах че ще ми е трудно, но не чак толкова... , мисля, че ако си намеря стабилна работа, ще се справя, по-принцип съм борбен човек и не се отказвам лесно, а и както N:12, казва, надявам се след 2-3 г. детето да ми помага.

14.   Ако наистина си борбен човек и трудното не те плаши, мога да ти предложа работа, на която сама изкарваш парите си и ако си достатъчно умна и не се предаваш, можеш да изкараш много добри пари. От 4 години работя в тази компания. В сферата на небанковите институции е... ако проявяваш интерес??

15.   Здравей, Авторке, аз съм № 9, та виж и преглеждай сайтовете на банките- пускай и там СВ- ще се намери място за касиерка- Силно се надявам. Преди 5-т години точно преди коледа ми казаха, че съкращават мястото поради свиване на работата, така и аз бях страшно объркана и то пред празниците. Дано и при теб така се случи. Пусках усилено СВ и случайно попаднах на Фронтекс и пуснах там. Обадиха ми се почти веднага и след празниците по точно средата на Януари започнах работ Тогава дори не знаех за какво става въпрос самота работа и започнах както ти казах- като агент събиране вземания по телефона. Те работят с много фирми, които имат такава нужда и банки. Аз лично бях доволна от тях! След 6м. така се случи, че от една от банките с която работеха ме харесаха и се преместих и така вече 5-т години. Действай, а гледай и всяка банка по отделно в кариери дали има публикувани обяви, дори да няма- пускай! ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ!

16.   Искам да ви благодаря приятели на всички, които се включихте със съвет или утеха, по моя проблем, чувствам се по-добре, благодарение на вас, малко по-спокойна и окуражена да не спиррам да се боря, Благодярв ви от сърце, че ви има, Бъдете все така добри и сърдечни! :) А относно N:14, може ли малко по-конкретно, за каква работа става въпрос, чакам бърз отговор.

17.   от 14
дай координати!
мейла примерно

18.   незнам, дали е удачно да си пиша имейла тук, ако може да измислим нещо друго, като вариант, за кореспонденция

19.   Принципно не е позволено, но съм сигурна, че по изключение Модератора ще направи лека отстъпка. :) ако ме разбираш :)

20.   може ли твой кординати,аз да те потърся-N:19

21.   Не, съжалявам.

22.   все още не съм намерила работа... :(

23.   Авторке, направи си мейл специално за тук и го пусни, та дамата, която ти предложи да и го дадеш- както и на останалите тук, които имат предложение към теб.
За жилището е ясно- и аз не бих го напуснала, но и ти не даваш шанс да ти пишат доброжелатели, пък и да се намери някой не толкова- ти ще го отсееш /игнорираш/ така и миделаторите ще ти позволят един мейл да оставиш- но ти си на зор- така, че ти си направи условен за тук мейл, а не другите- вече това ти беше предложено. УСПЕХ и Хубави празници!

Модератор - не публикуваме контактни данни.

24.   Все още търся работа....