Споделена история от Семейство

Как да съобщя на родителите ми, че няма да съм с тях на Нова година?
Интересно е как една радостна за някого вест може да бъде не толкова приятна за други...
В случая аз се радвам, защото имам възможност да прекарам почивните дни преди Нова година и самия празник с човека, в когото съм влюбена. Но родителите ми няма да останат очаровани.
Първа причина - майка ми не го одобрява, защото бил прекалено ревнив и такъв човек не бил за мен. Баща ми пък в началото не харесва никой.
Второ - подозирам, че не са във възторг, защото за първа година няма да съм у дома. Но аз вече съм студентка, а и сестра ми ще е тях, освен това на Коледа ще бъда вкъщи, така че не виждам защо е такъв голям проблем.
Като им кажа за купон, ще кажат :, , ок, супер'' и като добавя с кого, ще стане неприятно...
Дайте ми идеи как да им кажа така, че да е възможно най-безболезнено за всички.

Коментари

2.   Ми, како кажи му на твоя пич че ще си със семейството си.
Тествай го, да видим дали е толкоЗ ревнив.
И без лигавщини...

3.   Няма как да е безболезнено, те са ти родители, живели са повече и са се очукали повече от живота. Следователно, знаят повече. Ако не ви виждат заедно, значи са прави.

4.   Сядаш и им казваш точно това, което си написала и тук.
Използвай прав текст, като едновременно звучиш спокойно, но и категорично!

Няма да им хареса със сигурност, но колкото по - рано се научиш да заявяваш себе си, въпреки тях - толкова по - рано и те ще спрат да ти се месят.

Много родители в желанието си да предпазят децата си от грешки ( според тях ) - правят всъщност най - непростимото. А именно - лишават детето си от изборите му. И от правилните. И от грешните. Онези - лично неговите.

Защото да предпазиш детето си от няколко ' сълзи ' е прекалено нищожно - пред умението да го научиш какво да прави в/с/след тях. А последното няма как да стане - без рискът на поне няколко ' хлъзгави пързалки ', в живота му. В които да е само. Които да са само негови.
Вземи си своята собствена ' пързалка '. Ако наистина това искаш за себе си за Нова година! Само, докато се ' хлъзгаш ' по повърхността й не забравяй, че собствените пързалки си имат и собствена отговорност.
И за последно - някой да е ревнив ( и това да е забелязано от майка ти ) не е за подценяване съвсем. Лошото ( и хубавото е ), че трябва да направиш личният си избор, за да разбереш - дали е грешен или правилен. Иначе няма как да го научиш. И/или оцениш, като някакъв въобще. Ти самата.

Красива Нова Година ти пожелавам! И не се страхувай от изборите си! Дори и от грешните! Те са начинът да разбереш - кои не са!

5.   И аз имам подобен проблем, но не с приятеля ми ами просто родителите ми ме ревнуват от него. Особено баща ми. Сигурно и твоя е така. Ще свикнат с него спокойно. След като вече си студентка не виждам какъв е проблемът-просто им го кажи-дори и да не им хареса това е техен проблем. Рано или късно трябва да свикнат вече не си малка-не го ли разбират. Знам че те обичат, но рано или късно всеки поема по пътя си. Просто има кажи като стане на въпрос за празниците, че няма да си с тях и толкова :) Успех