Споделена история от Семейство

Лудо семейстео
Здравейте, искам да ви разкажа за моето семейство ние сме две сестри от различни бащи, но майка ми е женена за бащата на сестра ми. Аз съм на 13 години. В нас сестра ми е шефа това ме побърква. В нас ме тормозят психически за това и пропуших цигари. Когато пуша се чуствам по добре. Когато се прибера в нас корема ми се преобръща защото майка ми и сестра ми се карат постоянно, но понякога сестра ми започва да блъска да чупи да хвърля. Всеки път когато се скарат аз изтръпвам защото незнам до каква степен ще се скарат. Когато получа двойка в училище ме е страх да се прибера защото незнам какво ще ми направят. Заплашват ме, че ще ме изхвърлят от нас. Мислила съм много пъти да се самоубивам, но помислям за приятелите си, че ще страдат.
Моля ви дайте ми съвет какво да направя, от нерви ми пада кръвното, става ми лошо. Аз искам да съм едно обикновенно момиче на 13 години да живея без страх когато имам двойка моля ви помогнете ми!!! ;(

Коментари

1.   Това, че сестра ти и майка ти се карат какво общо има с теб? Знам, че не е приятно, но се случват такива неща, не трябва да те притеснява. А ако мислиш, че на 13 е нормално да се пуши и да се изкарват двойки ей така щото ти е нервно, грешиш. Очевидно, на майка ти и се е насъбрало много от твоите тийн депресии, двойки и цигари и всъщност, като се замислиш, си го изкарва на сестра ти. Защо дечица не разберете едно въднъц за винаги, бъдете добри деца и никой няма да се занимава с вас!!! Майка ти не вика, просто защото й се вика, а защото не вижда подкрепа и признание, предполагам, от вас двете за това, което тя прави. И очевидно от съпруга си също, щом не е получил място и той в тази история.

2.   аз пропуших на същата възраст на която си ти сега вече съм на 20 и още си пуша но понякога и аз като теб изпадам в такава ситуация ако се скарам с баща ми моята сестра добре че ме спасява макар и по малка да е от мен ние не се караме с нея

3.   Нещо не разбрах - двете сте сестри от различни бащи, но от една майка, а щом майка ти е женена за нейния баща, който й е втори мъж - значи сестра ти е доста по-малка?

Или това е пълна измишльотина, или е шокиращо как някакво 8-10 годишно момиченце командва цялата къща.
Прости ми, но звучи невъзможно и най-вероятно е.

4.   Номер 3, идея си нямаш на какво е способно едно дете на 8-10 години, на което не се е обръщало много внимание през първите 7. Прибави и едно момиче на 13, което тъкмо навлиза в пубертета и ето ти- една отчаяна майка!

5.   според мен ти се нуждаеш от някой на който да се довериш, на кото да излеш мъката си, някой който да ти помогне. опитай се да го намериш. Съветвам те да не си проваляш живота заради ужасното си семейство, не им позволявай да те сасипят. Докажи им че си по силна от тях и че ще успееш в живота. Цигарите са като наркотик първоначално те отпускат и се чувстваш добре ноо после... Нямаш ли баба ли дядо при които да отидеш или някой друг роднина или баща ти. в момента се нуждаеш от човек който да те подкрепи и да ти помогне.. от все сърце ти пожелавам да го откриеш:)и помни не си разваляй живото заради тях