Споделена история от Семейство

Брат ми пуши трева, не знам как да постъпя
Здравейте!
Пише Ви 23 годишно момиче с брат на 16 години. В навечерието на Бъдни вечер ми беше заявено, че е пушил марихуана и не смята да му е последен път. Зная какво се случва попринцип в пубертета и зная че има акъл и не вярвам да мине на друго, а и в интерес на истината тревата е единственото което одобрявам.

Естествено обаче досега не е ставало въпрос за малкото ми братче... Опитвам се да бъда приятел с него, защото ме е много страх да не загубим връзка и да не знаем вкъщи какво се случва в живота му. Винаги му давам пари, ако има нужда... подкрепям го при желанието му да пие, не реагирах особено при съобщението, че ще продължава да чади, но това не значи че не го мислих цяла нощ и наистина не знам какво да правя...

Била съм на неговото място вече, а и мисля че него го познавам достатъчно добре и мога да преценя, ако нещата отидат на зле да си отворя устата, но ако случайно изпусна момента? Преди около година се беше натряскал в даскалото и го докараха в нас, вярно беше се случил удар върху семейството ни и много му повлия, но си затраях (не че наште не разбраха веднага де).

В последствие обаче малко по малко почна да си излиза да пие с приятели и все пак не казваше и не искаше да пие с мен или в нас не знам защо, никой нищо няма да му каже. Станал е много агресивен и един такъв нагъл и самонадеян, отделно е хип-хопър и смъкнат. Който го види или само от описанието му, каквото и да си говорим повечето мнения към тези хора са наркомани и т. н.

Това че е много умно момче, което учи и ако не го тресне хормона е супер мило обаче, дали ще е достатъчно? Аз съм била в същата фаза като него, затова се опитвам да го разбера въпреки страха си, защото знам че реално не съм правила нищо лошо.... Страха ми обаче идва, че при него положението не е така стегнато, времената са по-различни, отношението на наште също /не знам дали защото е момче/... Затова искам съвет какво да правя? Как да реагирам? Дали да продължавам в същият дух или да прехвърля напрежението и върху наште? Въобще не искам да го правя 1во защото си имат адски мн неща на главата, а и защото така ще загубя доверието на брат ми и не знам дали няма да спре тотално да се крие. Сега още съм в позицията на готината кака дето хем успява да му държи в правилна насока акъла, хем да не го съди....

Моля Ви ако не съм се изказвала добре, не ме съдете. Ще се радвам на всякакви коментари!
Благодаря и Весели празници!

Коментари

1.   По-добре да пуши трева от колкото да се напива под влиянието на алкохола с времето ще започне да става агресивен, а и по нататък и неконтролируем.

Reb

2.   Първо, ти си много добра сестра, БРАВО!

Защо не пробваш да го запознаеш с твоите приятели от мъжки пол, които ще му дадат насока и съвети. Те сега малките правят неща, които мислят, че ги правят гъзари, а то изобщо не е така. Батковците ще му покажат как стоят нещата в действителност. :)

Аз съм момче и имам по-малка сестра от мен.

Успех!

3.   Аз иам 2 по- малки сестри едната е на 12 другата е на 7 аз съм почти като брат ти но не пуша трева а цигари По малката ми се разсърди като разбра по- голямата е по спокойна и поговорихме дори се разплака и обещах да не го правя

По мъничката ми сестра не само че се разсърди а почна да плаче защото я е страх да не пропадна но не може да ме мрази за това.

4.   Гледайте да направете нещо, защото ще затъпява много в бъдеще с марихуаната! Един познат почна с трева от 14 годишен, а сега на 16 вече ходи с двулитровки бири в даскалото. По лошо е да се комбинират трева и алкохол, тогава ставаш и по агресивен от пиян. Виждал съм как пият бира и пушат, а след това подивяват и викат, абе такива колкото брат ти. Строявайте го!