Споделена история от Семейство

Загубих съпруга си, трудно ми е
Загубих съпруга си на 48. Страшно! Най- добрият ми приятел, най- добрият съпруг, баща и всичко останало. Не мога да се съвзема втора година. Не зная накъде. Нито назад, нито напред. Подкрепят ме деца, близки и приятели, но пак не мога. Мисля само за това.
Има ли и други като мен да не могат да се справят с тази болка?
Моля ви, пишете! Благодаря!

Коментари

1.   Загубих майка си за 2 седмици - изведнъж - на 59 години... вече 7 месеца не съм между живите - жива съм само по документи... лошото е, че останах съвсем, ама съвсем сама - нямам живи родители, семейство, нито един близък - и съм жива... На 31 години съм... сигурно изплащам големи грехове - и аз не знам... ти поне си щастливка, че имаш близки хора до теб - аз нямам нищо...
Какво да ти кажа - на себе си, съвет не мога да дам... аз мисля да умирам, да слагам край на живота си - ти поне имаш заради кого да живееш - заради децата си - на тях си нужда и необходима... Иначе не се преживява, болката не се преодолява... не се и научаваш да живееш с нея - това е...

2.   Две години е прекалено много време, за да не можеш да продължиш напред. Купи си книгите на Луиз Хей. Или ги изтегли от онлайн спиралата. "Защо това? Защо на мен? Защо сега? " също. Там има и много друга литература, която е подходяща. Нещата не приключват със смъртта. Щом това ти се е случило, то има своя смисъл и ако го разбереш, ще ти е в пъти по-лесно. Но трябва ти да го поискаш. Без твое осъзнато съдействие нищо няма да се получи. И на психолог да отидеш за сеанси, пак няма да стане без ти да свършиш твоята част от работата. Успех!

3.   Не се бори с болката. Когато ти се плаче-плачи, когато си спомняш-разказвай и споменавай. Няма лек, изправяш се срещу реалността и редом с болката вървиш напред и нататък.

4.   Спомни си някога когато си била по малка и не си имала съпруг как си живяла. Как си намирала смисъл в живота. Ти си имала своите мечти. Опитай се сега да осъществиш детските си мечти.

5.   Прегръщам те!

6.   Сещам се за едно хомеопатично лекарство-Игнация. То се дава в подобни случаи. За по-сигурно може да посетите лекар-хомеопат!
Успех!

7.   Здравей,
Моите искрени съболезнования за съпруга ти.
Да загубиш близък човек е много, много тежко и сега трябва да си много силна, за да можеш да продължиш напред.
Светът ти се струва безсмислен, мислиш, че не можеш да се справиш, че си надвиснала над една бездна и бавно падаш в нея...
Според мен трябва да се откъснеш за малко от всичко, което ти е напомняло за съпруга ти. Да се опиташ да попътуваш, да срещеш нови хора, да видиш нови места. Само ти, без близки, без приятели и роднини. Това ще ти помогне да преодолееш мъката и да продължиш напред.
Всичко най-хубаво ти пожелавам!

8.   номер 1: вместо да слагаш край на живота си, по-добре намери човек до себе си. Има много хора на твоето положение, трябва да се бориш. Смятам знаеш, че имаш дълг към родителите си, дори и да не са живи. Стягай се и хващай живота в ръцете си.
Ще се справите, никой не е казал че ще е леко. Хайде!