Споделена история от Семейство

Семейството му така и не ме оцени
Здравейте! С мъжа до мен сме от ДОСТА години заедно. Разни случки и събития ме провокираха да пиша тук. Необичайно тъжна и недооценена се чувствам от семейството му.
Той има майка и сестра, чиито рожденни, именни дни и въобще всякакви поводи и празници, никога не съм забравяла. Винаги съм им ги честитяла и абсолютно винаги през тези години съм им купувала по нещичко.. Кога по-малко, кога по-голямо...
А те, за всички тези години (над 10! ) никога не се сетиха да ми подарят и едно цветенце. Нито са бедни, нито богати.. Като повечето хора са.. Постоянно им върша услуги, особено на майка му. А за мен никога нищо не са направили. Много думи, а никакви дела насреща.
В същото време (откакто ги познавам) и 2те смениха по 2ма мъже.. По-точно дъщерята 2ма, майката 3ма...
И винаги тези мъже са били много важни в семейството -подаръци за тях, удобство за тях, внимание за тях.. какво ли не. А за мен - тази, която се раздава всячески за семейството им, за около 10 години, не заслужи едно цвете, един жест на внимание, нищичко..

А толкова неща правя за тях. нямам предвид само материални. Но се раздавам на макс..

Последната ситуация, която ме провокира е, че майката все ме ползва на нещо- я да й свърша услуга, я да й купя нещо ( а не взимам много пари), никога специално заради мен не е направила нещо... А наскоро, когато се появи поредния мъж в живота им, го засипаха с внимание, жестове, че чак като се събрахме на маса, аз им бях слугинята на купона...

И взе да ми писва яко. Мъжа до мен не знам какво вижда, но не взема кой знае какво отношение. Приели са ме като даденост.

Идва ми да се разделя с него, и то най-вече заради тях 2те, които вечно дърпат конците, използват ме, и най-вече майка му.
По-мека и отстъпчива съм, но обмислям дали да не приключа всичко това,
не искам да съм бърсалка за обувки на чуждо семейство.
спират ме чувствата, но разумът ми казва да си тръгна.

Коментари

1.   Не разбрах дали живееш с тези хора, но не разбирам, защо мъжът ти ще ти е виновен за поведението на своите роднини, а и за твоето собствено - никой не те кара да се оставяш да те използват. Не е виновно кучето, което яде кокала, а този, който му го дава!!!
Хвани първо и спри да им купуваш разни работи. Второ - дистанцирай се от тези хора и имай свои си живот - хобита, фитнес, кафета с приятелки, книги, филми - каквото искаш. Усеща се и това, че ги съдиш заради начина им на живот. Май ти самата трябва първо да теглиш черата и да осъзнаеш, че начинът им на живот не те засяга и да започнеш да водиш СВОИ си живот. Запази добър тон, обаждай се за празници, но до там. Не разбирам, какво те засягат мъжете им и изобщо тези жени. Нали имаш мъжа си, семейството си, къде ти е проблемът?
Защо ти трябва оценяването и признанието от хора, които не уважаваш? Не са длъжни всички хора да те харесват. Почни да живееш за себе си и си гледай своето си семейство, спри да гледаш в чуждите спални, защото и 100 подаръка да направиш, и 100 пъти да правиш услуги, не можеш да компенсираш лошото отношение.

2.   Абсолютно правилно е написал(а) номер 1. Ти самата какво толкова има им се раздаваш? Твоята работа е да гледаш мъжа си и ТВОЕТО семейство. Тяхна си работа, колкото мъже щат да си имат.

3.   Той живее с роднините си. Аз отделно. Всеки ден сме нонстоп заедно-просто вечер спя у нас - не искам да се съобразявам с тях.
и идеята ми е, че като ходя в чужда къща, искам или не-трябва да се съобразя. няма начин. ни те вече ми се качват на главата
и особено майката все намира по нещо... чак ме кара едва ли не да й нося вечерята в леглото..
а е едва на 60- ами като стане на 80? ! няма ли да остана без нерви? !

4.   здравей,
поговори с мъжа си де!
кажи му това което написа - спокойно и с нормален тон.
Най-вероятно не го е забелязал чак толкова много..
отстрани погледнато е много по-различно..
сигурен съм, че той не знае колко трудно е за теб... но кажи му - сигурен съм, че ще прояви разбиране!
Не си проваляй брака заради таква глупост - ако се разбираш с него, майка му и сестра му да са ти най-малкия проблем

5.   Ми ти що им купуваш подаръци и им правиш услуги? Да не са те заставили с оръжие да го правиш? ! Ти имаш някакви очаквания от тези хора, ама те дали са съгласни да си нагаждат живота спрямо твоите очаквания. Нали си имаш семейство - мъж, предполагам и дете - гледай си себе си и ТВОЕТО семейство.

6.   Подкрепям №1. Защо ти е признание, като ти живееш 10 години с тях и ги нямаш за твое семейство? Ти не си ги признала за близки искаш те да тне признаят? реално ако сега попитам двете жени за който говориш за всеки подарък по отделно 100% ще отговорят че това им е от синът им или от барт им теб няма да споменат, защото те точно като теб неса те приели в семейството си. Мисля, че те се отнасят с теб, както ти с тях. Ти ги уважаваш привидно с подаръци, те също привидно се държат добре заради барт си/синът си, ако го нямаше мъжът ти отдавна да не говорят с теб.

7.   я да й свърша услуга, я да й купя нещо ( а не взимам много пари)
Правиш тези неща за пари - как очакваш друго отношение при такъв случай???

8.   Н7 - мисля, че те имаше предвид, че им купува разни неща от заплатата си, а не че им пазарува и таксува за това ;)

9.   Бягай! Те не те уважават, той се прави, че не вижда. Знай, както тръгне- така върви! Не очаквай там да се променят нещата. Обикновено който се раздава, той не получава. Бягай!

10.   Момент, правилно ли разбрах - от 10 години сте заедно, той живее при майка си, а ти си спиш у вас?
Втрещена съм, това не съм го гледала и на филм. Реално имаш ли идея защо сте заедно? Ако е неангажираща връзка - то тогава не знам защо се буташ при майка му и сестра му :((
Ако е била сериозна връзка пък - досега щеше да има развитие.
Разбираш ли, парадоксът е, че очакваш нещо от мъж, който има друго семейство и очевидно няма никакви планове за теб....

11.   Номер 7 съм - да, може аз да съм го разбрала грешно.
Номер 10, къде пише, че тя живее отделно?

12.   Номер 11, прочети коментар номер 3, където авторката казва, че не живее с мъжа си.
Иначе и на мен ми е странна ситуацията. И на твое място не би ми било обидно, че съм им купила нещо и те не са ме оценили - в крайна сметка не те са ми семейството, а мъжът ми и никой не може да си избира роднините. Би ми било по-обидно, че вече 10 години сте заедно, а той не говори за никакво задълбочаване на връзката ви - да живеете отделно, да се жените, да направите нещо. Звучите ми като гимназиални гаджета, но и това е до време. В крайна сметка вие си знаете - все пак стига ти да си щастлива и да ти е ок, няма проблем. Но все пак си позамисли върху неговото поведение най-вече, а не върху това на майка му и сестра му. Ако решите да се изнесете, тъй или иначе ще ги виждаш по-рядко.
Ана