Споделена история от Семейство

Майка ми проявява психически и физически тормоз...
Здравейте.
Аз съм момиче на 14 години. Родителите ми са се развели още докато съм била бебе. Ще ви разкжа ЦЯЛАТА история без да спестявям лошите моменти за мен или майка ми.
Помна, че тя ме бие още от малка. Най-ранния ми спомен е може би в 1 или 2 клас, но не съм сигурна. Просто вече не издържам... Майка ми е сам родител и се грижи за всичко и всички - за мен за баба и дядо и за още 100 човека поне. Разбирам я тежко ? е не ? е лесен живота, но това не значи да използва мен за удушник. Спомням си в 4-ти клас имахме домашно по математика. Аз не разбирах задачата и не можех да я реша. Спомените от тогава за задачата и защо не можех да я реша и как се стигна до някой работи не са ми много ясни. Беше вече късно майка ми седеше на пода срещу масата по турски с 2литра бира до нея и чаша с бира. беше пуснала електрическата печка да й грее на гърба. Ядоса се, че не мога да реша задачата и се започна : ти си тъпа, говедо, пълна нула ще те дам на баща ти да прави каквото ще с тебе ако ще да ти реже краката и ръцете, ще станеш кофаджия и уличница и т. н. Аз какво да кажа... търпях и чаках да се свърши. На другия ден приятелка ми помогна за домашното преди да е започнал часа. Майка ми се кара за оценки под 5. За нея 4=2. Аз се старая да уча да помагам у дома с задълженията и т. н. , но не мога да уча под страх, че ако изкарам нещо под 5 тя ще ме пребие. Страх ме е да се върна в собствения ми дом! Да има моменти, в които съм я ядосвала, признавам си, но НЕ Е това начина да ме бие и да ми съсипва с тежките си думи за мен. Казвала е, че не иска, че ще ме прати в дом, че ако е знаела какво ще се роди щяла да ме изоства и т. н. Става ми тежко на сърцето като ги чуя тия проклети думи и не мога да повярвям как родителите на моите приятели не им говорят такива неща и не ги бият а майка ми прави всичко това... В края на февруари ходехме за мартеници да давам на г-жите и на тези от моя клас. Имах оговорена среща с една Д**и да взема едни поръчки от AVON. В този ден исках да говоря с майка ми за всичко, което ми тежи включително и нейното отношение, защото ми се бе насъбрало много, но дойде гаджето ? с нас и нямах възможност. През цялото време бях нацупена, но и благодарна че се измъкнах от тази тема, която щях да повдигна. Не ме разбирайте погрешно аз харесвам гаджето ? - добър е с мен, но бях нацупена въобще за целия ми скапан живот. Взехме мартениците и тръгнахме по пътя, защото наближаваше уговорения час за поръчките. Видах, че ми е звъняла една друга приятелка, но нямах пари в тела (на ваучери съм) и помолих майка ми да кликна от нейния телефон. Майка ми се ядоса че за един ден съм „изпукала“ парите в телефона си, тя намало да го зарежда повече и т. н. нямало да се обаждам на Д*****а, че съм закъснявала. Аз гледах като ударена в корема не разбирах защо ми вика за Д**и след като аз звънях на друг а даже и не звънах само кликнах. Също и не бях „изпукала“ парите за 1 ден. Свърших ги ден преди да отидем за мартениците. Както и да е отидох до Д.. и. Майка ? ме чакаше да взема поръчките, но аз тъпата се разплаках пред нея! Стана ми неудобно и исках да си тръгна, но жената не ме пусна и влязохме вътре. Разказах нещата така че майка ми да не изглежда колкото се може повече като чудовище, защото знам че по някой път прекалявам, но в тази истопия максимално се придържам към фактите. Жената ме излуша и ме посъветва да говоря с нея и аз кимнах и тръгнах да си ходя. Слава Богу тя няма да каже на майка ми че съм ? ревала за нея. Друг случай е днес например когато не се сдържах и реших да ви пиша. Вчера в училище паднах лошо и глезена ме боли и трябваше да коцукам до вкъщи с дъжда. И като всеки нормален тийн мрънках колко ме е боляло и майка ми реши днес сутринта да ме води при лекаря ми, но преди това тъй като ми няма доверие ме гледа как си чистя краката около глезените и ме удари по гърба. Не много умно като се има предвит, че беше хлъзгаво и можеше да стане нещо, но аз се държах за тръбата на душа. Честно явно съм направила нещо без да знам и съм изнервила и тя ме удари. Псува ме колкото му псува. На път за болницата къдено ми е ричния лекар минахме през един магазин тя да си звеме кафе. Аз отворих вратата, но незнаех кой да влезе пръв - аз или тя. Колебах се накрая тя ме бутна злобно вътре и ме погледна кръвнишки. Аз стоях като статуя, но забелязах как касиерката я изгледа. След това нищо не се случи. Мълчахмее на идване и на връщане от болницата чак като стигнахме до входя тя са обади че няма да ми слуша глупостите с кой съм била навън и че ме искала на разположение следобят и ако съм якарала да ме търси щаля да ми даде такъв „кютек“ че... Тогава тя излезна за работа преди 8 сутринта а аз се затворихв стаята си да рева на спокой стве докато ви пиша. Това е само малка част от мръсните думи и бой които съм получава. Даже веднъж тя гледа докато баба ми ме пребиваше, но за това не мога да понеса да си го спомням.

Коментари

1.   Миличка, разбирам те. С моята майка също не можем да се съберем без да почне да се заяжда за нещо и да ме обижда и да ме заплашва как ще ми счупи главата, ще ми избие зъбките, ще ме ''пречука'' ( о. О) и още какви ли не. Всеки ден като сме заедно вкъщи, аз плача заради лошото й поведение към мен. Писала съм и аз теми тук за това. Разбирам те. Моят съвет е да поговориш с нея, без да отлагаш. На 14 си, тя не бива да ти разбива нервната система по този начин. Също, поговори с някой от близките си ;) Успех!

2.   Как може майка ти да те бие най вече за оценки под 5
Това не е майка а е чудовище изверг

5.   Мило момиче, това просто не мога да го проумея, но за съжаление го вярвам. И не знам какъв съвет да ти дам - поговори с баща си, оплачи му се какво ти се случва. Не поддържате ли някаква връзка? Аз също съм със 100 ангажимента, с две деца и стари баба и дядо - моя грижа, но не мога да си представя да ги ударя или нагрубя... по - голям грях от това да причиняваш болка на безпомощно дете не мога да си представя, а тя те бие от малка...

6.   Миличкa напълно те разбирам. И моята майка е същата. И аз на 12 преживях всичко, което и ти си търпялa. И моята майка ме е отгледала сaмa, нашите да се развели още след раждането ми. Разбирай я не и е лесно. Но затова не трябва да си го изкарва на теб.