Споделена история от Семейство

Това е просто кошмар, който никога няма да свърши
Здравейте на всички, които ще отделят от времето си да прочетат тези редове. Аз съм омъжена жена с две деца. Имах нужда да споделя с някой, който няма да знае коя съм.

С мъжът ми сме заедно от 13 години, но понякога си мисля, че живея с един непознат, който направи живота ми една голяма лъжа. Вече не съм способна да се радвам на нищо и никой. Много пъти съм си мислила за развода, нали знаете какво е сега да си разведена жена без помощ и две деца. Но вече май и това взе да не ме притеснява толкова.

Да мислиш всеки ден като се прибереш дали другата е била преди тебе в къщата, която трябва да е твоя-това не е живот. Да се правиш, че нищо не знаеш, като излезеш навън да мислиш като срещнеш някой-този дали знае. И колко ти се присмиват и обсъждат, това е просто кошмар, който никога няма да свърши.

Обвини ме, че съм стояла пред компютъра и чатя, ами нали трябва да намеря начин за себе си да не мисля за ситуацията, в която се намирам. За единия чат излезе, че съм боклук от класа, това ми дойде в повече.
Вече не зная коя съм и какво искам, аз съм просто едно голямо нищо. Нищо, защото след толкова години осъзнаваш, че не това че си е събрал с този човек е грешката, а това, че не си си тръгнал навреме, и си живял толкова години в една голяма лъжа, обричайки живота си на един лъжец.

Някои се успокояват като знаят, че не са единствените в това положение, аз не. Други те съжаляват и в следващия момент осъзнават, че и те са попаднали в някаква илюзия. В крайна сметка наистина се замислям какво търся още тука и какво да правя със живота си оттук нататък, за да не стане така, че след още 13 год да се запитам пак защо не си тръгнах.

Благодаря на всички които прочетоха това и се надявам излъганите да са по малко от тези, които са намерили истинския човек до себе си.

Коментари

1.   Но доколко основателни са подозренията ти?

2.   Бягаи на мига и не се трови.

3.   Маце, аз да ти кажа, че мн ого съжалявам... Май наистина не ти е леко. На мен още ми е рано за брак, но при едно мн близко семейство след ученическа любов, 22 години брак и 2 деца стана и тя една... напълн о като твоята. С тази разлика, че и двамата са големи и на нея има кой да и помага.

Ти сама си преценяш в крайна сметка, но съветът ми е по-рано да вземеш някакво решение, че така е ужасно..

На твое място аз бих си обрала крушите, пък квото ще да става... Имаш право на уважение и на любов, а явно съпругът ти само те обижда и огорчава. Провери добре как стоят възможностите за финансови постъпления и бягай...

4.   Хм. Явно има причина поради която с мъжа си сте само заради децата. Редно е да намериш начин да се оттървеш от материалната ти зависимост към него. Няма да си нито първата, нито последната разведена жена. Бори се за щастието си и спокойствието на децата ти.