Споделена история от Семейство

Отчаяна от живота
Просто съм отчаяна и не ми се живее. От два месеца насам съм така. Не знам защо, а може би знам. Дали уж на човек, който го мислех за близък и на който поне малко раз-читах, ме предаде или всичко натрупано изведнъж рухна, защото всеки очаква от мен да балансирам, да сдобрявам, да изслушвам и да му влизам в положение, а никой не знае или да ме пита мен какво съм преживяла. Защо, когато се почувствам малко щас-тлива от нещо, което с много усилия сама съм постигнала, като буря връхлита нещо, което помрачава и малкото ми щастие. Някой ще каже, такъв е животът, но защо все на мен каква е тази моя орис. По принцип съм силен човек, но и най-силният човек рано или късно рухва. Аз съм нямала детство, както другите хора, животът от малка ме направи възрастен, все се тормозя с т. нар. семейство. Всеки гледа да се оплаче, за да му олекне, но аз не съм такъв човек. Аз съм човек, който тай всичко в себе си и най-страшното е, че го осъзнавам. От всичко това може би идва това, че много се притеснявам да говоря пред много хора, старая се да преодолея това, повечето хора мислят, че всичко това идва от заболяването ми, но аз знам, че не е от това. Всичко това идва от преживяното в т. нар. семейство. Винаги съм търсела вината в себе си, нямам самочувствие, но пред себе си мога да призная, че съм постигнала много, отколкото другите т. нар. здрави хора, само аз си знам пред колко трудности и нерви съм преминала. Понякога когато пиша нещо ми олеква, защото не искам да натоварвам други хора, макар че те ме натоварват. Много мразя празните приказки и обещания, аз съм човек, който казва да или не, или ако не съм сигурна, казвам че не мога да обещая на 100%, но около мен хората не са такива. Затова хората са казали :” На роднина не разчитай. ” Но много боли от предателството и лъжата, когато е уж от близък.
Искам да почна да се издържам сама и от никой да не натяква, че уж мисли много за мен, но е трудно, тъй като не мога да работя каква да е работа, заради заболяването ми, малък лъч светлина остава, че ще се случи. Но много често се питам защо да живея, какъв е смисъла да живея……..

Коментари

1.   Боже, мила! Искрено ти съчувствам, но знай, че зад всяка врата има някакъв проблем. Колкото и да изглеждат нещата наред, никога не е така. Във всяко семейство има нещо. Недей така.
ж-28

2.   Това не го разбирам :( До авторката, живота е мега приключение, само трябва да се огледаш :)) Ще ти помогна малко :)) Като начло се опитай да наблюдаваш мислите си, все едно не са твои, бързо ще осъзнаеш какви тъпотии ти минават през главата и ще започнеш да ги контролираш, за кратко ще си върнеш формата :)) пък после от теб си зависи :))

3.   Съгласна съм с 2. Искам да добавя, че щом се чувстваш по този начин най-важното е да намериш човек в живота си, дали просто приятел или нещо повече, на който можеш да разчиташ и пред когото се чувстваш свободно да говориш, защото не е хубаво да таиш нещата в себе си. Наистина е сложна ролята, която ти е отредена, тоест да бъдеш психиатър на всички и те разбирам напълно за това. Казвам ти от личен опит да не се натоварваш до толкова с проблемите на другите, защото си имаш свои, както всеки човек :))

4.   Нямам с какво да ти помогна, но просто искам да ти кажа, че искрено ти съчувствам и се надявам нещата да се оправят! Не се отчайвай, главата горе, вярвам, че ще успееш!

5.   Това все едно съм го писала аз дума по дума. ;( Не вярвах, че може да има човек, който все едно ми влязъл в главата и е написал всичко, което мисля.

6.   "Такъв е живота", казал през сълзи клоуна и си нарисувал усмивка. Не познавам човек без проблеми. Смисълът на живота е в извървяния път. В получените уроци. В правенето на добро. Различни са нещата които ни носят удовлетворение. За едни живота е пари, за други приятели за трети семейство. Имате себе си. Когато хората не Ви разбират, вземете си една котка например. Давайте и любовта си. Във всичко може да се открие смисъл. Не съм получила нищо наготово, винаги ми е било много трудно. плакала съм с дни и нощи и винаги си казвам, че трябва да продължавам.... Моментите на истинско щастие(това е състояние на духа) са точно както в природата. Погледнете една календарна година от 365 дни. Колко от тях са дъжд, студ, сняг, вятър, мъгла, кал, бури и колко -слънчеви. Такова е и съотношението в един човешки живот. Ще се радвам ако съм Ви окуражила.

7.   Браво №6 все едно аз съм изложила мисълта си!

8.   Не търси причините да живееш в другите и в обстоятелствата. Помисли ти какво искаш, а ако се чувстваш празна и изтормозена посей нещо добро в себе си и го отгледай. Това може да е мечта, стремеж или чувство, но каквото и да е опитай се да го направиш доколкото е възможно независиомо от другите хора. Смисълът не съществува ние го създаваме и това е най-голямата магия!

9.   Жалко е че живеем в общество на излация, където всеки трябва да се се справя сам, Моля те намери сили в себе си и се справи, съжяление винаги има още по-лошо, така че не чакай да се случи за да разбереш, че това което те мъчи в момента е било незначително, Обичай живота! Той ни е даден за да го изживеем достойно, Като не помагат на теб помагай ти на другите!