Споделена история от Семейство

Нямаме спокойствие и ни използват
Здравейте.
Повечето проблеми, клито четох тук са със свекървата и свекъра, общо взето с родата на мъжа.
А при мен ее обратното.
С мъжа ми от 6 г сме заедно, още в началото си решихме да си живеем самостоятелно, само двамата.
Отвреме навреме идваха на гости техните, наш'те, но само за малко вечер (бяхме на работа). Имахме и общ приятел, с който се събирахме.
Забременях и всичко беше спокойно, ходихме на гости у майка му и брат му и на много места още.
Бременността мина леко и спокойно, никой не се натрапваше.
Като родих и бебето стана на месец-два, чак тогава ни идваха гости, но пак само да видят детето и да му донесат нещо.
Никой не искаше да седи и да досажда, защото бебето беше мъничко. Като поотрасна малко, нашия общ приятел ни идваше на гости вече с нова приятелка, събирахме се често и брат ми идваше с приятелката си и си беше весело.
Решихме да сменим квартирата, бяхме намерили същата с много по-нисък наем, а и там съседите бяха ужасни, щом ни дойдат гости и веднага ни казваха Вие не сте само с мъжа ти, плащай осветление и асансьор за още двама.
Преместихме се и след 3 мес. мъжа ми реши да замине в Германия да работи и ако станее нещо да ни вземе, ако не-да си дойде.
За да не остана сама с детето помоли брат ми да седи с мен. Аз изпаднах в депресия. Както и да е.
Мъжа ми седя там 7 мес, като се върна веднъж.
Остана тук, бившия му шеф много настояваше той да си ее пак при него.
Сега работи, взима добри пари гледам детето.
Брат преди живееше при майка ми, има си приятелка и откакто тя навърши 18 тази година, тя остава също вкъщи да
спи. По цял ден са в нас. Баща й вече пуска.
Презз ден презз два спи тук.
Моитк роднини ни товарят с проблеми само. Постоянно някой натрапва. Всички празници са у дома, задължително.

Свекърва ми и брата на мъжа ми с жена си останаха в Германия.
Сега само моето семейство се бърка.
Опитвам се да обясня на брат ми, че не става презз ден да остава приятелката му в нас, просто нетактично.
Само мъжа ми работи, той се чувства използван.
Поставям се на негово място ми е супер гадно.
Намеци правя на брат ми, но отговаря: Все някой ти пречи.
Въпроса ее, че на майка ми и е суперр сама, харесва й, че няма разходи и не готви. Акт брат ми беше при нея, тя нямаше позволи да позволи приятелка та му да остава презз вечер и да д а се таркалят по цял ден.
Никой ми помага вкъщи, а си лежат. Никой не помага и на мъж ми, разходите са на неговия гръб. Разбирам го, но как да помогна..
Той иска да си отворим нещо за нас и аз тогава чак да работя.
Представям си, ако негови роднини така правят изобщо няма да ми е приятно, а и той няма да го търпи това.
Ако говоря с тях директно, те ще ме изкарат черната овца, че ми пречи семейството ми.
Никой от никъде помага, всичко е на мъжа ми на гърба.

Коментари

1.   От една страна е хубаво, че има хора около теб. С намеци не става. Трябва да седнеш с мъжа си и да поговорите и след това двамата да говорите с брат ти. Казваш от какво имаш нужда, какви да проблемите и така. При вас липсва комуникацията.

2.   Щом с намеци не става, значи си трябва твърда ръка. Дори и да станеш ''черната овца'', мислиш ли, че това ще е по-важното от колкото спокойствието на семейството ти? Заради лиготията и мързела на някой? Стягай ги и въобще да не се притесняваш, мъжа и детенцето ти са най-важните.

3.   Семейството ти от 6 години сте ти мъжът ти и детето. Брат ти и приятелката му не са ти толкова билзъки, че да им осигуряваш безплатен хотел. Постави граници между семейството си и разширеното твое семейство.

4.   Някъде нишката между теб и мъжът ти се е скъсала. Семейство до време означава майка, баща и децата. След това семейство означава - ти, твоят мъж и вашите деца. Не си ли с мъжа си, всичко се срива. Няма семейство. Ти имаш нужда от него и той би трябвало да има нужда от теб. Ако успявате да живеете разделени толкова време, вече не сте семейство.

5.   Номер 4, мъжа ми си е с нас, дори като работеше в чужбина си идваше често. Сега остана при нас, в България и си живеем заедно.

6.   Извинете за правописните грешки, но темата я добавих от телефона.