Споделена история от Семейство

Не се чувствам пълноценна
Искам да пусна детето си на детска и да работя.
Вече 3 год. си гледам дъщеричката у дома и няма да ми омръзне това. Мъжа ми работи и взима добра заплата, иска да отворим нещо за нас и тогава да работя.
Но през това време трябва да детска градина, макар и частна.
Той преди казваше, че намери покрай познати и колеги с деца.. Сега ми казва : Да, да намеря, всичко аз.
Явно не му е кеф детето да ходи, както и на мен де.
Държа аз да си я гледам, като е малка не бих я пуснала на ясла и с мъжа ми говорили за това.
Но поне като навърши 4 да може.
Искам и аз да имам доходи, да се чувствам пълноценна, а не само харча. Писна да искам за това-онова.
Правих мартеници и продавах и Великденска декорация правех, но не може да работя два пъти годишно.
Сега лятото исках да продавам пак на моя маса обици, гривни, диадеми и разни други дрънкулки прилични цени, където хората се спират и все взимат по нещо.
След това мислех да си платя място в някой парк и да продавам играчки, балони, тебешири и др.
Мъжа ми ми вика : Ти циганка ли си да държиш сергия в парка..
Така и така сме все по паркове с детето, може да изкарвам, вместо само да харча.
Мисля си, че на мъжа ми не му е кеф да работя, иска жена да си гледа детето и до там.
Казвал ми е, че нали той работи, аз гледам детето (правела съм нещо, не бездействам).
Да, но ако той всеки път трябва да ми иска пари, как ще се чувства.. Ако не изкарва, а само харчи.
Всяка жена би била доволна мъжа й да работи, тя само да гледа детето и да си купува каквото иска, нали..
Но аз не издържам повече така :(

Коментари

1.   Виж, първо се радвай, че имаш мъж, който изкарва достатачно. После тегли чертата и се питай - ти щастлива ли си така, липсва ли ти нещо?
Ако не - не се поддавай на обществения натиск да работиш каквото и да е за някакви мизерни пари, само за да се намираш на работа.
Ако искаш да изкарваш пари - ами защо не гледаш деца за пари да кажем щом в града ти има проблеми с градините. Това си е чист доход.
Не започвай частен бизнес, какъвто и да е! Не е толкова лесно, колкото изглежда, ако не си в състояние една детска градина да намериш за детето си, защо си мислиш, че ще успееш в частния бизнес? Не се обиждай, но е много наивно да си мислиш, че можеш да стоиш по цял ден в парка (зиме, лете) с детето - то къде ще спи на обяд, ами ако се разболее?
И всичко това за някакви 200 кинта на края на месеца.
Гледай си детето, направи си ако трябва второ. Ако не си щастлива така - намери детска градина и нормална работа. Човек винаги може да мрънка и да не е доволен, но чесно казано ти водиш живот в лукс, защото повечето жени не могат да си позволят да си гледат детето, а ТРЯБВА да работят за единия ток и сметки да кажем.

2.   Не всяка жена би била доволна... Аз нямам дете все още, но не мога да си представя как ще стане тоя номер - аз да съм по цял ден само с детето, а мъжът ми да ходи на работа. Ще откача! Изключително социална личност съм и съм сигурна, че няма да съм способна на това. Даже като изляза в отпуска за повече от седмица започвам да се побърквам. Не съм работохоличка, но не мога само да си седя вкъщи, да пия кафе с приятели и да се разхождам в парка. Съгласна съм, че децата имат нужда от майките си, но имат нужда и от бащите си, а не съм видяла нито един мъж да си зареже работата, за да гледа детето, докато жена му си работи. Да имаш работа и да изкарваш пари ти дава самочувствие и повишава самооценката. Освен това за децата е по-добре да са сред свой връстници в градината. Научават се да общуват, да споделят, да играят. Поговори с мъжа си - изложи му аргументите си. Пожелавам ти успех!

3.   1, не си прав(а). вярно е, че авторката не пише да е притисната материално, но и напълно разбирам защо се чувства непълноценна. гледането на дете е монотонна и еднообразна работа и честно казано, аз бих изкукала ако се наложи да стоя в къщи с години. може да скочат фанатизирани мами и да ме оплюят, но и с двете деца се върнах рано на работа, вярно не на пълен работен ден. на някои може да им харесва, а на някои - не, просто хората са различни.
към авторката: наистина се поинтересувай какви са условията за градина, може и почасово гледане и потърси някоя работа. много зависи и каква професия имаш. наистина сергия в парка звучи несериозно, но може да помислиш за друг вид магазинче или услуги (зависи с какво се занимаваш и каква професия имаш)

4.   здравей,
добре е да пуснеш детето на детска градина за да се социализира - най-вече заради това.
След това може да си намериш някаква нормална работа.
Това за сергията - мъжа ти е прав :D
и се радвай, че имаш такъв човек до себе си!
успех

5.   Много е важно да пуснеш детето още сега на детска градина. Да се научи да общува с свой връстници, да се научи да решава сама спорове с връстници. Като пратиш детето на градина, си търси някъде работа. Изглежда те бива в ръчния труд и консултациите на клиенти, щом си успяла да продадеш свой Великденска декорация и мартеници и си доволна от резултата. Започването на частен изнес в момента е много рисково занятие и мъжът ти от тази гледна точка е прав. Трябва да имаш много сигурен бизнес план и достатъчно свободно време, а ти го нямаш, защото детето ще се разболява, ще има нужда от теб в 17 часа да го вземеш от градина. Собственият бизнес свързан с търговия ще отнема цялото ти време няма почивен ден и няма градината затваря в 18ч ти трябав да си там.

6.   ако търсиш работа и си от велико търново бих те взел защото разбирам че си отговорен човек