Споделена история от Семейство

Моля за помощ
Здравейте, принудена съм да пиша тук, защото съм в безизходица и не знам как да постъпя, надявам се някои може да ми даде съвет.
Баща ми е с прекаран инсулт, преди това беше пияница и постонно гонеше мен, брат ми и майка ми от къщата... разболя се до толкова, че да не може да се преоблече сам.. ние го гледаме, получава всичко, което му е нужно, но ние взимаме неговата пенсия... но той продължава да гони майка ми и да заплашва мен и брат ми... стигна се до там, че пусна жалба с някакви измислени истории.. против майка ми, иска да у изгони от вкъщи и... Моля за съвет как да постъпя, не знам какво да правя може би вие ще си помислите, че тормозим горкият човек и аз без да сте свидетели лично на това, което преживяваме нямам как да ви убедя в обратното, но моля ви дай те ми някакъв съвет. Просто той когато си науми нещо не спира не ни оставя да спим казваме му да речем брат ми спи не влизай в стаята той започва... кои сте вие как няма да ме пускате вътре да вляза ще извикам полиция.... това е един прост пример.
Моля за съвет как да постъпя

Коментари

1.   Не си писала годините ви, но поне майка ви е пълнолетна и не виждам, защо ти питаш за проблемите ?? Тя е голяма жена и би слевало сама да се оправя.
Изходът иначе е ясен - изнасяте се от дома, в който сте нежелани. Ако е купен по време на брака на майка ви той се продава и тя получава половината сума. Ако поне едното дете е под 18 г. тя може да живее в апартамента до навършване на пълнолетие на детето.
Ако всички сте пълнолетни и апартаментът е наследствен на баща ти, подарък му или придобит ПРЕДИ брака с покупко-продажба, то той има пълното право да изгони всички вас, да употребява пенсията си по свое усмотрение и да си наеме човек, който да се грижи за него. В това му желание ще му съдействат органите и нищо не можете да сторите. По-добре си търсете работа/друго жилище. Успех

2.   Ами работа си имат (брат ми и майка ми) аз съм студентка, не разчита ме на неговата пенсия само, не искам да оставате с впечатлението, че е така ;] Благодаря за съвета.

3.   Авторке, значи всички сте пълнолетни - защо не се изнесете. И ти можеш да си намериш някаква работа и да плащате квартира. Ако майка ти не иска (може би е емоционално зависима), тогава ти с брат ти е добре да се махнете от там. Майка ти е направила избора си, но ти защо сетоиш там? Голям човек си, вземи живота си в ръце. Говори с брат си, изнесете се двамата/тримата или се изнеси сама.

4.   Аз не живея там, но уча в медицински колеж и при нас няма задочно обучение, въпроса е там, че баща ми е болен и ако майка ми и брат ми се изнесат няма кой да го гледа него... мислили сме за старчески дом, ако се даде къщата и т. н, но не искат да го приемат, защото той не може да се къпе сам и изисква много грижи... и тогава единственият начин остава аз да прекъсна обучението си.. майка ми да се махне и така, защото ние сме от село по принцип... което може да звучи доста егоистично, че не искам да прекъсна за да го гледам, но и аз съм човек, на 19 години съм все пак.... а пък и на село няма как да си намеря работа.... но както и да е, надявам се нещата да се оправят... днес е малко по-спокойно

5.   Жалба, развод - делба на имущество, наказателно дело? Много нерви и много пари. Допитай се до адвокат, нямате друга възможност.
Един съвет от опит, изнасянето на квартира не е решение, в бъдеще може да стане проблем с имота, да се оправят и намерят всички нотариални актове и да се внесат при нотариус, защото стават много измами и ако се изнесат, един алкохолик може да продаде и изпие парите и да остави всички без право на законното притежавано от тях жилище. Уточнете тези неща с юрист-консулт или адвокат ако имате възможност. Съчувствам ви за неприятните емоции, но нещата могат да се усложнят още и непоправимо ако не вземете спешни мерки във връзка с имота.
Не съм съгласна да се изнесат те, да се изнесе този, който ги тормози. Има си закони, макар че всичко става доста трудно, но да избягаш е просто временно решение. Не напускайте територията на имота, докато не се решат нещата съдебно.

6.   Аз виждам две решения, молба до съда за предоставяне на защита от домашно насилие по Закона за защита от домашно насилие /ще си го намерите в интернет и ще си го прочетете/ и другата по-крайната, завеждане на дело за поставяне под запрещение. Успех.

7.   мислили сме за старчески дом -Има и домове за лежащо болни не само старчески. Например в Кочериново и Благоевград. Пускате молба в социалното и чакате да се отвори място за лежащо болен. Или отивате до дома и питате за условията.

8.   Мисля, че някои хора не разбират Авторката. Тя не иска да се оттърве от баща си. Тя иска той да е обгрижван, но е в безизходица, защото той хем ги гони, хем има нужда от тях. Майка й на село къде да си намери квартира??

9.   Никой няма право да се държи така със семейството си, и нито ти, нито майка ти и брат ти сте задължени да го гледате. Разбирам да е бил грижовен баща и добър съпруг и след инсулта да го е хванала депресия, Да. Защото на всеки може да се случи да изпадне в дупка и да се държи грубо, но той и преди е бил такъв.
Оставете го сам като куче, (както казва моята баба, защото ние точно това направихме, но нашия не е болен но изисква същите грижи, а в замяна тормоз над брат ми и майка) и като види че сам до никъде няма да стигне или ще омекне или ще знаете, че никога няма да се промени.
Как въобще си помисли да оставяш ученето, а после какво ще правиш? Стягай си парцалите и учи, за да не ти се налага да се връщаш там
Заради хорското мнение, майка живя в ад години, не правете тази грешка, добрият баща гледа първо децата и жената, алкохолизирания баща гледа само себе си.

10.   Не оставяйте баща си, това е съдбата ви на семейството. Един ден, когато го няма ще разбереш, че колкото и лош или добър да е бил човек към теб - започва да ти липсва, и ще ти тежи на съвестта че не си устояла докрай.
Когато отвръщаме себе си от трудностите и търсим собственото си спокойствие и права, идва след това един момент в който ние изпитваме същото на гърба си - това от което сме бягали и осъждали.
Помисли, че търпението ти сега може да ти помогне в бъдещата ти професия, ако не искаш да приличаш на сегашните немилосърдни медици-печалбари.

11.   Бих те посъветвала да го оставите сам 24ч., за да види, че не може да се оправя без вашата помощ и да му дойде акъла, но ме притеснава факта, че живеете на село, а там хората са... Не дай си Боже да се нарани или нещо по- лошо, вие ще сте виновни... Искрено ти съчувствам, дано успеете да го настаните в дом за стари хора, друго спасение не виждам.