Споделена история от Семейство

Проблеми с баща ми
Здравейте на 17 години съм, момиче. Живея в къща в София с родителите си. Баща ми винаги е бил любител на алкохола, но не е създавал проблеми освен ако не се натряска яко. Тук е момента да кажа, че въпреки че напоследък имам чувството че си е загубил центровката, не е удрял майка ми или поне аз не знам.. Обаче много се карат.. Знам че не съм единствената и четох много, обаче някак си се надявам че като споделя ще ми олекне може би. Карат се, злобно, омразно.. усещаш ненавист в гласа на баща ми и болка в този на майка ми.. а когато не се карат не си говорят.. не се гледат. Досега не ми е било толкова зле.. Усещам как гасна от тея караници, всеки нов крясък отнема от живота ми. От 2-3 месеца спят на различни етажи, избягват се.. Баща ми все повече пие и пие.. а майка ми пропуши.. Не знам какво да правя.. Проблема не е само в това.. Караниците им ми се отразяват, но не ми влияят толкова, колкото отношението на баща ми спрямо мен. Постоянно и при всяка възможност ме унижава, нарича приятелите ми с нецензурни думи, иска само неговото да е и извърта всичко което кажа. Ужасно съм разочарована от света, от живота.. На 17 години и честно казано вече мирогледа ми се промени до такава степен, че не смятам че има нещо хубаво.. или поне за мен.. Знам че има и добри хора, но как да продължа да вярвам след като собствения ми баща ми повтаря че съм нищожество и ми преподава морал от сорта на "прибирай си по някой лев за тебе когато можеш.. ама как ще прибираш.. ти си тъпа и не си гладувала и не разбираш ".. Просто не знам какво да правя и адски много ме е срам да говоря с когото и да е за това.. по тази причина пиша и тук, поне малко от буцата да се махне..

Коментари

1.   Мисля, че проблема идва от алкохолна зависимост. НО нищо не може да се направи, защото това е до гроб. Спасявайте се, изнасяйте се, той така или иначе вече е със съсипан живот, поне не си съсипвайте вашия.

2.   Животът е много труден и може би това е основна причина те да се държат така - това прозира от цитираните думи на баща ти. Може би ако си по сериозна - много по-сериозна - твоята работа в момента е да учиш - те рано или късно ще го забележат. Освен това, родителите винаги обичат децата си, но не винаги са в състояние да изкарат тази любов наяве. Ти можеш да го направиш, защото си млада и все още не си смачкана от живота - казвай им, че ги обичаш, прегръщай ги (баща ти - когато е трезвен, за да може да го оцени), и може би и те ще вземат сила от теб - сила, която им трябва за да се преборят с трудностите.

3.   Имаме сходни проблеми, няма да говоря с подробности. Но знам как се чувстваш, особено частта с крещенето и бавното гаснене. Стоя между двамата, а сълзите си текат без да кажа и думичка, защото ме е страх, че ще избухна и тогава баща ми може да направи нещо. Напълно те разбирам.. не си сама. Всички със сходни проблеми те разбират и се надяват всичко да се оправи някой ден..

4.   Майками и баща ми са разделени от 3 години, мене ме нямаше докато се разделиха защото бях при баба и дядо. караха се но сега не ми е много различно. Бях на 13 когато разбрах, а сега съм на 15 и не ми пука особенно. И двамата ги виждам и ми е супер добре :) надявам се да се справите с тази каша :))