Споделена история от Семейство

Нашите не ми дават пари за книга
Здравейте аз съм момче на 16 години и искам да си купя книгата на Антъни Кийдис " Белези" - солистът на рок бандата Ред Хот Чили Пепъерс. Те са ми любимата банда и искам да прочета книгата написана от любимият ми рокаджия. Живея в малък град и тука по библиотеките я няма книгата, съответно трябва да си я поръчам по интернет. Разбира се бързо намерих сайт, но проблемът е, че нашите не искат да ми дадат пари. Като им казах, че струва 25 лв. + няколко лв. за куриер те веднага казаха - НЕ!

Майка казва, че няма да ми даде толкова пари за една пуста книга на някакъв си наркоман, а баща ми се оправдава с това, че няма доверие на поръчки по интернет, можело да се случат лоши неща, понеже трябва да дадеш точен адрес там за поръчката опасява се от злоупотреби.

Не искам да "прося" от някой роднина или близък, защото като разберат, че става дума само за 30лв. имам чувството, че нашите ще бъдат унижени пред съответния човек и колкото и близък да ми е той не искам да попаднат в такава ситуация.

Не ги разбирам... кажи речи 30 лв. Не сме толкова зле финансово - знам! Но вече цяла седмица не мога да ги убедя. От вас искам съвети, някой ако може да ми помогне ще съм му благодарен. И да попитам сайтът се казва махалото. нет някой да каже нещо? Вие поръчвали ли сте нещо от същия сайт, мога ли да им се доверя?

Коментари

1.   Ами събери си ги сам човек. До края на срока има седмица и нещо, сигурно получаваш някакви джобни - спести си ги от там.

2.   Като ти дават пари да излизаш харчи по-малко и спестявай. Посети едната баба, другата баба. Бабите обикновено дават пари и без да им поискаш. За сайта не се притеснявай всеки, който иска, може да разбере точния ти адрес.

3.   Администраторите наистина трябва да помислят как да можем да подпомагаме подобни хора. Преди 1-2 седмици имаше друг пост на момиче, което искаше да си купи книга (нещо си от дим и кост), но нямаше възможност. Стига подобни молби да са достатъчно редки и направени с чисти намерения (особено за книги), мисля че повечето от пълнолетните потребители ще могат да отделят по 50 ст. до левче без никакъв проблем.

4.   до номер 3 - да бе, как пък не! То щото няма по-нуждаещи се и затова, нали... Май коментар 3 е писан от автора, ахаххаха

5.   Това за адреса няма защо да те притеснява. В действителност хората не искат да ти идват на гости, а искат да ти продадат стоката си. Но разбирам баща ти, защото знам, че има и други хора, които имат резерви - хората не са свикнали с подобен род пазарене и гледат да се предпазят от евентуални измами. Аз съм купувала книги от интернет, и дори и стари книги съм купувала, които ги няма вече по книжарниците. Също като другите ще те посъветвам да си спестиш от джобните. Но остава това, че баща ти не иска да даваш адреса ви, не иска семейството му да пазари от интернет. Еми като ги събереш парите, може да му кажеш, че си ги събрал и отново да искаш разрешение. Друг вариант е да провериш уебсайта на някоя книжарница в големия град, който е най-близо до вашия. Когато ще ходите в големия град на разходка, за пазарене, проверяваш дали я има книгата или се обаждаш по телефона да питаш и отиваш да си я купиш.

6.   Аз съм купувал книги по интернет и не съм имал никакви проблеми. Избираш как да платиш, може и при доставяне на книгата. Куриерът идва до вратата ти. На никой не му пука за теб и адреса ти освен ако искаш да купиш нещо. Това ти го казват вашите, за да намерят причина да ти откажат.

Но наистина мисля, си че в тази книга едва ли има нещо интересно. Самият вокал на Ред Хот едва ли е писал и един ред. Това се прави от друг писател, на английски се нарича "ghost author" (писател-призрак). Самата известна личност само се води автор формално. Как си представяш тоя наркоман, който едва ли помни 10 минути назад да седне седмици наред да пише книга? ! Вероятно повечето неща са скучни факти, безинтересни случки и измислени такива. Веднъж от любопитство си купих една книга "с автор" Доналд Тръмп - пълни безсмислици. Пише глупости от рода на къде ходил, какво ял и т. н. Това се прави за разни шарани като мен и теб, които да си дават малкото пари.

Съветвам те да си избиеш от главата това и да не си даваш парите за щяло и нещяло. Айде.

7.   Умрял си и ти за няква тъпа книга..

8.   Лигльо, не ми заемай и ти позицията на жертвичка, че малко много станахте! Можеш да си събереш сам, не си на 6, че да не ти дават джобни, пък дори и да не го правят, не ми излизай с номера, че си невинно, крехко и неможещо агънце! Не чакай наготово, че иначе така ще те прасне животът, че може и да не станеш след това....

Кейт

9.   Събери пари, дай адреса на някой приятел и си я вземи оттам :) Не виждам какво му е сложното и не виждам защо родителите ти непременно трябва да знаят

10.   Кажи им че ще я поръчате с някой приятел, на неговия адрес, те само кинти да ти дадат

11.   Събираш пари от джобни и си я купуваш, не виждам къде е драмата. На 16 много деца работят- раздават флаери, продават сладолед... потърси си някаква работа за ваканцията и няма да имаш нужда да изнудваш родителите си. 30 лева не са малко пари, но понеже не ги изкарваш сам не можеш още да го осъзнаеш.

12.   Нямаш никакви проблеми с поръчки на книги през интернет. Доколкото видях това издателство е специализирано в издаване на биографии на музиканти. Но и през Хеликон да я поръчаш, и през Пингвините да я поръчаш нямай притеснения. Можеш да я поръчаш или на твоя адрес или на адрес на някоя куриерска фирма- Еконт, Спиди, Лео. Плащаш в момента на получаване, това е наложен платеж. След като не ти дават, се опитай да ги спестиш.

14.   Аз не мога да си обесня едно нещо. На 16години си и все още ученик, защо вместо да четеш простотиите на някакви си банди не отидеш до най-близката библиотека и не си вземеш някоя книга. Прочети някоя книга на наш автор хем ще ти помогне в училище, хем някой ден няма да се срамуваш като те попитат дали знаеш някой разказ на Елин Пелин примерно. Ама да ти се не види и простотията селска. Напълно подкрепям номер 8.

15.   Виж може да намериш тази книга на много сайтове за обяви втора ръка.

17.   Потърси книгата онлайн. Ако знаеш английски, сигурно ще я намериш в оригинал. Едва ли е някакво невероятно произведение на литературата. Родителите ти просто не искат да дават пари за глупости. :)

18.   Ми, вземи я от библотеката