Споделена история от Семейство

Как мислите?
Здравейте! Знам, че от естетична гледна точка е по-добре момчето да е по-високо от момичето в една връзка. Но при мен е точно обратното - аз съм по-високата. Точно и от това идват кавгите с майка ми относно приятеля ми. Постоянно ми повстаря, че не е за мен, че трябва да си намеря някой, който да ми подхожда на височина. Вижда ми се прекалено повърхностно да съдим един човек по външния му вид. Все пак какво е виновен той, че е по-нисък или пък аз, че съм по-висока? ! Не съм с него заради идеята какъв може да бъде, а заради това, че е себе си! Не съм и от типа хора, които гледат външния вид и материалното положение, без да си дават сметка за самия човек като личност. Разликата във височината ни е почти глава, но с него съм себе си, чувствам се щастлива. Та.. искам да ви попитам за вашето мнение относно двойки като нас и как да обясня на майка си, че не живея за хорското мнение, а за себе си? Че с него съм щастлива, независимо от предрасъдъците, които ТЯ има относно ръста и какво биха си казали хората. А и ако се опитам да угодя на всички и не съм с него, то тогава къде, по дяволите, отива моето щастие? Благодаря на всички, които биха се отнесли добронамерено и искрено биха ми отговорили! Само, моля, без излишни подигравки и нападки! Благодаря!

Коментари

1.   Какво да ти кажем? Правилно разсъждаваш. Не бива да лишаваш себе си заради хорското мнение, хората са длъжни да приемат твоето мнение за личният ти живот, като факт, а не да го объсждат дали е правилно. Дали приятелят ти ще е висок, нисък, бял, черен или зелен си е твоя работа. Никой от обсъждащите личният ти живот няма да те прегърнат, когато ти е зле, никой от тях няма да те прави щастлива като него.
На майка си кажи: "щом това е проблем за теб ще си направия операция за скъсяване на краката, за да се чувстваш добре, щом като двойка ни преценяш по ръст, а не ни преценяш по това как се разбираме и уважаване, би трябвало това да те направи щаслива и доволна".

2.   браво, любовта е най важното, останалото няма значение

3.   Що бе и аз съм по висока от съпруга ми и кво. Е наричаха ни Пижо и Пенда, Крали Марко и Ламята или Ал и Пеги Бънди, ама кво смели сме се от сърце. И до ден днешен тои ми вика на галено Щъркел пък аз на него Ореховка. Да не ти пука гледайте си работа кажете на всички. Успех