Споделена история от Тинейджърски

Рожден ден? Перфектният подарък?
Здравейте, след няколко дена ще навърша 15 години. Помолих нашите да ми купят някой евтин таблет от 200 лева, за когато отиваме на почивка, отивам на екскурзия, или когато майка ми се опитва да ми вземе компютъра. Но каза не. След това помолих за нов телефон Samsung Galaxy S2, защото има всички екстри който искам за един телефон, ай моят не става за нищо вече. Слушалките ми ги скъсаха, ай се изключва на всеки пет минути. Предложения? :)

Коментари

1.   Незнам, какво ви е финансовото положение, но пък замислила ли си се, че може в момента да нямат излишни пари, за толкова скъп подарък???? Незнам на колко години си, но предполагам, че си дете, след като не можеш сама да си го усигуриш.... Но тежко му на този, който реши да те вземе с тея претенции, които имаш!!! Опичай си акъла и не хленчи, за щяло и нещяло!

4.   Помоли ги да ти вземат един шоколад Тоблерон от големите. Това за мен е перфектният подарък.

7.   не мога да ти дам съвет, но съм с галакси ес2 и за втори път е в сервиза, където ми казаха, че много самсунзи, не само ес2, правели софтуерни проблеми.. насочи се към друг телефон

8.   Авторке, ай се гръмни, а? ! Има хора, които гладуват! Има деца, които за рождения си ден не искат повече от филийка хляб! Какви таблети, какви телефони! Радвай се че имаш покрив над главата!

9.   Ами то зависи как сте с парите. Кажи какво обичаш например. Момиче ли си, момче ли си? Ако харесваш фотографията може да си вземеш фотоапарат, има евтини.

10.   Според мен най- добре е да ти дадът пари и ТИ да си избереш и да си купиш каквото искаш :)

11.   Аз скоро навърших 15 и исках от наще само книгата Малкият принц..

12.   Аз за моите рожденни дни аз не искам нищо. Родителите ми дават по 30 или повече пари и някакви подаръци. Но както и да е те ми дават всичко, защото се притесняват че не искам нещо, и ме обичат. С парите ги държа половина месеца и тогава събрах сто и петдест са си купя неща с разрешение на родителите.

13.   Разбери, че няма как да ти дам съвет за това какъв подарък да си вземеш ЗА ТЕБ. Разбирам, ако е за приятел или приятелка да тогава с удоволствие бих ти помогнала, но за теб не мислиш ли, че е малко егоистично от твоя страна.??? Никъде не си писала как сте финансово, ако родителите ти нямат излишни пари според мен дори не трябва да им намекваш за подарък какъвто и да е. Естествено за детето си всеки би отделил за това, ако аз съм на твое място ще се зарадвам само, ако се сетят да ми честитят рожденият ден това е - какво повече ти трябва? Не мисля, че нещо ти е нужно. Колкото до телефона щом твоят (сегашният) ти се изключва както казваш на всеки 5 минути (което не ми се вярва особено, но както и да е) мисля, че ще е по-добре, ако го закараш на ремонт, отколкото да молиш за нов. Ако си пазиш гаранцията я занеси би трябвало без пари да ти го оправят от мястото, от което си го взела, ако не другият вариант, който виждам поне аз е да изчакаш договора ти да изтече тогава без пари трябва пак да ти дадат нов, но на цената на стария, ако си избереш по-скъп доплащаш и толкова. Или пък не знам вземи си един на изплащане. За телефона, който искаш да си взимаш, ами аз нямам такъв брат ми има подариха му го родителите ми за рожденият му ден, който беше на 7 януари. Не знам дали има таблет за 200 лева едва ли моят, който и на мен ми подариха за рожденият ден (6 юни) тате каза, че е от 450-500 лева там някъде, но не съм сигурна забравих, но около толкова каза. Може и да има за 200 лева, но няма да ти върши много работа според мен. Не го приемай по грешно не казвам, че по-евтините неща не стават за нищо, а, че по-скъпите, са по-хубави напротив. Виждала съм дрехи, който много мой съученички си взимат от втора употреба и някой от тях издържат повече и то моите, а уж са маркови, но до колко е вярно не знам аз не разбирам от такива работи. Малко е нахално наистина да си просиш подаръка да всеки иска да получи нещо, но за мен най-малките неща са най-съществени за истинският човек. Запомни едно по-някога най-малкото нещо (като например едно добра дума или една истинска лъчезарна усмивка) могат да те направят истински щастлива отколкото скъпите подаръци, който ще ги използваш временно и след 1-2 години няма да помниш от кого са докато това, което ти казах (в скобите като пример) се запомня за цял живот. Повярвай ми аз лично съм го изпитвала и като се сетя само колко истински и наистина щастливи моменти съм имала до сега мисля, че ми е достатъчно. Според мен, ако не си материалистка ще се задоволиш само с това рожденият ти ден да е един от най-прекрасните моменти в живота ти, моменти, който едва ли някога ще забравиш. :))

п. п все пак, ако е толкова важно за теб (което не би трябвало да бъде) избери това, от което имаш по-голяма нужда.

Падалото ангелче :)

14.   За мен идеялният подарък е... Швепс на клечка!
АЙде стига капризи, а?

15.   Момиче, ти за живот без телефони, компютри, таблети и всякакви техники чувала ли си? Намери си приятели или се научи да живееш като растафар или гангстер, много по-забавно е от скъпите телефончета. Peace.
molly

16.   Според мен трябва да се радваш, че ти е даден живот. Трябва да се радваш даже и на най-малкото! И да се опитваш да правиш подаръци, които са от най-добро качество говоря за добрите дела и усмивките. Кажи на родителите си, че ги обичаш и ги помоли за книга или нещо малко и истински полезно! Бъди щастлива. Не проваляй настроението си. Но идеален подарък е да си направиш конкурс, концерт или нещо подобно. Така ще бъдеш истински щастлива!!!!