Споделена история от Семейство

Мъже,има ли значение за вас полът на бебето?
Ако жена ви е бременна и очаквате детето си, има ли значение за вас какъв ще е полът му? Чувала съм, че мъжете се радват повече на момчета, но ако имате момиченце по-малко ли ще се радвате?
Мъжете, които имат дъщери, как прекарвате времето с вашите момиченца?
Майките също могат да вземат отношение от техни наблюдения на отношенията баща-дъщеря.

Коментари

1.   Да, има, особено при тези, които си карат на първа сигнална. Но и другите, които използват и втората, тайно се надяват да е от мъжки пол. Явно им изглежда по-мъжко някак си. Или пък е влияние, макар и на подсъзнателно ниво, че само мъжът е човек, а жената е някаква n-категория, тя даже не е и човек, ако четеш съвсем буквално свещените книги. И забравят, че полът на бебето зависи точно от тях. Впоследствие обаче, ако бебето се окаже момиче, бащите обикновено много се привързват към тях и те им се превръщат в слабост. Това го има доста ясно обяснено в нещата на Фройд.

2.   Не. Как да има значение? Каквото се роди такова. Ще го обичам независимо дали е момче, момиче, близнаци или т. н. :) Не си избираме пола, а избираме как да ги отгледаме!

3.   Какви са тези глупости, които питаш? "Чувала съм, че мъжете се радват повече на момчета, но ако имате момиченце по-малко ли ще се радвате? " Това изобщо не е вярно. Всеки родител обича детето независимо от пола! В очакване на второто дете, бащата ми каза, че няма значение пола, ще обича дори и да е момиче и дори да е момче. Полът не е важен, а огромната привързана любов е важно за детето! Роди ни се щастливо бебе-момиче! Таткото беше много привързан, издаваше много любов, нямаше търпение да влезне в родилното да види бебето! Баща ми се казва "Т". Т има един брат и 2 сестри. Брат му има дъщеря на 2 годинки, много я обича, сестра му роди момиче и бащата на момичето много я обича, другата сестра му роди момче, бащата пак обича! Като отидох на изписването на братовчедките ми, видях какъв любов има към детето си. После аз видях любовта към сестричката ми! НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ПОЛА, ЛЮБОВТА ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

4.   Сигурно за разни примитиви полът на детето им има значение, но за повечето хора много по-важно е, че това е тяхното дете, т. е. обичат го без значие дали е момче или момиче. Аз още нямам деца, но да ти кажа със сестра ми сме две и според баба ми баща ми бил на седмото небе, че съм се родила аз. И през ум не му минало, защо първородното ми дете е момиче и т. н., а как се радва на сестра ми вече и аз съм свидетел. Така, че да обичаш детето си повече или по-малко защото е от съответния пол е пълна простотия и е характерно само за невероятно прости хора.

6.   Извини ме, че коментирам, защото съм момиче, но нямаше как да не се включа. Как така мъжете обичат повече синовете си не е така? За това ли ревнуват дъщерите си? Иначе по принцип не е важно какво е детето, но за повечето семейства за нас е важно, но не е на живот и смърт.

Анна- Луиза

7.   Мъжът ми все искаше момиче, да приличало на мен. Ама се обръщаше към корема на "той". После се оказа, че е момче и нищо не се промени в отношението му. Най-важното е да е здраво детето, мисля, че и мъжете така смятат.

8.   Аз съм жена и мен баща ми много ме е гледал като малка и много ме е подкрепял през пубертета и като възрастна. Винаги ми е давал чувството, че знам какво правя и че се гордее с мен (не че обективно има много с какво). Напротив, майка ми е по-привързана към брат ми, с него повече се разбира.

10.   Жена съм. Мъжът ми и за двете деца не проявяваше никакви желания и предпочитания - като мен се изненада от пола им и двата пъти /ние за първото имахме чувството, че ще е момче, а излезе кака, а бебо се оказа мъж/ и започна да се радва - някак си разбирането на пола персонализира бъдещото човече в представите ни. И двамата винаги си повтаряме, че най - важно е да са живи, здрави и щастливи и така е нормално според мен.