Вярно ли е ,че след като се родят децата,любовта изчезва?
Много хора от опит са ми казвали,че след като се родят децата любовта изчезва и остават само уважението и привързаността.Други пък твърдят,че именно децата са плод на любовта им и могат да сплотят едно семейство и да направят отношенията между двама души още по-силни.
При вас как се получи?
Бъдете искрени,сайтът е анонимен,няма защо да се залъгваме.

Коментари

1.   Интересна тема! Човек като се замисли и си припомни как е било преди и как е сега вижда, че нещата са доста различни. При мен лично нещата са по следния начин- семейство сме от около 5 години с едно дете на две. Живеем си само тримата далече от баби и дядовци. И двамата работим а детенцето даваме на ясла, но там доста боледуват всички и за това гледаме да си съчетаваме така нещата, че когато се наложи някой от нас да гледа детето. Покрай него и грижите за него остава все по малко време за нас, но това не значи че се обичаме по-малко- просто по-рядко имаме възможност да дадем израз на това. Е ако разграничим нещата на любов и секс, при второто има промяна от както се роди детето- намаля дръстично по най-различни причини. Основно умората и при двамата си казва мнението, грижите около детето и ред други причини.
Както и да е нещата се случват и се променят постоянно, а ние трябва да се нагаждаме спрямо тях.
От казаното по-горе от мен може да се обобщи с едно изречение- ако сами не го допуснем любовата няма да изчезне, а това че ни остава все по-малко време да дадем израз на тази любов и да я консумираме зависи не само от нас а и от заобикалящата ни обстановка.
ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!!

2.   При нас не изчезна, дори напротив

vova4ka

3.   Истинската любов, къде я има не се влияе от появата на децата. Парадоксално е, но наистина много семейства влизат в режим на ескалиращо напрежение и в крайна сметка се разпадат след появата на деца. Това е ясно свидетелство, че в такова семейство или двамата или единия не се обичат с истинска и трайна любов.

4.   :))))
Децата са си деца... нещо отделно...
с тях или без тях, любовта е отношение между двама души...
уважават ме и съседките и съседите; децата им; колегите в службата:))) кучето и котката са много привързани към мен :)))), но любовта към и от бащата на детето ми - няма еквивалент... това е нещо уникално; развива се с времето, но
вече 30 години сме заедно и... не мисля, че е изчезнала...
ж50

5.   определено не е същата любовта между двамата. Винаги едно дете може да обърка нещата, а като гледам какви изтрещяли майки има наоколо, още повече се отказвам да имам деца. За какво са ми? Не стига, че развалят връзката(доказано е, че отношенията м/у мъжът и жената се оправят чак когато децата си заминат от вкъщи), ами и съм длъжна да се грижа за тях? Двойка, която има деца съзнателно се отказва от любовта, и винаги на първо място трябва да са (незнайно защо)децата

6.   Горе-долу...

8.   Децата сплотяват принципно сплотените двойки - тези, които са свикнали да правят всичко заедно, заедно си гледат и децата... Свикнал ли е обаче мъжът, че жената е слугинята у дома, нормално се сдобива с изтрещяла от умора жена след раждането на децата. Същото е и когато на някоя глезла заета със себе си по цял ден й "висне" дете на ръцете. За мен по - хубаво от децата няма, тогава семейството става истинско. Желанието да ги радваш, настроението, което носят във всеки един момент, възможността да видиш света през детските очи носят огромно щастие.