Споделена история от Семейство

Родителите ми са много строги
Искам не само да ми дадете съвет, но и да не ме критикувате моля ви.

Момиче на 15 години съм. Живея в малък квартал и имам само 2, 3 приятелки. Майка и татко. Строги. Само това мога да кажа. Пускат ме лятото само до 8 вечерта. Не по-късно. Онзи ден видял приятелките ми с някакви момчета и каза на майка ми и си мисли, че и аз съм била с тези момчета, забрани ми да излизам с приятелките ми, ограничава ме, кара ми се, но дори и да сме били с момчета сме само приятели дори те идват при нас. Сестра ми и тя. Голяма клюкарка. Уж много ме обичала пък почнат ли мама и татко да ми се карат за нещо и тя веднага се меси и ме изказва за нещо. Не ми дават и пари да си купя нещо малко. Държат се лошо и строго с мен. Ако реша да изляза с приятел на моя приятелка веднага си мислят, че си имам приятел или нещо такова. До гуша ми е дошло от тях. Опитвала съм се да говоря с тях, но резултат няма. Помощ!

Коментари

1.   Много хора ще ти кажат, че го правят, защото те обичат и т. н., но това не оправя нешата, няма и да ги оправи! Твоят отговор е средния пръст и си живей живота. Такива родители никога не сe променят да знаеш, каквото и да правиш все ще е така, докато някрая ги намразиш и ги изблъскаш от живота си може и да си твърде прецакана за свестен живот. На никого не си длъжна да се кланяш и никой няма право да ти съсипва всяка възможност за щастие, защото не може да допусне, че някой някога ще оправи дъщеря му! Ами ако ти е писано да срещнеш любовта на живота си утре? И майка и татко пак се държат като кретени и заради това момчето не иска да има нищо общо с теб? Другите коментатори ще почнат да ме съдят, че те провокирам да разбиеш семейството си, но аз мисля, че то вече е разбито. Дори ти да си снежинката, която натежава и освобождава лавината, никой няма право да те съди, че си направила нещо, което те провокира да направиш от години.
S. A. D.

2.   И аз съм момиче на 15 и имам същия проблем... Съжалявам, че не мога да ти помогна. Затова пък ще следя темата.

3.   Аз ей това не го разбирам у родителите какво лошо има да си имаш приятел те как са те заченали падна от небето? Говори им дори те да се правят че не чуват питай ги Абе като стана на 18 как ще ме държите? обясни им че за дето сега така те държат ще се юрнеш като изтърван кон веднага щом завършиш 12клас. Или пък направи точно обратното стой в стаята и не излизай като те питат какво ти е речи моите родители ме учат че да имаш приятели и да излизаш е престъпление.. такива хитрости за да се осъзнаят. На колко си ако не е тайна? ако си на 11-12 имаш нормален вечерен.

4.   Една моя приятелка говореше по същия начин. Беше изнасилена, след което стана много леко момиче(преспа с доста момчета). Психически направо не издържа. След време разбра, колко добре са искали да постъпят родителите и с нея, но вече беше преживяла всичко това. Та, замисли се дали ако ти се случи нещо такова е щяло да бъде по-добре да си беше под ключ във вас, докато не станеш малко по-голяма и способна да се грижиш за себе си!

5.   Та ти си на 15 какво лошо има да излизаш с момчета? Че да те органичават да излизаш или каквото и да било.. Все едно майка ти като е била на 15 не го е правила или баща ти да е излизам с момчета. А за парите може да нямат възможност да ти дават, защото кой родител не би искам детето му да си купува разни неща.. Е друг е въпроса ако си някой разсипник или искаш само неща коойто не знаеш за какво са ти

6.   до 4.
Дай сега да си слагаме децата в Алкатраз до навършване на 18.... Много тъпо мислене

7.   Да винаги родителите ви са виновни на вас. На мен защо баща ми не ми забранява да излизам с гаджето ми и приятелките ми? Ти явно си им дала причина да ти нямат доверие. И не казвай, че сестра ти е клюкарка ти прави глупости пък тя ще те прикрива да ще стане и аз така викам. Слушай ги не прави простотии и ще видим дали няма да те пускат.

Йоана.... :)

8.   До номер 6, дай да ги набутаме при вълците още на 15....

Много тъпо мислене

9.   Моята майка не е такава. Ако изляза (не че го правя често даже е рядко защото нямам много приятелки а и през повечето време съм вкъщи) тя не ми поставя граници за часовете. Дори ми е казала че няма да се меси в личното пространство( в смисъл гаджето когато имам такова. Нали знаете има майки които държат да знаят всичко което се случва между дъщеря им и гаджето й. И разпитват... Това е досадно и се радвам че майка ми н яма да се бърка. Тя има правото да ме съветва а не да разпитва къде сме били какво сме правили. Всъщност тя има пълно право да разпитва но т я не е такава. Има майки които се държат т ака с гаджетата на дъщерите си все едно ще се женят... Но комент

10.   по-добре ги зарежи и ги остави сами независимо дали ти е жал или не, по-добре ги остави сама, тъй като когато си над 25, тогава няма да дойде тази възможност отново, а напротив, трябва да си роб дотогава. по-добре бягай оттам сега, отколкото да те бият винаги.