Споделена история от Семейство

Заядливи хора
Аз ли се побърквам или всички напоследък са станали злобни, заядливи, все да оспорят. Казвам нещо-"Да АМА... не е така... глупости... и т. н
Все по често ми се налага да споря с приятели и роднини дори мога да кажа че ставам същата някой каже нещо и започвам да мисля че не е прав и как да го оспоря. Хваща ме страх, защото този тип поведение ми е селски и просташки а аз се превръщам в същата ВСЕЗНАЙКА която се заяжда с хората... Болест ли е това според вас или български манталитет?
Освен това съм страшно подробна в изказването си чак дразнещо за мен след като усетя че отегча слушателя.
Помощ :(

Коментари

1.   Хаха, намери къде да зададеш точно този въпрос. Тук, макар и да е форум за взаимопомощ, картинката е същата. Все има някой, който да упреква, а не да опитва да помогне. Примерно жена споделя, че свекървата й прави проблеми и следват коментари - ами то как няма, съвременните жени са такива и онакива... :) И мен ме дразни това, когато съм "свалила гарда" и го позволя - затова не се дразни, усмихвай се широко и се радвай на живота. Мнението на другите не е особено важно когато не зависиш от тях. Избирай компанията на позитивни хора, прави неща, които ти харесват и бъди щастлива.

2.   хаха ами това го има навсякъде... злобари, заядливци, тъжно, но факт... това да се заяждаш ей така, за да се покажеш колко си остроумен или как винаги си наопаки.. много оригинално, няма що, но за мен това е страхотна простащина... оказва се, че най-доброто, което можеш да отвърнеш на някой злобар е добра дума или усмивка... на лошото с добро... ще се чудят откъде им е дошло.. но е правилно.. за какво да се ядосваш и хабиш за глупости и глупаци, те като са заядливци, това не означава, че и ти трябва да бъдеш! човек си избира как да отвърне, да не забравяме, че винаги имаме избор, дори и за това!!! :) :) надявам се да съм помогнала:)

3.   Заядливците... къде ли ги няма, но наистина е много дрезнещо, когато някой е много подробен в изказванията си. Имам такива познати, ако искат да разкажат нещо започват от времето на динозаврите и докато се стигне до историята - всеки вече е изгубил интерес. Старай се да си по конкретна. Това би улеснило и теб и приятелите ти :)