Споделена история от Семейство

Ненужна съм
Толкова съм отчаяна че вече не знам кой път да поема..
Майка ми и баща ми са разделени и от 10 години живях с майка ми и нейния и приятел, но сега нещата са много различни.. с нейния приятел се разделиха.. тя остана без работа.. просто е прекалено капризна и не и се работи-свикнала е някой да я гледа и да и дава.. Нямах никакъв контрол при нея, не се интересуваше в колко се прибирам и колко съм изкарала в у-ще. (на 16 съм) Но пък за сметка на това никога не ме е лишавала от нищо. Накрая толкова се карахме че отидох да живея при баща си.. Проблемът беше парите и нуждата че съм на тази възраст в която точно сега имам нужда от пари, а нейния проблем беше че не иска да работи.. При баща ми съм вече от 1 месец и някак много по трудно ми е.. кара се за най - дребните неща.. постоянно ме сравнява с майка ми.. а и той толкова години е бил сам и е свикнал да живее без никой друг - човек мислещ само за себе си. Даже като не бях при него, не ме и търсеше изобщо.. все аз трябваше да му звъня. Стоя само и единствено докато майка ми се оправи финансово.. но от скоро само ми казва " ако дойдеш тук парите пак няма да стигат.. то за мен не стигат, та за теб".. баща ми и той казва същото, че все не му стигали.. а иначе всеки месец с нов телефон.. и акълите на двамата са като на 5-годишни и проблема ми е че заради тях страдам и аз.. защото мислят само за тях си.. и от скоро съм изпаднала в една депресия където не знам какво да правя и при кого да остана.. и двамата ми говорят против другия.. а пък те не се виждат какви са.. Даже на моменти ме обвземат разни мисли че съм просто една голяма грешка и не трябва да живея....

Коментари

1.   От авторката: Моля ви дайте ми съвет, защото може да се стигне до самоубийство :( Не го написах в темата, но нямам смисъл да живея ;(

2.   Защо чакаш на майка си и на баща си а не се хванеш ти да работиш? В случая ти излизаш капризната а не майка ти... Имаш за ядене, имаш покрив, имаш някакви дрехи предполагам. Казваш, че точно на тази възраст имаш нужда от пари..!? Всеки на всяка възраст има нужда от тях. Майка ти със заплата примерно 400лв сметки ли да оправи храна ли да купи!? Или да ти даде за парцалки, дискотеки, цигари, кафета??? Ами после ще пуснеш тема.. хладилника е празен! Аз от 15 годишна работя.. дойде ден в който видях, че няма как да ми дават повече от левче за училище.. ами намерих си работа и си имах пари за каквото си поискам без да тормозя родителите. По твоята логика е трябвало да отида при баба ми на село докато майка ми и баща ми се опаричат :D

3.   Защо чакаш на майка си и на баща си а не се хванеш ти да работиш? В случая ти излизаш капризната а не майка ти... Имаш за ядене, имаш покрив, имаш някакви дрехи предполагам. Казваш, че точно на тази възраст имаш нужда от пари..!? Всеки на всяка възраст има нужда от тях. Майка ти със заплата примерно 400лв сметки ли да оправи храна ли да купи!? Или да ти даде за парцалки, дискотеки, цигари, кафета??? Ами после ще пуснеш тема.. хладилника е празен! Аз от 15 годишна работя.. дойде ден в който видях, че няма как да ми дават повече от левче за училище.. ами намерих си работа и си имах пари за каквото си поискам без да тормозя родителите. По твоята логика е трябвало да отида при баба ми на село докато майка ми и баща ми се опаричат :D

4.   остани там където се чувставаш добре, говори с тях кажи им как се чувстваш, ако нещо ти пречи кажи им...

5.   остани там където се чувставаш добре, говори с тях кажи им как се чувстваш, ако нещо ти пречи кажи им...

6.   щом си се родила някога значи трябва да си изживееш живота и то не как да е а съвсем достойно независимо от това как са те отгледали родителите ти аз имам сходна с твоята съдба майка ми и баща ми са се разделили когато съм бил бебе и не ги помня заедно баща ми е алкохолик и един много голям боклук започна да се интересува от мен когато започнах да работя но аз не го допуснах до себе си що се отнася до майка ми ако не бяха баба ми и дядо ми и от части вуйчо аз щях да съм съвсем като теб те ме изучиха поне до средно образование незнам как да те посъветвам и като чета твоята съдба ми се къса сърцето за незавидната ти съдба но не се отчайвай повярвай ми един ден това ще ти помага и ще ти служи за ориентир в живота и ще можеш да преценяваш по-добре нещата вдигни глава нагоре и се бори да завършиш училище а когато завършиш отиди да работиш в някой голям град и не разчитай на родителите си за нищо а от там ще си оправиш и живота не прави неща които са недостийни за един човек не бъди наивна и не се доверявай прекалено лесно сигурен съм че ще успееш просто завърши училище стоян

7.   Не, ти не си грешка. Ти си умно, но много наранено момиче. Трудна е съдбата ти. Малко са младежите, които на твоята възраст са преживяли такива травми. Родителите ти са много виновни пред теб и те неминуемо ще си платят, не се съмнявай. Гледай ги и се учи каква НЕ трябва да бъдеш. Сигурна съм, че ще създадеш семейство, в което ще има много топлина и обич. Премини през тези изпитания и стани силна духом, не се предавай. Това ще свърши. И ще дойде човек, който ще те обича истински и ще те направи щастлива.

8.   Мисли за живота положително. Мисля че имаш приятели, ако имаш някой много верен приятел питаш го може ли да отседна да живея при теб докато навърша 18 примерно и си намеря дом за живеене
Недей да си мислиш че живота е ей така направен на всеки човек му е даден живота за да се забавлява а пък на тебе ти е рано да се самоубиваш :)

9.   Здравей мило дете, послушай номер 7, един ден те ще си платят, знам че си малка само на 16, започни работа и малко по малко ще си стъпиш на краката. Не си грешка, не си мисли такива работи, много често и моята дъщеря която е на 18 години ми говори такива неща за самоубийство, стяга ми се сърцето като чета сега това тук. и аз си имам проблеми с бащата на дъщеря ми след 22 години брак, много ми е трудно че и моята дъщеря така ме съди като теб, че съм била слаба жена, която не може да вземе решение и да се стегне. Всичко ще се нареди мило дете. Пиши отново да знаем как вървят нещата при теб...
Ж42

10.   Ти си една малка гадна материалистка! Ако обичаше поне единия от родителите си, щеше да разбереш.
Важното е да не те оставят гладна и боса.
Гладуваш ли? Ако гладуваш при родител, тогава разбирам да говориш такива неща против тях.
Оставила си майка си в труден момент, а защо не й помогнеш малко?

11.   Номер 2 и 3 - браво, евала!
Номер 7, не виждам за какво ще си платят, но ако тези фантазии ви успокояват - така да бъде.
Познавам много хора, които са започнали да работят и се издържат на 15.
Шом парите са толкова важни за момичето - да търси работа, друг изход няма. А майка и не я е изоставила, щом има комп, на който да напише това - значи някой и го е купил и е платил тока и я е нахранил, изобщо цялата писанка е олицетворение на младото поколение. Вечно недоволни.

12.   Щом ти е толкова зле на душата, идете на лекар, да ти изпишат някакви лекарства. Може всичко да е на болестна почва, на нервна почва.

13.   Номер 10, браво!! От номер 2. Единствения адекватен коментар!

14.   материалистка? не съм.. тези които ме мислите за такава не сте разбрали явно какво съм искала да кажа.. майка ми е просто една жена която я интересуват само нейните връзки и нейните мъже.. в момента е сама без мъж и понеже като е свикнала да я гледат като принцеса ме кара мен да спра да уча за да ходя на работа и да и помагам? Това ли трябва да направя аз заради МАЙКА МИ.. да си пропилея живото само защото на нея не и се работи? Баща пък постоянно ми се оплаква че нямал пари за мен и много съм харчела- как се изкарва с 5 лв за цяла седмица при положение че давам всеки ден 1. 40 за автобус.. Приятелите ми ме викат да излезем на по кафе аз все не мога.. и накрая всеки спира да ме търси? КАК СЕ ЖИВЕЕ ТАКА.. отговорете ми...

15.   затова мисля да се самоубия

16.   За първи път чувам, че работата е пропиляване на живота. В такъв случай не си по-добра от майка си и няма на кого да се сърдиш.
А в градския транспорт дават карти с намаление. Сутрин преди училище спокойно можеш да си намажеш две филии и да закусиш, за да не огладняваш на училище.
Приятелите ти, ако са ти истински приятели, ще ти влизат в положението, ще пиете кафе в къщи, ще си приказвате, ще се разхождате по паркове, по улици, харченето на пари не е задължително.
Но най-вече се погрижи да ти изпишат някакви лекарства, всички са ти виновни, всичко те дразни, мислиш за самоубийство, трябва да идеш на лекар.

17.   Аз ще ти кажа, първо се купува месечна ученическа карта за автобус, която за целия месец е общо 6-7лв. Намаляш до минимум ходенето по кафета и така имаш повече време за учене и спестени парички.
Ревнала си, че ще се самоубиваш, а нито си останала гладна нито гола, грижат се за теб колкото им стигат силите. Ако учиш може би твойте сили ще стигат да направиш повече за децата си, но с ходене по кафета не става /така казват опиталите/.
Ще се самоубивала защото не й стигали джобните Брей!

19.   Абе хора нормални ли сет да пишете такива гадости на това младо дете, вие нямате ли сърце. Не ги слушай детето ми, ни си права, продължи да учиш и не си прекъсвай обучението, майка ти е жива и здрава и ще не ще трябва да намери или работа или някой друг да я издържа. Не ги слушай тези хора без сърца!!!
Ж42

20.   Звучи ужастно! Обаче помисли, че има светлина в тунела, на 16 си и ще трябва да издържиш на тази атмосфера само още 2 години. После можеш да заминеш да учиш някъде далеко и от двамата или да си намериш работа... изобщо ще имаш много възможности и вече няма да ти се налага да ставаш свидетел на войните между вашите. Така, че не се депресирай, а потърпи само още малко и ще видиш как после нещата ще тръгнат към добро.
А колкото до това, че и двамата ти родители се държат незряло, ами така е, ама щом на тая възраст се държат така вече е твърде късно да ги промениш, за това просто гледай да станеш на 18 и да се махнеш и от двамата.
Успех! И не се депресирай и това ще мине!

21.   Номер 19, щом си толкова добра, вместо да съдиш другите, започни ти да издържаш това младо дете. Свободна си да му даваш по колкото искаш джобни - от 10 до 100 лева на ден. А то е свободно да ти къса нервите.

22.   Много ми е неприятно да напиша това. Но това "младо дете" нещо е загубило връзка с реалността. Както виждам не е гладна, жадна и изоставена. Компютър явно има и сега на фона на цялата ни оправия да пищим че родителите не могат да отделят повече от 5 лв. на седмица??? Ами тока, водата, храната и т. н. Ако вземат по 400- 500 лв.? Понякога е въпрос на невъзможност, не на желание. Аз не вярвам някой умишлено да си лиши детето от каквото и да било, ако може да си го позволи. И няколко пъти натрапената ни мисъл за самоубииство ме отвращава.... Просто опит за печелене на съчувствие и то не много добър. Момиче хващай се в ръце и си завърши училището... пък после дай боже да можеш да си организираш живота, както на теб ти се иска. Успех ти желая, но за мен не си права, не защото искаш много, а защото не се съобразяваш.

23.   Защо никой не коментира и липсата на внимание и комуникация, за които пише тя? Темата е, че се чувства ненужна, не незадоволена материално.

Мила, сигурна съм, че ако се върнеш в миналото, ще откриеш спомен за притесненията около теб когато си била болна, за старанията на родителите ти да ти направят най - хубавия Рожден ден и т. н. Понякога, изпадайки в мрачни настроения човек забравя хубавите мигове. Разбира се, че те обичат и ги е грижа за теб, дори и да не могат да го изразят адекватно точно в момента. Ти си във възраст, когато тежестта на проблемите изглежда двойна. Опитай да се настроиш по - позитивно, да видиш ситуацията и през техния поглед - на всеки в днешно време е трудно. Баща ти не е свикнал да се грижи за теб, не знае за нуждите ти. Пробвай да му обясниш, че парите не ти стигат, но без упреци. Едва ли му е безразлично, че не ти стават за храна.

24.   от номер 19 до номер 21
Вие определено нямате деца, щом така разсъждавате.

25.   Трябва да се запознаем и аз съм в нещо подобно на твоето положение.Пуснах тема тук.Успех!

27.   Не ми гледай парите и това кой с какъв телефон ходи, това кой колко изкарва и колко внимание ти обръща, ами се хвани да четеш и учиш. Учи бе дете! Учи! Не гледай онези дето излизали на кафе! Не гледай онези дето ходели по заведения! Учи! Сега е твоето време да учиш, да променяш нещата от лошо към добро. Без училище ще си броиш не левчетата, ами стотинките ще си броиш. Там където се шири старанието, там живее и знанието. А там където живее знанието, никога не влиза колебанието. А колебанието е най-лошия съветник. Помни! Материализма се е вселил в главицата ти и те тормози като чумата монах! Скъсай с тези догми! Бъди себе си! Учи!