Споделена история от Спорт и красота

Рядка коса при момче
Искам да се обърна към вас преди предприемането на каквито и да било мерки. Аз съм момче, спомням си че когато бях още малък не можех да се похваля с буйна коса, винаги ми е била леко рядка. Но напоследък започна да ми обръща повече внимание и се забелязва като че ли повече от преди. Баща ми също е плешив, но от различни източници чух че това не е 100 % предпоставка и аз някой ден да стана плешив. Какво да предприема, някакви по-специални неща ли да използвам (шампоани, диети.. всичко), ще ми бъде много полезно.
Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Щом баща ти е плешив, почти сигурно и ти ще си плешив. Това е наследствено. Първите едва забележими признаци обикновено са още на 19-20. Аз също съм малко плешив, но това не ми е проблем, защото не мисля, че за един мъж най-важното нещо е да има буйна коса.

Иначе да си призная като студент се бях панирал малко и ходих по лекари. Но истината е, че когато е по наследство, няма оправия. Пил съм хапчета, мазал съм се с някакви неща и какво ли не, но нищо не помага трайно, най-много временно.

Сега обаче с възрастта разбрах, че това не е проблем. Мислех, че жените няма да ме харесват и тем подобни и се бях спекъл по едно време. Но да ти кажа честно, това няма значение за тях и се убедих в това с времето. Има значение харизмата, излъчването, държанието, качествата, акъла. Ако нямаш качества, и 2 тона коса да имаш все тая. Даже напротив някои жени намират за мъжествена леката плешивост.

Ако толкова искаш да имаш коса, единственото решение е присаждане, но там има риск, скъпо е, ходене по мъките е и не ти го препоръчвам. По-добре просто не си го слагай на сърцето и си знай цената. Косата не те прави човек.