Споделена история от Семейство

Дали не му е писнало да чака това така желано дете?
Здравейте! Редовна посетителка съм на сайта, но сега реших и аз да споделя с вас моята история.
Аз съм на 25 години. Омъжена съм от година. Още преди сватбата със съпруга ми решихме да си имаме дете. И така опитите ни вече продължават трета година без никакъв резултат. Ходихме по лекари и всички твърдят, че няма от какво да се притесняваме. Аз мисля да си направя цветна снимка на тръбите, но изчаквам да минат празниците. Поне ако има нещо лошо да го чуя след тях.

И така дните ми минават по един и същ начин. От работа в къщи и пак така. Напоследък започна да ми се струва, че съпругът ми някак се отдръпна от мен. Няма вече комплименти, няма толкова прегръдки и целувки. Сякаш когато сме заедно той е някъде другаде. Всъщност и двамата сме много заети. Той е по цял ден на работа и знам, че дните му минават доста натоварено. От близо месец не е почивал нито ден, защото през малкото свободно време, което му остава той прави ремонт на апартамента, който купихме.

Преди няколко дена се заприказвахме за нещо ( дори забравих за какво точно), но ми направи впечатление, това което каза той. "Един човек докато не си осигури дом и не има поне едно дете, значи нищо няма в този живот."

Започвам да се притеснявам, че може това негово отчуждаване да е точно поради тази причина, че все още нямаме дете. Чувствам се виновна, че немога да му дам това, което би трябвало. Страхувам се да не го загубя.

Говорили сме много пъти на тази тема и той винаги ми е казвал, че за нищо на света не би ме оставил-дори да неможем да имаме деца. Въпреки това аз пак се притеснявам.
Какво да правя??? Дали не му е писнало да чака това така желано дете?

Коментари

1.   Щом медицински проблем няма, значи е на психическа основа, пренатоварени сте, доколкото разбирам. Ами дайте си отпуск, идете някъде, където комуникациите нямат обхват и се отдайте на себе си. Важното е, че искате дете. А ако няма друг изход - осиновете си, дайте шанс на изоставени деца да живеят в нормална обстановка. Без деца животът ви е безсмислен, желая ви успех !

2.   Не мислете за това. Просто не си концентрирайте вниманието в това. Психиката е много силно нещо, а вие вече сте блокирана отвсякъде. Никой не знае тайната на зачатието, а аз подозирам, че то не се свежда до простото физческо сливане на 2 клетки. Напротив, по мое мнение има мощен енергиен фактор, а той дали може да бъде плод на напрегнато очакване и страх от провал всеки път...

Вие сте тотално блокирана. Не искайте да забременявате известно време, дайте си почивка, започнете нещо (учене, спорт)...
И тук е мястото да кажа, без да искам никого да обидя, че рядко жените си признават за минали аборти и прегрешения.

Момичета, онези хиляди момичета от статистиката, които правите всяка година аборти- помислихте ли,че един ден ще искате да станете майки?
Не визирам авторката. Дано тя не е от тях.

3.   Положението е малко сложно,но от все сърце желая успех

4.   Трябва ти спокойствие, като свършите ремонта и се роди дете какво ще правите?! За да станеш майка ти трябва спокойствие и хубави емоции. Направи си изследванията и разбери какъв е проблема, но не се травматизирай, защото дори и да забременееш, след това трябва и да износваш плода, а това също не е лесна работа. За това са нужни двама и след като проблема е деликатен е необходимо да се окуражавате и подкрепяте взаимно. Затова сте семейство, нали?