Споделена история от Семейство

Приятелят на майка ми
Ще започна така... На 14 съм. Живея с мама и вуйчо ми. Баща ми е алкохолик и с мама се разделиха, когато бях на 6. С вуйчо ми живеем по причина, която няма смисъл да споделям. Та лятото мама скъса с приятеля си и сега в началото на септември си намери друг. Познават се по-малко от месец, а тя вече иска да живеем с него. В началото ми се стори свестен, но след като го опознах, а това стана за около 1 седмица ми изглежда изключително невъзпитан. На мен лично не ми е казвал нищо за сега, но пред вуйчо ми е говорил какви ли не простотии. Имам депресия (по причини, които не мисля, че трябва да ви казвам) от няколко месеца вече и сега историята с този човек ми идва изключително много. За това реших да пробвам една цигара, защото съм чувала, че успокоявало... е на мен не ми хареса особенно и не мисля да пробвам пак. Другото, което направих е, че се рязах... то не е точно рязане ако трябва да бъдем честни. Просто някакви надрасквания... Първият път, когато казах на мама, че не искам да живея с този човек (защото съм си патила достатъчно много с предишните приятели на майка ми, даа майка ми няма късмет с мъжете :/) тя ми каза: трябва време аз не съм тръгнала да живея с някой, трябва много време да се опознаем, аз ще те предупредя... Да, ама не. Днес търсили квартира за нас тримата :(. Аз отново казах на майка ми, че не искам да живея с този човек... неприятен ми е. Тя започна да ми казва: По твоята логика аз не трябва да живея с някой, докато ти не пораснеш и не се отделиш. Ами помисли малко за мен и на мен ми трябва човек в живота. Аз и отвърнах, че нямам нищо против да си е с него, да излизат и тн. Просто да не ме кара да живея с него, защото ще се държа ужасно, на него ще му дойде до гуша ще почне да ми се кара и тн. Те двамата ще се скарат заради мен и накрая аз и майка ми доста ще страдаме, а аз не искам това. Показах и раните и ? казах, че съм пушила тя го прие доста не добре, (не казвам ''зле'', защото е твърде силна дума за реакцията на майка ми) та тя се разплка. Почна да ми говори как съм могла да правя такива работи, защо не съм и казала, защо не мисля за нея и тн. Няма смисъл да ви разказвам подробно за това... Единствения, който ме подкрепя в цялата ситуация е вуйчо ми. Може би, защото ако си тръгнем с мама на него ще му е доста трудно да се оправи сам. Не знам, а и го разбирам напълно и съм изключително багодарна за това, че той ме подкрепя. Не мога да кажа на никой как стоят нещата, за това пиша тук. В ново училище съм и не съм се опознала толкова добре със децата около мен, че да им споделям такива истории. Нямам и приятели, които биха разбрали как се чувствам затова реших, че тук е най-одачното място да споделя с хора, които имат повече опит от мен. Не искам да ходя на психолог, защото предишния път, когато майка ми искаше да живее с вече бившия си приятел, тя не ми помогна особенно. Говорих и с майка ми и с приятеля и днес (всичко, което ви пиша се случи днес) и той каза еми хубаво аз няма да се пречкам вече няма да се виждам и с майка ти и тн. Той ми беше купил някви работи аз му ги върнах казах му: Не ги искам не съм някое 10 11 годишно момиче та да ми замазваш очите с такива простотии. Аз нямам нищо против тя да има връзка с него, но да не ме кара и аз да съм в тази връзка, с него аз не искам да имам нищо общо... Най-гадното от цялата ситуация, е че доста наранявам майка ми и ми е доста съвестно, но аз мисля за нашето бъдеще и не искам допълнителни проблеми.... Та да ви попитам правилно ли постъпвам или не?

П. С Извинявам се за правописните и пунктуационните ми грешки.

Коментари

1.   Ти си права, не си длъжна да живееш с приятелите на майка си, както и с нейните грешки.
Тя, като зряла жена, трябва да знае, че не е редно да допуска някой непознат до детето си и всичко, което се случва между нея и господин х- ти не трябва да го изживяваш и разбираш!
Щом настоява да е с някой си, да си живее с него, ти остани с вуйчо.

2.   Здравей, искам само да ти кажа, че си с пълното право да отстояваш позициите си и да се чувстваш добре. Според мен каквото и да става в живота не трябва да прибягваш до самонараняване, не бива да се режеш, да пушиш, да пиеш алкохол и т. н. защото каквото и да е станло то ще мине, нищо не е вечно и няма да промениш нещата по никакъв начин, ако посягаш на живота си. Другото, което искам да кажа е, че майката трябва да разбира, да реши кое е най-добре за теб, опитай се да поговориш с нея, проведете спокоен и зрял разговор изяснете всичко до най-малката подробност. Тя също е човек и прави грешки, взима необмислени решения, отиди при нея и й кажи, например: "Мамо може ли да не се местим, ако това стане няма да се чувствам добре, искам да останем при вуйчо, защото и той ще се чувства самотен. " Накарай я да разбере как се чувстваш, ти трябва да си щастлива и заредена с положителни емоции. А мъжът, с който излиза майка ти, ако наистина я обича, ще я разбере, не само нея, но и теб, защото ти си част от нея, това са детски изпълнения - добре няма да се виждам с майка ти и т. н., просто човек трябва да се научи да бъде търпелив и ако наистина на човек му пука за нещо, той не се отказва просто така. Надявам се да съм помогнала, желая ти успех и разбирателство.

3.   Гледай си домашните. Маййати се нуждае от партньор, което ти си малка за да разбереш.

4.   Всеки има нужда от човек до себе си знам какво е родителите ти да са разведени няма значение че сега вече са заедно също като майка ти и моята майка си имаше приятел но той се оказа най-долния боклук лъжеше, правеше се на сърдит само и само да излиза с други да не кажа че над 10 години я мамеше, когато кажеш нещо за него и веднага ми се сърдеше, но слава богу прогледна и вече от две години не са заедно а майка се върна при баща ми, за което се радвам.

5.   Номер 3 супер тъп коментар. Разбира се че майката не бива да позволява това нещо! Аз колко съм патила от такива ''приятели'' на майка ми..

6.   Нямаш ли баба/дядо да отидеш при тях?

7.   Номер 5 обясни ми кяк така си патила Ти тъй като майкати е била с този човек? ! А може бис нея неможете даго разделите- това го "изключих". Номер 3 е прав малки сте зада разберете все още..

8.   За майката би трябвало детето да е най-важното а не да го принуждава да живее с човек, който не харесва... Само знаете да критикувате... дано да ви се случи подобна история, да сте някоя от страните в нея, да разберете какво е! Номер 7 ами като преби майка ми и после мен, много си изпатих! А и казвах да не заживяваме с този човек! И много добре разбираме и двете че и майките имат нужда от партньор, но това няма нужда да става без одобрението на детето и да живеят заедно!

9.   От авторката: Благодаря на всички изключително много. До номер 6: Баба ми си живее на село, аз няма как да оставя училището след като уча в София :/ Каквото и да говоря, майка ми си знае нейното не иска да ме слуша.... Не мога да остана при вуйчо ми, защото той не е длъжен да ме подържа. Той ми каза ако искам да остана с него, но е просто невъзможно за жалост. Няма какво да направя остава само да се примиря, но майка ми ще види след време колко много ще страдаме двете... Тя сега явно е заслепена от ''любовта'', което не е нормално за една майка... но аз нямам думата в тази ситуация за жалост.

10.   Здравей Авторе. Пиши ти момче от Ямбол. Братовчедми е на твойта възраст и учи в София. В уилям гладстон ли учиш или не? Защото ако учиш там с братовчедми ще ти помогни. Много е умен и много интелегент и много добър човек. За мен лично той ми е, като по-малък брат, който много уважавам.

11.   Номер 3 е много прав. Ако съдя по възрастта ти майка ти е на около 35-40 години. Възраст в която жените най-много се нуждаят от мъж. И като партньор в живота срещу самотата и като секс и като опора. Явно ти я ревнуваш щом правиш изказвания че една майка не трябва да се влюбва и тем подобни глупости. Е друг е и въпроса, че не се държи и тя като зрял човек. Не може да се хвърля в леглото и да се мести при първия срещнат още на първата седмица. Така, че определено има трески за дялане и при двете ви.
м28

12.   До номер 10: Не, уча в Улям Гладстон :)

13.   Деца, много малки сте за да давате савети на родителите, направете пълнолетие и независимост и тогава си вземете живота в свои ръце, ако нещо не ви отърва не се правете на пораснали и да правите пубертетски сцени а го обсъдете с ротеля, той ви е най близък? Преди да помислите за вас си, обмислете постъпките си, цигари наркотици алкохол, не са добри съветници?