Споделена история от Семейство

Входа смърди на овче
От около месец и нещо в нашия вход се нанесоха две сирийски семейства. Непрекъснато им идват на гости други араби, което не е прблем защото не вдигат много аларма. Проблемът е че от както те са дошли целият вход се е вмирисал на ОВЧЕ! Аз, мъжът ми и дъщеря ми сме вегетарианци и не обичаме миризмата на каквото и да е месо. Особено агнешко - знаете колко силно мирише, а овчето направо смърди. Всички хора от блока приказват за това, но никой нищо не може да направи. Направо сме се видели в чудо!!! ....

Коментари

1.   И аз съм вегетарианка, лятото пред блока работи една бирария, която смърди на риба, отврат! Ама какво? Или като някой си готви мръвка веднага усещам. А в старото ми жилище под нас живееше една възрастна сама жена (Бог да я прости) и целия около апартамента й миришеше на застояло, гадно... Е, и? В крайна сметка живеем всички заедно. Нали не са в твоя дом. Пък като имаме къща, ще е по-лесно. А питаш ли ги съседите, като дойдат в нас и им мирише на котки?

2.   Те пък в Сирия не обичат да ядат свинско, а като им се нанесат българи в някой блок в Дамаск, кой знае какво ще си кажат сирийците за нас. Ние като отидем някъде по чужбина и обикновено носим такива миризми.

3.   от авторката:

Абе хора, аз ви говоря за смърдене. Вие биле ли сте наблизо когато варят овца? Никое друго месо няма толкова силна и отвратителна миризма. В този блок живееме от 12 години и въпреки че никой от съседите ни не е вегетарианец, такова чудо не сме видяли. Каквото и да са готвили нямало е такива силни миризми и никога не ни е правило впечатление. Не става дума само за нас а и за всички други във входа.

4.   Ако бяха българи, миризмата щеше да е по-поносима, ми се струва.

5.   Авторке изнесете се в къща на село с голям двор, хем няма да ви мирише, хем ще си сееш достатъчно моркови за семейството си.
Животът в панелки е такъв, съобразяваш се със съседи, каквито и да са те.
Съседът ми отгоре е барабанист на музикална група и си го трая, дори не ми пречи човека, съобразява се, след 18ч не свири, но денем без знечение дали съм у дома си репетира човека.

6.   №4
Миризмата няма националност! Няма значение дали са българи, араби или цигани, още като влезеш във входа те удря в носа и е 24 часа в денонощието. Преди някой да започне да ни обвинява че сме расисти, ще ви кажа че никой в нашия блок не е такъв. В съседния вход от няколко години живее едно семейство което е от Чили и никога не съм чула никой да каже нещо лошо за тях. Не го пожелавам на никого, но бих искала ако това се случи на няой който ни се присмива, само да видя каква ще му е реакцията тогава.

от авторката

7.   Наистина много мирише овчето... вони гадно и тежко.
Но какво можеш да направиш-да им кажете да не го готвят ли?

То и свинското мирише не много приятно, ама....

Освен на общо сьбрание на блока да вземете решение да им направите забележка да не готвят овче, ама не знам дали е удачно. Говори сьс сьседите си.

8.   И аз съм вегетарианка и много ти съчувствам, ама явно това дразни и съседите ти, така че поговори с тях и заедно може да измислите нещо.

9.   Авторке миналата седмица е ритуален празник за тяхната религия, Коч байрям в техните вярвания е задължително да готвят тези дни овче. Гостите им също са били по тази причина там. Спокойно ще отмине и вече няма да е толкова често миризмата, която те тревожи. Те не ядът всеки ден овче.
Как би се почувствала ти ако те обвинят, че готвиш/ядеш по време на рамазана им и не им влизаш в положение? Омирисваш входа на зеленчукова манджа докато те трябва да стоят гладни. Как би се чувствала да те говорят, че готвиш кис. зеле, което вони според тях?

10.   Ако това е само за една, две седмици - няма проблем, но мисля че ще е така и за в бъдеще, защото тази оргия започна веднага след като те се нанесоха. Въпреки това, надявам се да си прав и да спрат след празника си.

11.   Не съм казвал, че ще спрат да се хранят. Казах само, че по време на празника и около него ще готвят повече, ще имат повече гости и ще готвят най-често овнешко. Тази седмица като мине ще видиш.
Същото като при нас е по коледа и нова година навсякъде се е размирисало на пържоли, баници и сърми с кис зеле. По велик ден мирише на козунак и т. н.

12.   От една седмица и ние сме в същото положение. Въпреки че те са на шестия етаж, а ние на вторя пак се усеща миризмата, и то доста силно. Не им завиждам на тези които са около и над тях. Пази боже!!!