Споделена история от Семейство

Брат ми!
Здравейте,

Аз съм на 13 а брат ми на 17. Преди време усетих, че ме обарва докато спя и като му казах да спре. Той каза че ще ме набие. Сега не само че не спира ами ме кара да му барам .... да ми се търка и други гадни работи като го заплаша, че ще кажа на мама, той ме заплашва със бой и изнасилване кажете как да постъпя ?

Коментари

1.   Сподели с родителите си .... не се оставяй да те шантажира, кажи и за отправените от него заплахи. Не отлагай обърни се веднага за помощ.

2.   Човека има нужда от психологична помощ и час по скоро трябва да я получи преди да е направил някаква глупост, за това вземи мерки и недей да мълчиш защото после ще ти тежи на съвеста, че си могла да спреш тази гадост но не си направила нищо-в крайна сметка трябва да помогнеш и на себе си!

3.   Знам, че те е страх да споделиш с който и да било познат, знам, че те е срам дори да го изречеш, но не се страхувай! Със страх няма да постигнеш нищо!

Това е сериозен проблем и неможеш просто да го игнорираш. Аз ти препоръчвам да разкажеш всичко на училищния психолог. Той няма да издаде тайната ти, а само ще ти даде най-разумното решение. Оттам насетне той ще ти даде напътствия какво да правиш. Дали има начин да поговориш с него и да го убедиш, че не е добре това да продължава, или пък трябва да поговориш с вашите. Най-важното е да не си седиш със скръстени ръце, примирявайки се със ситуацията !

Съжалявам, но не мисля че има начин той самия да мине през преглед. Мисля че единствено нещата можеш да оправиш ти самата. Надявам се да съм ти помогнала . Хайде,ако се решиш на някакви действия пиши какво е станало. Най-искрено ти пожелавам успех !

4.   Най-вече ти трябва да помогнеш на себе си, да спреш този тормоз. Говори с майка си или с някой възрастен на когото имаш доверие. Не отлагай, не се оставяй така, говори с някой още днес!!

5.   Точно така-говори... не крий това в себе си, за да не се превърне в навик. Ако не можеш с вашите, говори с приятелка, с някой човек когото чувстваш близък... споделяйки така постепенно ще се отпуснеш и ще си готова да споделиш и с родителите си. Знам че се притеснваш от това, но не отлагай, недей.:)

6.   Мило момиченце, наистина трябва много бързо да вземеш мерки, това издевателство да спре! Не се притеснявай, говори с някого, на когото имаш доверие! Според мен е хубаво да говориш с някой, който ти е симпатичен, но и не го познаваш от много време! Това ще ти спести притеснението от годините познанство, назад и ще можеш да се довериш спокойно! Ако схващам правилно, живеете тримата, с брат ти и майка ти, сами! Най-вероятно родителите ти са разделени и го няма контролът на баща ти. Ако това мое предположение е вярно, помисли си дали не можеш да говориш с приятелят на майка ти, ако тя има такъв, рзбира се! Ако той е весел, спокоен, отворен човек - довери му се! Имай подкрепата на някого, за да се отървеш от тази история, защото, ако се страхуваш, да се довериш, това ще остави негативен отпечатък в теб самата и ти ще отбягваш мъжете, което е безсмислено, и против природата! Сподели, за да не унищожиш живота си!

7.   Брат ти очевидно има сериозен психически проблем, и най-вероятно редица други проблеми, за които родителите ти нищо не знаят. Освен че трябва да кажеш на вашите, трябва и да му покажеш, че това не е редно и че не те е страх. Не му позволявай да те докосва-по никакъв начин!Той изобщо не те обича по братски и не само това-за него ти си инструмент и предмет.Ако не кажеш на вашите, ще последва катастрофа за теб и твоята психика.Купи си спрей, ако трябва, и си го дръж под възглавницата и не казвай на никого, че имаш. Така ще можеш да се защитиш, ако нищо друго няма резултат. Но аз се надявам, че родителите ти ще съумеят да се справят.

8.   В сложна ситуация си попаднала!

Дай максимално повече информация, за да можем да анализираме това ненормално положиние и да ти помогнем максимално!

Какво е положението в семейството? В апартамент ли живеете, или в къща? Оставате ли дълго време сами, с брат ти, без да ги няма вашите, или майка ти, ако са разведени? Брат ти закача ли те, когато отиваш в банята? Налага ли се да се заключваш в твоя стая, когато няма никой у вас? Знаеш ли дали той е водил полов живот и, има ли си приятелка? Има ли различно отношение майка ви, към вас, двамата? Защо не започнеш да спортуваш, за да си по-далече от него, докато не се разреши проблема? Важно е да пишеш за всичко, за което се сетиш, за да може по-бързо и правилно да преценим как да ти помогнем! Не се притеснявай да споделиш! Това е важно! Следи всеки ден кой, какво ти пише, за да се отървеш от този проблем! Той е много важен както за теб, така и за брат ти! Ти си в много крехка възраст и трябва да се реши проблема, за да не се промени психиката ти! Трябва да споделиш с някого за този проблем и да го имаш като опора! Веднага ще се почувстваш много по-добре! Виждаш, че всички пишат почти едно и също! Пиши колкото се може повече! Стискам ти палци!

9.   Трябва да кажеш на родителите си веднага. Не трябва да чакаш нещо лошо да се случи с тебе. Кажи им какво ти прави и че те заплашва с бой и насилие. Искренно ти пожелавам успех.

10.   Веднага кажи на родителите си. Това не е нормално, а само те могат да ти помогнат.

11.   Веднага кажи на ваще.....

12.   И аз имах същия проблем но когато го ситих се стреснах той се почувства неудобно и повече не е опитал но твоя проблем е сериозен кожи на родителите си цялата стина и ако имаш своя стая като лягаш я заключвй

13.   Бахти животното дето е брат ти. Веднага кажи на ваще...

14.   Веднага кажи на родителите си не се замисляй.

15.   Момиче вземи и го запиши как те заплашва - с един подобен аудио файл ще докажеш доста неща!

16.   Не може така! кажи на родителите си, или на училищния психолог. но после отиди да преспиш у някоя приятелка за да не може твоят брат да не ти стори нищо защото ако родителите ти му се скарат...

17.   Не казвай на никого. Отиди директно при закрила на детето-те ще вкарат брат ти в правия път.

19.   Случва се момче да хареса сестраси но това наистина да те обарва да те заплашва с изнасилване не е нормално.Кажи на майка ти и баща ти.