Споделена история от Семейство

Тормоз в училище.
Здравейте на всички. От много време чета този сайт, но не съм писала нищо в него. Искам да споделя проблема си: Дъщеря ми е в 9-ти клас в доста елитно училище. Още от 8-ми клас имат проблемен съученик, които е с отвратително възпитане (ако изобщо може да се каже, че има такова). Та този постоянно бие съучеиниците си, дори си позволява да псува и обижда учителите им. Всички учители са вдигнали рамене. Вчера онзи бабаит е изритал дъщеря ми с все сила в корема и едвам е успяла да се прибере. Дайте ми някакъв съвет! Как трябва да действам, че този бабаит да престане да тормози дъщеря ми!

Коментари

1.   Подайте сигнал на колегите в полицията. Това не може да продължава така. :(

2.   Обърнете се с жалба към регионалния инспекторат по образованието. Щом е постъпила при тях са длъжни да я разгледат.

3.   Абе измести я в друго училище!!!

~~Баба меца~~

4.   Aко училището е толкова ЕЛИТНО до сега е трябвало да са го изключили...

5.   Ще е жалко да се оплачеш в полицията. Отиди и му счупи кофата.. Така ще му дадеш урок да не се закача повече с никой! Това е съвета.. И е наистина добър. На такива хлапета това им трябва. Звучи глупаво, но ще му дадеш урок да не се закача повече. Или ако ще се почустваш неудобно прати някой свой приятел, който е на около 18 години, за да му разкаже играта. Какъв е той да ти бие дъщерята...

7.   Ето какво: отиваш там с мъжа ти или баща ти, брат ти, въобще с мъж от семейството, който хваща въпросния бабаит, удря му два шамара и му казва, че ако само посмее да се доближи до дъщеря ти, ще съжалява, че се е родил. След това отидете при родителите на въпросния бабаит ако изобщо има такива, и им обяснете, че ако не вземат мерки техния звер да се държи нормално между хората, ще се наложи вие да вземете мерки, но няма да им хареса.

За мен само това би свършило работа, аз също съм майка на момиче. Всякакви други неща - полиция, местене и т. н. мисля, че няма да помогнат, никаква не е гаранцията, че в другото училище няма да има подобни "бабаити".

8.   Подай официална жалба и поискай да го преместят в друг клас, а ако повече родители на тормозени деца подадете жалби има шанс дори да го преместят в друго училище.

9.   Всяко училище си има психолог. Класният да направи една родителска среща и останалите родители да кажат какво мислят по въпроса, явно не само дъщеря Ви е потърпевша. Следва среща и с психолога и след това наказание според Вътрешния правилник на училището. Изобщо няма да се учудя, ако се окаже, че родителите на въпросното същество, са някакви с мангизи и спонсори на училището. Тогава най-вероятно нищо няма да последва. Но опитайте задължително.

10.   Кое е това училище ако не е тайна? и подайте оплакване в регионалния инспекторат да вземат мерки не може така да продължана така.

11.   На когото и да се оплакваш, нищо няма да се промени. В училището на дъщеря ми, но в друг клас, имаше едно момче мулатче. Това дете беше страшилище - удря, рита, хапе, плюе, псува и изобщо нямаше някоя гадория то да е беше правило. Изглеждаше че никой не може да направи нищо. По едно време то изчезна за няколко дена и не дълго след като се върна, родителите му го преместиха в дуго училище. После се разбра, че един ден, като се връщало от училище, някакъв човек, на който никой не успял да види лицето му, го пребил направо на улицата пред хората. Сега в училището отново има спокойствие и родителите не се притесняват както преди.

12.   аз съм за съчетание от чупене на кофата и жалба в полицията

14.   Аз също учех в елитно училище и имах един такъв съученик. В елитните училища винаги идват някви такива изверги, еми нещата, който казаха хората от горе са си доста полезни съвети. Мен също са ме тормозели много, чъпреки, че съм момче, виждал съм как са риатли и псували момичета пред мен, застъпвал съм се за тях ама след това.... лошо. Повечето бабити много ги е страх от други като тях или от властта, така че оплачете се в полицията, заплашете със съд или ползвайте някой от алтернативните методи, но не оставяйте нещата така насилието е нещо ужасно

15.   В такива времена живеем вече. Класа на дъщеря Ви е напълно ненормален. Не ги е срам и как може да я ударят в корема тези идиоти. Да изкара 9 клас и да бъде преместена в друго училище

17.   За съжаление е трудно да се разчита на законност в тази абсурдна държава...Намираш две момчета от друг квартал или най-добре град, изчакват го, смилат го от бой и накрая го предупреждават да внимава какви ги върши от тук нататък, защото пак ще се върнат...това най-върши работа !

19.   В училище Вапцаров Пловдив също много ме тормозят и не знам какво да правя. Проблемът е, че няма директор в това училище