Споделена история от Семейство

Как да му кажа, че съм бременна
Здравейте,
много съм щастлива, бременна съм и искам да го съобщя на съпруга си по много мил и нежен начин. Но се колебая кой вариант да избера. Много се обичаме и искахме това бебе страшно много. Сигурна съм, че както и да му го кажа ще е доволен и щастлив, но искам да избера начин и реших да се допитам до вас.

Моля за идеи за мен и прекрасния ми съпруг.
Мерси предварително.

Коментари

1.   Седнете в хола пред телевизора , пуснете си някой филм , вземете си нещо за хапване и пийване.След това започни да го гледаш мило и го попитай - "Я да видим сега кой ще става татко и кой мама!" ^^

Според мен това е един много хубав начин за подобна новина.Сладко , закачливо и малка доза смях.

2.   Бебешкa обувчицa в чиния с похлупaк нa ромaнтично подреденa мaсa ;))))

3.   Сложи си панделка на коремчето и сложи отгоре блуза. Когато дойде той, я вдигни и му кажи, че вътре има подарък за него. Според мен това е много сладко :)

4.   Това, което е писал/а номер 2 е супер сладко. Ще споделиш ли как съобщи прекрасната новина?

5.   А замисляте ли се дали мъжете имат нужда от това да им се задават гатанки във връзка с тяхното бебе? Как мъжа да реши че жена му е бременна ако тя си сложи панделка на корема той да не е ясновидец, ами ако сгреши и просто женат а еискала да каже че тя самата е поддаръка, жена му ще ревне ще обвинява себе си или него че още не е могла да забременне и така нататък.
За да ви разбере мъж най добре, казвайте нещата с истинските им имена. Мъжете не мислят като вас и нямат нужда от загадки с изненади, бременността, като такава е достатъчно щастлива изненада.
Поставете се на негово място какво трябва да направи той ак овиди поднос с бебешка обувка? Ако се направ ина щастливо изненадан, дали ще сгреши или не?

6.   Една приятелка беше ходила на видеозон и беше си взела снимка на бебето и му я подари за рождения ден. Ей така, в една хубава кутия с панделка и вътре първата снимка на бебето и той в началото не разбра какво е на снимката и се зачуди какво му подарява жена му, ама после като разбра беше луда радост. Та ако искаш можеш и ти да направиш така. Като идеш на преглед помоли да ти направят снимка и я служи в хубава опаковка и му е подари. Да видим дали ще се сети какъв е подаръкът.

7.   Към номер 5 (аз съм номер 3):
Нека цитирам какво си написал/а:
"Как мъжа да реши че жена му е бременна ако тя си сложи панделка на корема той да не е ясновидец, ами ако сгреши и просто женат а е искала да каже че тя самата е подаръка, жена му ще ревне ще обвинява себе си или него че още не е могла да забременeе и така нататък."
Написах да му каже, че вътре (тоест, в коремчето й) има подарък за него, тъй че тук частта със самообвиненията ще липсва. :)

8.   Многосимпатични идеи давате всички :)

9.   ха мен как ми го казаха ще си имаме бебе и това беше :)

10.   Не искам да прозвуча гадно и аз лично не знам как е най - добре, ама дано вече да си му казала. Аз не бих изтърпяла и 5 минути за да споделя с любимия. Само като дойде момента за раждане, моля те недей да чакаш подходящия момент и да търсиш подходящия начин за да му го съобщиш. ;)

11.   Супеер! Пробвай така.
Отидете на заведение. Когато дойде момента за сметката сложи теста за бременност в сметката, по-скоро обясни на сервитърката да го направи. Отиди до тоалетната малко преди да станете и кажи на сервитъроката да действа. И се върни и виж реакцията му и го питай "всичко наред ли е със сметката?". Аз така си го представям. :)) Успеех!
Шушумига

12.   Сигурно вече си му казала… Но като идея ми хрумва теста с двете чертички да се опакова в голяма подаръчна кутия пълна с много хартиии, а самия тест най-отдолу. Желая ти лека бременност и много здраве и щастие! :)))

13.   Към №7 от №5 Ето това "тоест" не ни идва на ъкъла на мъжете навреме, за съжаление. Колкото и да се опитваме да мислим като жена, прибираме се при любимата вечер и мислим за нашия си подарък, готино е когато има панделка, но за "тоест" не мислим.
Жените са тези, които обичат подарък със скрито "тоест" в него. Затова и жените са тези, които по често получават нещата, годежен/свадбен пръстен, като подарък, бонбони за извинение и т.н.
Мъжете обичаме да ни се казват нещата точно и ясно. Все пак бебето е колкото ваше толкова и наше /надяваме се/, то е изненада за двамата не само за нас. Бебето не е подарък от вас за нас, че да ни го опаковате. Това че природата ви е дала шанса да можете да узнаете първи, че ще имаме дете съвсем не ви прави собственици, че да ни го подарявате все едно е нещо ваше.

14.   Когато видите най-после дълго мечтаната втора чертичка на теста, отидете на лекар за потвърждение и си направете ехографска снимка. После си купете от някой детски магазин играчка щъркелче(намират се), прикрепете с красива картичка или пликче доказателствата за бебчо и уведомете любимия или щастливите баба и дядо за очакваната радост. Пожелавам на всички бъдещи мами лека бременност и още по-леко ражнане на заветната цел :)